Η ΠΙΕΣΗ απέφερε καρπούς!

Το πρώτο ημίχρονο του αγώνα ΑΕΚ-Τρέντσιν τελείωσε και το σκορ είναι στο 2-0.

Η ΑΕΚ σκόραρε με το καλημέρα καθώς μόλις στο 24ο δευτερόλεπτο ο Γιάννου πλάσαρε εύστοχα τον Σέμρινετς και σημείωσε το 1-0. Ξέφρενα πανηγύρια ξέσπασαν από τον κόσμο της ΑΕΚ και έτσι το συγκρότημα του Ιραόλα ξεκίνησε το παιχνίδι με τις καλύτερες προϋποθέσεις.

Στη συνέχεια η Τρέντσιν ανέβασε ρυθμούς, προσπάθησε να κρατήσει την μπάλα και να δημιουργήσει ευκαιρίες. Ο Τόνιο όμως και οι αμυντικοί των κιτρινοπράσινων ήταν παρών όποτε χρειάστηκε.

Με τα λεπτά να κυλούν και το σκορ να είναι στο 1-0, κάπου εκεί ήρθε και το 2-0. Ο Ακοράν στο 36′ εξαπέλυσε ένα ”κεραυνό” με το δεξί και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Σέμρινετς. Η ΑΕΚ απέκτησε πλέον ένα ισχυρό προβάδισμα.

Το σκορ του ημιχρόνου έμελλε να ήταν το 2-0 και έτσι απομένουν 45′ για να σφραγίσει η ομάδα του Ιραόλα την πρόκριση στους ομίλους του Γιουρόπα.

Πασχαλινό μήνυμα ΠτΔ: «Είναι η ώρα της προσωπικής ενδοσκόπησης» - Δείτε βίντεο

Τις ευχές του σε όλους τους πολίτες ενόψει της Ανάστασης και του Πάσχα έδωσε σε τηλεοπτικό πασχαλινό μήνυμα ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας Νίκος Χριστοδουλίδης.