ΚΥΠΡΟΣ

Οι "καμπάνες" της ΚΟΠ!

Ο Αθλητικός Δικαστής της ΚΟΠ κ. Αριστοτέλης Βρυωνίδης μελέτησε σήμερα τις παραπομπές που είχε ενώπιον του και επέβαλε τις ακόλουθες ποινές:

*Καταγγελία του Διαιτητή Παναγιώτη Β. Παναγή κατά του Μιχάλη Λουκά,ποδοσφαιριστή της ΑΝΟΡΘΩΣΗΣ Αμμοχώστου που αποβλήθηκε γιατί στέρησε καθαρή ευκαιρία επίτευξης τέρματος στον αγώνα Πρωταθλήματος FUTSAL Παίδων U17 περιόδου 2014-2015

ΑΕΛ Λεμεσού – ΑΝΟΡΘΩΣΗ Αμμοχώστου/08.04.2015.

Απόφαση: Πρόστιμο.

*Καταγγελία κατά της ΑΕΚ Λάρνακας για ρίψη αντικειμένων κατά παράβαση του άρθρου 10 (2) (β) των Πειθαρχικών Κανονισμών της ΚΟΠ στον αγώνα της ημιτελικής φάσης του Κυπέλλου Coca – Cola Α’, Β Κατηγορίας περιόδου 2014-2015 ΑΕΚ Λάρνακας – ΑΕΛ Λεμεσού/08.04.2015 Απόφαση: Πρόστιμο.

*Καταγγελία κατά της ΑΕΛ Λεμεσού για είσοδο φιλάθλων εντός του γηπέδου στο 2ο λεπτό του αγώνα κατά παράβαση του άρθρου 10 (2) (α) των Πειθαρχικών Κανονισμών της ΚΟΠ στον αγώνα της ημιτελικής φάσης του Κυπέλλου Coca – Cola Α’,

Β Κατηγορίας περιόδου 2014-2015 ΑΕΚ Λάρνακας – ΑΕΛ Λεμεσού/08.04.2015

*Καταγγελία κατά του Ε. Κυπριανού γυμναστή της ΑΕΛ Λεμεσού που αποβλήθηκε στο 55ο λεπτό για αντιαθλητική συμπεριφορά που επέδειξε προς το διαιτητή κατά τη διάρκεια του αγώνα της ημιτελικής φάσης του Κυπέλλου Coca – Cola Α’,

Β Κατηγορίας περιόδου 2014-2015

ΑΕΚ Λάρνακας – ΑΕΛ Λεμεσού/08.04.2015

*Καταγγελία κατά του ΑΠΟΕΛ Λευκωσίας: (α) για προσωρινή διακοπή του αγώνα στον 2ο λεπτό κατά 1.5 λεπτό κατά παράβαση του άρθρου 10 (2) (ια) των Πειθαρχικών Κανονισμών της ΚΟΠ Απόφαση: Πρόστιμο. (β) για μεταφορά επικίνδυνων αντικειμένων στο γήπεδο κατά παράβαση του άρθρου 10 (2) (δ) των Πειθαρχικών Κανονισμών της ΚΟΠ Απόφαση:

Πρόστιμο. (γ) για πυροδότηση επικίνδυνων αντικειμένων στο γήπεδο κατά παράβαση το άρθρου 10 (2) (γ) των Πειθαρχικών Κανονισμών της ΚΟΠ

Απόφαση: Πρόστιμο. στον αγώνα της ημιτελικής φάσης του Κυπέλλου Coca – Cola Α’,

Β Κατηγορίας περιόδου 2014-2015 ΑΠΟΕΛ Λευκωσίας – ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας/08.04.2015 *Καταγγελία κατά του ΑΚΡΙΤΑ Χλώρακας γιατί η ομάδα συμπεριφέρθηκε απρεπώς (5 κάρτες) κατά παράβαση του άρθρου 10.1 (β) των Πειθαρχικών Κανονισμών της ΚΟΠ στον αγώνα Τελικού Κυπέλλου Γ’ Δ’ Κατηγορίας περιόδου 2014-2015 ΠΑΕΕΚ Κερύνειας – ΑΚΡΙΤΑΣ Χλώρακας/08.04.2015

*Μη διεξαχθείς Αγώνας Κυπέλλου Γυναικών – Προημιτελική Φάση περιόδου 2014-2015 Α. Ε. Αμμοχώστου – ΔΑΦΝΗ Τρούλλων/19.04.2015. Απόφαση: Ο αγώνας κατακυρώνεται με σκορ 0-3 υπέρ της Δάφνης Τρούλλων.

Πασχαλινό μήνυμα ΠτΔ: «Είναι η ώρα της προσωπικής ενδοσκόπησης» - Δείτε βίντεο

Τις ευχές του σε όλους τους πολίτες ενόψει της Ανάστασης και του Πάσχα έδωσε σε τηλεοπτικό πασχαλινό μήνυμα ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας Νίκος Χριστοδουλίδης.