«Έπνιξαν» τους Πέισερς οι Σέλτικς!

Σοβαρεύτηκε και καθάρισε η Βοστώνη! Έπειτα από ένα νωχελικό πρώτο ημίχρονο, οι Σέλτικς «έπνιξαν» με την άμυνά τους τους Πέισερς και έκαναν το 1-0 στη μεταξύ τους σειρά (84-74), χωρίς να δυσκολευτούν.

Λογαριασμό άνοιξαν οι Μπόστον Σέλτικς κόντρα στους Ιντιάνα Πέισερς.

Παρά το πολύ κακό τους πρώτο ημίχρονο, οι «Κέλτες» επέστρεψαν στο δεύτερο μέρος και με τρομερή απόδοση στην άμυνα, επικράτησαν με 84-74, κάνοντας το 1-0 στη σειρά.

Κορυφαίοι για την ομάδα του Μπραντ Στίβενς ήταν οι Κάιρι Ίρβινγκ και Μάρκους Μόρις που είχαν από 20 πόντους, ενώ ο πλέι-μέικερ των γηπεδούχων μοίρασε και 7 ασίστ.

Από την άλλη πλευρά, για την ομάδα της Ιντιάνα μόλις δύο παίκτες είχαν διψήφιο αριθμό πόντων με τους Τζόσεφ και Μπογκντάνοβιτς να έχουν από 14 και 12 πόντους αντίστοιχα.

Σε ό,τι αφορά την αναμέτρηση, έπειτα από ένα ισορροπημένο πρώτο δωδεκάλεπτο, οι Πέισερς ήταν καλύτεροι στη 2η περίοδο και ολοκλήρωσαν το πρώτο ημίχρονο προηγούμενοι στο σκορ (38-45). Ωστόσο, η Βοστώνη στην 3η περίοδο πάτησε γκάζι…

Με επιμέρους 26-8 γύρισε την εικόνα του ματς, ανατρέποντας το εις βάρος τους σκορ, φτάνοντας πολύ εύκολα στη νίκη (84-74).

Τα δωδεκάλεπτα: 20-20, 38-45, 64-53, 84-74

«Μαινόμενος» ιερέας στη Λεμεσό προσέκρουσε σε περιπολικό και επέστρεψε να παρασύρει πεζούς - Βίντεο

Τσουχτερό πρόστιμο χιλιάδων ευρώ σε 55χρονο - Είχε στην κατοχή του αδασμολόγητα καπνικά προϊόντα

Τροχαίο με μοτοσικλετιστή: Κρίσιμα ο 26χρονος - Πολύωρη η χειρουργική επέμβαση

Τρόμος για γυναίκα στη Λεμεσό: Τον φιλοξενούσε στο σπίτι της, την χτυπούσε και της έκλεψε το αυτοκίνητο υπό την απειλή μαχαιριού

Να νηστεύουμε το φαγητό μας ή την σκέψη μας; Θεολόγος εξηγεί στο «Τ» - «Δεν πρέπει να τρώμε ο ένας τον άλλο»

Νίκος Μιχαλολιάκος: Αποφυλακίζεται υπό όρους - Διαφώνησε ο Εισαγγελέας