Ισοπαλία σε παιχνίδι που δεν θα… θυμούνται ούτε οι ίδιοι

Στον χειρότερο, ίσως, αγώνα της σεζόν, Καρμιώτισσα και Πάφος έμειναν στη «λευκή» ισοπαλία (0-0) για την 21η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Κακό σε ποιότητα και χωρίς φάσεις το παιχνίδι, που μάλλον δεν θα… θυμόνται ούτε οι ίδιες οι ομάδες αφού δεν υπήρξε κάτι το αξιοσημείωτο.

Σε ένα πολύ κακό πρώτο μέρος η ομάδα του Χρύση Μιχαήλ ήταν αυτή που ένα καλό σουτ του Μπαργκάν στα πρώτα λεπτά του αγώνα, όμως ο Ρούντκο μπλόκαρε σταθερά.

Από την άλλη, η ομάδα του Ντμίτρο Μιχαϊλένκο δεν έκανε ευκαιρία και έτσι το… άγονο 0-0, έκλεισε το άσχημο σε ποιότητα και χωρίς κλασσικές ευκαιρίες πρώτο μέρος.

Στην επανάληψη, το σκηνικό δεν άλλαξε και πολύ αφού η πρώτη ευκαιρία ήρθε στο 72’(!) και ήταν για τους τυπικά φιλοξενούμενους. Ο Φουρ έκανε το φαλτσαριστό σουτ, όμως η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από τα δοκάρια του Κυριακίδη.

Προς το τέλος, η αναμέτρηση πήγε να «ανάψει», ωστόσο, ήταν ήδη πολύ αργά. Στο 94′ η ομάδα του Χρύση Μιχαήλ σκόραρε, όμως το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

Κάπως έτσι λοιπόν, σε έναν κακό αγώνα το 0-0 έμεινε μέχρι το τελικό σφύριγμα του διαιτητή και οι δύο ομάδες μοιράστηκαν από ένα βαθμό, με την Καρμιώτισσα να πηγαίνει στους 17 βαθμούς και την Πάφο στους 25.

Καρμιώτισσα (Μιχαήλ): Κυριακίδης, Στυλιανού (71′ Χατχηβασίλης), Μπαράνοφ, Μαλεκκίδης, Ευσταθίου (83′ Χριστοφή), Χρίστου, Νεοφύτου (58′ Ντουάρτε), Ρέινολντς, Μπαργκάν (83′ Πέρεζ), Σάσι, Ρομό

Στον πάγκο: Τούμπας, Παχίπης, Φράγκου, Σάββα, Καψός

Πάφος (Μιχαϊλένκο): Ρούντκο, Αουρέλιο, Αραγιούρι, Κβίντα, Σάιθ, Πάνιτς, Βαλακάρι, Καμπράλ (71′ Μπεριγκό), Φουρ, Μέρφι (64′ Ράκελς), Τόρες

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ.

90+4′ Η Καρμιώτισσα σκοράρει όμως το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ.

90′ Έξι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

90′ Σουτ του Μπεριγκό, άστοχο.

83′ Ευσταθίου και Μπαργκάν έξω, μέσα οι Χριστοφή και Πέρεζ.

81′ Σουτ του Ευσταθίου, μαζεύει ο Ρούντκο.

72′ Πρώτη φάση στο δεύτερο μέρος. Φαλτσαριστό σουτ του Φουρ, η μπάλα λίγο έξω.

71′ Μπεργικό στη θέση του Καμπράλ.

71′ Ο Χατζηβασίλης αντικαθιστά τον Στυλιανού.

64′ Ράκελς μέσα, έξω ο Μέρφι.

58′ Ντουάρτε αντί Νεοφύτου.

57′ Κίτρινη στον Στυλιανού.

ENAΡΞΗ Β’ ΜΕΡΟΥΣ.

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ.

45′ Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

41′ «Κιτρινίζεται» και ο Αουρέλιο.

28′ Νέα κίτρινη αυτή τη φορά για τον Νεοφύτου.

25′ Κίτρινη στον Ρέινολντς.

18′ Kίτρινη στον Πάνιτς.

15′ Ο Μπαργκάν έκανε το σουτ στην κίνηση, μπλόκαρε σταθερά ο Ρούντκο.

2′ Σουτ του Μπαργκάν, έξω.

ΕΝΑΡΞΗ ΑΓΩΝΑ.

The post Ισοπαλία σε παιχνίδι που δεν θα… θυμούνται ούτε οι ίδιοι appeared first on Thema Sports.

Εκτός Πινδάρου η Νιόβη Παρισσινού - Τέλος ο ΔΗΣΥ για την πρώην Αναπληρώτρια Κυβερνητική Εκπρόσωπο

Σε διαθεσιμότητα ο Διευθυντής της Υπ.Μεταλλειών - Ζήτησε ανάκληση όλων των αδειών η Παναγιώτου

Βρέθηκαν για ώρες στο σημείο της απόπειρας φόνου οι ανακριτές – Η κατάσταση της υγείας του θύματος

Στον Αρχηγό Αστυνομίας με οδηγίες ΓΕ για ποινική διερεύνηση το πόρισμα για χειραγώγηση αγώνων ποδοσφαίρου

Πέντε νέες κάμερες θα τεθούν σε λειτουργία στη Λεμεσό - Πότε θα αρχίσουν να γράφουν

Υπόθεση Μονής Αββακούμ: Σιωπή από Ιερά Σύνοδο - Τι γίνεται με τα χρονικά περιθώρια της έρευνας

Δημοτικές Εκλογές: Στις 3232 οι υποψηφιότητες - Δείτε αναλυτικά ανά Δήμο και Επαρχία

Ο Γενικός Έφορος Εκλογών ανακοινώνει ότι σήμερα, από τις 8:30 π.μ. μέχρι και τις 12:30 μ.μ., υποβλήθηκαν στους Εφόρους Εκλογής οι υποψηφιότητες για τα αξιώματα των Προέδρων των Συμβουλίων των Επαρχιακών Οργανισμών Αυτοδιοίκησης, Δημάρχων, Αντιδημάρχων, Δημοτικών Συμβούλων και Μελών Σχολικών Εφορειών. Η όλη διαδικασία κύλησε ομαλά, χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα.