«Βροχή» από γκολ και νίκη για την ΕΝΠ – Τι προκάλεσε ιδιαίτερη εντύπωση και στις δυο ομάδες

Ενημέρωση από την Ένωση Νέων Παραλιμνίου για το φιλικό παιχνίδι με την Ural Ρωσίας.

Αναλυτικά:

«Σε φιλικό αγώνα που διεξήχθει σήμερα το μεσημέρι απέναντι στην Ural Ρωσίας η ομάδα μας επικράτησε με 4-3 (3-1 αποτέλεσμα ημιχρόνου).

Στον σημερινό αγώνα είχαν την ευκαιρία να αγωνιστούν ποδοσφαιριστές που μέχρι τώρα δεν είχαν αρκετά λεπτά συμμετοχής.

Η ομάδα μας αγωνίστηκε με τους:

Πέτρου, Μέρτακκα, Μουλαζίμη, Γκραντ, Βαλλιάνο, Μα’ι’σουράντζε, Κουμή, Φράγκου, Πίττα, Ελευθερίου και Κολοκούδια.

Στο 2ο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι:

Ομάρ, Σελεστίνο, Ρασμούσεν, Θ.Κολοκούδιας και Σαρ.
Σκόρερ για την ομάδα μας ήταν οι Πίττας, Ελευθερίου, Φράγκου και Κολοκούδιας.

Ο αγώνας διεξήχθηκε στο Κοινοτικό Στάδιο Τάλας με ιδιαίτερη εντύπωση και στις δύο ομάδες να έχει προκαλέσει η εξαιρετική κατάσταση στην οποία βρισκόταν ο αγωνιστικός χώρος».