Σκόραρε ο Απόλλωνας, ξύπνησε στο τελευταίο δεκάλεπτο η Ανόρθωση

Ολοκληρώθηκε το πρώτο μέρος στο ματς Ανόρθωση-Απόλλων με τους φιλοξενούμενους να είναι μπροστά με 0-1.

Η Ανόρθωση μπήκε στο ματς μα διάθεση να ελέγξει τον ρυθμό και εν μέρει στο πρώτο δεκάλεπτο τα κατάφερε. Δεν δημιούργησε όμως κάποια φάση.

Στην συνέχεια ο Απόλλωνας ισορρόπησε, και στο 20ο λεπτό με σουτ του Ζάντερ άνοιξε το σκορ και πέτυχε το 0-1. Σημαντικό το εκτός έδρας γκολ σε διπλούς αγώνες κυπέλλου.

Η συνέχεια βρήκε την Ανόρθωση να έχει την φλύαρη υπεροχή όμως έκανε αρκετά αβίαστα λάθη και δεν μπορούσε να δημιουργήσει μια αξιόλογη φάση και να απειλήσει την εστία του Μπρούνο Βάλε.

Είχαμε και αναγκαστική αλλαγή για την ομάδα του Ρόνι Λέβι στο 13΄καθώς ο Στρούνα τραυματίστηκε στο πρόσωπο και την θέση του πήρε ο Οικονομίδης.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο η Κυρία αφυπνίστηκε όμως δεν σκόραρε κάποιο γκολ και έτσι το σκορ ημιχρόνου βρήκε τον Απόλλωνα να προηγείται με 0-1.

Τραγωδία ανήμερα του Πάσχα: Θανατηφόρο στη Λεμεσό με θύμα 30χρονο μοτοσικλετιστή

Σε θανατηφόρο εξελίχθηκε το τροχαίο που σημειώθηκε το βράδυ της Κυριακής του Πάσχα στην επαρχία Λεμεσού.