Ήττα στην Αυστρία για Κεραυνό

Την εκτός έδρας ήττα από την Kapfenberg Bulls γνώρισε ο Κεραυνός μέσα στην Αυστρία με 86-76, με την κυπριακή ομάδα να αποχαιρετάει για φέτος το FIBA Europe Cup.

Στην α’ περίοδο ο Κεραυνός μπήκε καλά και στο 6’ το σκορ ήταν στο ισόπαλο 13-13, ενώ το τέλος της περιόδου βρήκε τους Αυστριακούς να προηγούνται με 26-25. Στην συνέχεια οι γηπεδούχοι ανέβασαν τον ρυθμό τους, καταφέρνοντας μέχρι την ολοκλήρωση του ημιχρόνου να φέρουν την διαφορά στο +12 (50-38).

Μέχρι το 25’ το σκορ πήγε στο 65-51 για τους γηπεδούχους, ενώ με την λήξη της περιόδου στο 73-60. Ισορροπημένο ήταν το παιχνίδι στην συνέχεια. Στο 34’ οι Bulls προηγούνταν με 78-64, ενώ με την λήξη του αγώνα επικράτησαν με 86-76.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 26-25, 50-38, 73-60, 86-76