«Τρελή» ματσάρα στο Μεστάγια, με δύο αποβολές και τέσσερα γκολ!

Απίστευτο παιχνίδι στο «Μεστάγια», όπου Βαλένθια και Χετάφε ήρθαν ισόπαλες 2-2. Τρία γκολ από το 87ο λεπτό και μετά, δύο αποβολές και τρελός ρυθμός

Ισόπαλες 2-2 αναδείχθηκαν Βαλένθια και Χετάφε σε ένα απίστευτο ματς που τα είχε όλα.

Στο 10ο λεπτό η κεφαλιά του Ολιβέρα πέρασε μόλις έξω, ενώ στο 17’ το σουτ του Κουκουρέγια κόντραρε στο Σολέρ και στο 22’ μετά από κόρνερ της Χετάφε, ο Μούσα έφυγε σαν σφαίρα στην κόντρα και πλάσαρε για το 1-0.

Στο 26ο λεπτό το σουτ του Αραμπάρι πέρασε λίγο έξω, ενώ στο 55’ ο Σόρια έσωσε μετά από σουτ του Βας.

Στο 56ο λεπτό η Βαλένθια έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Κορέια με 2η κίτρινη κάρτα, ενώ στο 58’ ο Σίλεσεν έσωσε μετά από σουτ του Ερνάντεθ.

Στο 71ο ο ρέφερι αρχικά απέβαλλε τον Αραμπάρι, αλλά αφού είδε το VAR, Πήρε πίσω την απόφασή του και στο 79’ το σουτ του Άνχελ πέρασε μόλις έξω.

Στο 82ο λεπτό ο Λάτο έφυγε στην κόντρα κι έκανε το σουτ αλλά ο Σόρια έσωσε δύσκολα και στο 87’ ο Ντομενέκ έχασε την μπάλα μετά από μακρινό σουτ του Αραμπάρι και ο Ερνάντεθ από κοντά έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά για το 1-1.

Και μάλιστα στο 90+5’ το σουτ του Ντιαμπί βρήκε στο δοκάρι του Ντομενέκ και ο Άνχελ με πλασέ σε κενό τέρμα έκανε το 1-2.

Κι όμως με τη σέντρα ο Ντζενέ έκανε πέναλτι στον Γκόμες, ο Φιγκερόα απέβαλλε και τον Σουάρεθ και ο Σολέρ εκτέλεσε εύστοχα για το 2-2.

ΒΑΛΕΝΘΙΑ: Ντομενέκ, Γκαγιά, Κορέια, Γκιγιαμόν, Γκάμπριελ, Βας, Τσερίσεβ (78’ Λάτο), Μούσα, Γκόμες, Σολέρ, Λι Κανγκ Ιν (59’ Ράτσιτς)

ΧΕΤΑΦΕ: Σόρια, Νιόμ (54’ Τιμόρ), Σουάρεθ, Καμπάκο (73’ Μάτα), Ντζενέ, Ολιβέρα (73’ Ντιαμπί), Μακσίμοβιτς (54’ Άνχελ), Αραμπάρι, Ουνάλ (73’ Πορτίγιο), Κουκουρέγια, Ερνάντεθ

LA LIGA-8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΒΑΛΕΝΘΙΑ-ΧΕΤΑΦΕ: 2-2

Γήπεδο: Μεστάγια

Πηγή: aek365.org

The post «Τρελή» ματσάρα στο Μεστάγια, με δύο αποβολές και τέσσερα γκολ! appeared first on Thema Sports.

Έπεσε από τον δεύτερο όροφο οικίας 56χρονος - Κρίσιμα στο Νοσοκομείο

Χειροπέδες σε 31χρονο για έκρηξη σε υποστατικό στον Πρωταρά

Πασχαλινά αυγά από «χρυσάφι» - Γιατί ανεβαίνουν οι τιμές του κακάο; Οι λόγοι, το ποσοστό και η νόσος του μαύρου λοβού

Δρόμος Πάφου-Πόλης: Έμεινε στα χαρτιά η ολοκλήρωση της Α’ φάσης λόγω καθυστερήσεων - Εν αναμονή αποφάσεων

Εκλογές 2024: Τα μηνύματα του εκλογικού σώματος και η χαλαρή ψήφος

Χάρης Βαρθακούρης: «Απέρριπτα όλους τους στίχους που έφερνε ο πατέρας μου»

LIVE: «Το Ιράν δεν σχεδιάζει άμεσα αντίποινα εναντίον του Ισραήλ» - Ρίχνουν τους τόνους Τεχεράνη και Τελ Αβίβ

Νέος συναγερμός σήμανε σε ολόκληρη τη Μέση Ανατολή, μετά τις αναφορές αμερικανικών ΜΜΕ για επίθεση του Ισραήλ στο Ιράν με πυραύλους. Το ThemaOnline σας μεταφέρει τις εξελίξεις