Αλλαγμένη προς το καλύτερο και είχε… ΟΥΣΙΑ – Η Πάφος έμεινε με το… καλό ξεκίνημα

Ολοκληρώθηκε το Α΄ ημίχρονο στον αγώνα της Ομόνοιας με αντίπαλο την Πάφο στο ΓΣΠ, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Cyta, με την ομάδα της Λευκωσίας να προηγείται στο σκορ με 1-0.

Η Πάφος μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι, είχε καλή παρουσία στο πρώτο 20λεπτο, με καλή κυκλοφορία μπάλας, ενώ έβγαινε με ευκολία στην επίθεση και δεν έδειχνε να επηρεάζεται ψυχολογικά από το… «φθηνό» γκολ που δέχθηκε μόλις στο 6ο λεπτό από τον Λόπες, που εκμεταλλεύτηκε λάθος διώξιμο του Σιρόκ.

Μάλιστα, είχε και ορισμένες καλές στιγμές για να σκοράρει, με τους Φόλπρεχτ (4΄ και 16΄), Ζαχαρίου (8΄) και Μπάγκαρντ).

Μετά το 20ο λεπτό όμως, η Ομόνοια ανέβασε στροφές και ανέλαβε τα ηνία του αγώνα, με την Πάφο όμως να είναι επικίνδυνη στις αντεπιθέσεις.

Περισσότερα σε λίγο…

Απόπειρα φόνου στην Ανθούπολη: Σύλληψη νέου υπόπτου στη Λάρνακα - Ισχυρή αστυνομική δύναμη στο σημείο - Δείτε φωτογραφία

Νέα σύλληψη σημειώθηκε σύμφωνα με πληροφορίες του ThemaOnline σήμερα το απόγευμα αναφορικά με την απόπειρα φόνου στην Ανθούπολη.