Δεύτερη ήττα για Ομόνοια στην Πολωνία

Ήττα για την Ομόνοια από την Άρκα Γκτίνια με 2-1 στο δεύτερο φιλικό επί Πολωνικού εδάφους. Πολλές αλλαγές και δοκιμές από Χένινγκ Μπεργκ.

Το σκορ για την Ομόνοια άνοιξε ο Λούφτνερ με κεφαλιά στο 24′ μετά από εκτέλεση κόρνερ του Γκόμες. Οι Πολωνοί ισοφάρισαν με πέναλτι στο 26′ και έκαναν την ανατροπή με εκτέλεση φάουλ.

Το ΠΡΟΦΙΛ του αγώνα (ενημέρωση από Ομόνοια):

Τέλος αγώνα, ΟΜΟΝΟΙΑ – ΑΡΚΑ 1-2.

90′: Μπαλιά από τον Μόντες, ο Παναγιώτου πλασάρει απέναντι από τον τερματοφύλακα όμως η μπάλα αποκρούεται.

88′: Εκτός περιοχής σουτ από τον Κατελάρη, αποκρούει δύσκολα σε κόρνερ ο τερματοφύλακας.

84′: Γύρισμα του Μαυρία και σουτ του Άλβες από το ύψος του πέναλτι με τη μπάλα να περνά πάνω από τα δοκάρια.

82′: Γίνεται το 2-1 για την Άρκα με εκτέλεση φάουλ.

79′: Λοϊζου και Χαραλάμπους αντί Μανρίκε και Ραμίρεζ.

76′: Σουτ του Άλβες από το ύψος της περιοχής, απέκρουσε ο τερματοφύλακας.

74′: Διαγώνιο, συρτό σουτ εντός περιοχής από πλευράς Άρκα, η μπάλα έξω.

73′: Άλβες και Κατελάρης αντί Τιάγκο και Γκόμες.

61′: Νικολάου πλέον κάτω από τα δοκάρια αντί του Κυριακίδη.

61′: Κακουλλής και Παναγιώτου αντί Νταρμπισάιαρ και Λούφτνερ.

Να σημειώσουμε πως το παιχνίδι διεξάγεται σε τρία ημίχρονα των 30 λεπτών. Μόλις ολοκληρώθηκε το δεύτερο.

60′: Σουτ από τον Μόντες, απέκρουσε ο τερματοφύλακας.

52′: Εκτέλεση κόρνερ του Τιάγκο, κεφαλιά από τον Λούφτνερ με τη μπάλα να περνά μόλις έξω.

51′: Σουτ του Ραμίρεζ από την μικρή περιοχή, απέκρουσε ο τερματοφύλακας.

45′: Χριστοφή, Γκόμεθ, Περέιρα δίνουν τη θέση τους στους Μόντες, Λάνγκ και Μαυρία.

44′: Λάνγκ στη θέση του Γκόμεθ.

43′: Κλέψιμο του Ματ σε διεκδίκηση με τον τερματοφύλακα, η μπάλα κατέληξε στον Ραμίρεζ που επιχείρησε σουτ εντός περιοχής στέλνοντας τη μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

41′: Σουτ για την Άρκα από το ύψος της περιοχής, η μπάλα ψηλά έξω.

26′: Πέναλτι παραχώρησε ο Κούσουλος το οποίο μετατράπηκε σε γκολ, 1-1.

24′: Εκτέλεση κόρνερ από τον Γκόμεθ στο δεύτερο δοκάρι, κεφαλιά του Λούφτνερ και 1-0 για την ΟΜΟΝΟΙΑ.

18′: Απόκρουση του Κυριακίδη σε σουτ εντός περιοχής.

4′: Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Χριστοφή, η μπάλα ψηλά έξω.

ΕΝΑΡΞΗ ΑΓΩΝΑ

Η ενδεκάδα της Ομόνοιας: Κυριακίδης (61′ Νικολάου), Λούφτνερ (61′ Παναγιώτου), Κούσουλος, Περέιρα (45′ Μαυρίας), Μανρίκε, Γκόμεθ (44′ Λανγκ), Γκόμες (45′ Λανγκ), Ραμίρεζ, Τιάγκο (73′ Άλβες), Χριστοφή (45′ Μόντες), Νταρμπισάιαρ (61′ Κακουλλής).

Στον πάγκο: Αντωνίου, Λάνγκ, Κατελάρης, Μαυρίας, Λοϊζου, Άλβες, Κακουλλής, Παναγιώοτυ, Νικολάου, Μόντες και Χαραλάμπους.

Το αδιαχώρητο σε κρεοπωλεία και υπεραγορές για τα πασχαλινά ψώνια - Αναμένεται αύξηση της κίνησης - Διστακτικοί οι καταναλωτές λόγω ακρίβειας

Καύσιμα: Με αυτές τις τιμές θα βγάλουμε τις μέρες του Πάσχα - Δείτε τα φθηνότερα και τα ακριβότερα πρατήρια Παγκύπρια

Ξεσπά πατέρας στο «T»: Απέρριψαν κατ'οικον φροντίδα σε βρέφος με SMA και μηχανική υποστήριξη - «Κινδυνεύει το παιδί και ο ΟΚΥπΥ μας αγνοεί»

Ομάδα νεαρών επιτέθηκε σε αστυνομικούς με πέτρες και μολότοφ - Συνελήφθη 25χρονος με εκρηκτικά στην κατοχή του

Θανατηφόρο στα κατεχόμενα: Ο 79χρονος Φώτης Φωτίου το θύμα του τροχαίου - Πήρε εξιτήριο η σύζυγός του

Επιβεβαιώνει ο ΟΗΕ: Στην Κύπρο την Τρίτη η Ολγκίν - Βλέπει Χριστοδουλίδη και Τατάρ

«Η Προσωπική Απεσταλμένη του Γενικού Γραμματέα για την Κύπρο, Μαρία Άνχελα Ολγκίν, θα πραγματοποιήσει την τρίτη επίσκεψή της στην Κύπρο, στις 7 και θα παραμείνει έως τις 14 Μαΐου», δήλωσε ο εκπρόσωπος του ΓΓ του ΟΗΕ, Στεφάν Ντουζαρίκ κατά τη διάρκεια της ενημέρωσης Τύπου ξένων ανταποκριτών στην έδρα του διεθνούς οργανισμού, στη Νέα Υόρκη.