Έριξε φιλική τριάρα ο ΑΠΟΕΛ – Συστήθηκε με το… «καλημέρα» ο Λουντέμο!

O AΠΟΕΛ φιλοξενεί τον Ερμή στο ΓΣΠ σε φιλική αναμέτρηση. Ζωντανά η εξέλιξη της αναμέτρησης από το ThemaSports.com.

Ο ΑΠΟΕΛ επικράτησε με 3-0 του Ερμή στο φιλικό που διεξήχθη στο ΓΣΠ. Πρόσωπο του αγώνα ο Λουντέμο, καθώς συστήθηκε με το… «καλημέρα» σκοράροντας δύο γκολ.

Το σκορ άνοιξε ο Τάμαρι με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι (που κέρδισε ο ίδιος) στο 71′, για να έρθει ο Νορβηγός να σκοράρει δύο γκολ. Το πρώτο με μακρινό σουτ στο 75′ και το δεύτερο με κοντινό πλασέ στο 82′. Έτσι διαμορφώθηκε το τελικό 3-0.

Οι γαλαζοκίτρινοι ήταν καλύτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, χάνοντας πολλές ευκαιρίες, ειδικά στο πρώτο μέρος.

Θυμηθείτε τo live:

TEΛΟΣ ΑΓΩΝΑ.

82′ ΓΚΟΛ 3-0. Κι’άλλο γκολ από τον Λουντέμο, με κοντινό πλασέ σκοράρει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.

75′ ΓΚΟΛ 2-0. Ο Λουντέμο με σουτ πετυχαίνει το πρώτο γκολ στο ντεμπούτο του.

73′ Αρτεμίου και Καλογήρου αντί των Τάμαρι και Γένσεν.

71′ ΓΚΟΛ 1-0. Ο Ιορδανός ανέλαβε την εκτέλεση, ευστόχησε και άνοιξε το σκορ.

70′ Πέναλτι για τον ΑΠΟΕΛ σε μαρκάρισμα του Σισοκό στον Τάμαρι.

68′ Oι Σίλβα και Σάντος αφήνουν τη θέση τους σε Τσιλιγγίρη και Πολυκάρπου.

62′ Αποστολάκης, Σιέλης, Γουίλερ μέσα, εκτός οι Ιωάννου, Σατσιάς και Μιχαΐλοβιτς.

60′ Kίτρινη στον Μέιρα.

57′ Κεφαλιά του Κατσαντώνη, ο Φιρινίδης διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ.

54′ Ο Χάνι αντικαθιστά τον Εφραίμ.

54′ Παπαθανασίου και Οκόγε στη θέση των Ριμπέιρο και Λοϊζίδη.

49′ Καϊσερλίδης στη θέση του Νουμά.

46′ Mερκής, Γαβριήλ, και Κουτσάκος έξω, Λαφράνς, Λουντέμο και Κατσαντώνης μέσα.

ΕΝΑΡΞΗ Β’ ΜΕΡΟΥΣ.

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ.

45+3′ Σουτ του Γένσεν από το ύψος της περιοχής, μπλοκάρει ο Φιρινίδης.

45+2′ Ο Τάμαρι μπήκε στην περιοχή, έκανε την προσποίηση και το σουτ με τον Φοιρινίδη να διώχνει με τα πόδια.

42′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΠΟΕΛ. Ο Τάμαρι βρήκε με κάθετη πάσα τον Γένσεν, ο Δανός έκανε το πλασέ, η μπάλα κόντραρε πέρασε λίγο δίπλα από το δοκάρι και έφυγε σε κόρνερ.

38′ Αλλαγή στην αλλαγή αφού ο Γεωργίου δεν μπορεί να συνεχίσει. Στη θέση του ο Ντανγκούς.

34′ Αναγκαστική αλλαγή για τον Ερμή. Έξω ο Αΐρτον, μέσα ο Γεωργίου.

34′ Κεφαλιά του Κουτσάκου, η μπάλα έφυγε δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Φιρινίδη.

29′ Δυνατό σουτ του Γένσεν, λίγο έξω.

17′ Σέντρα του Μιχαΐλοβιτς, κεφαλιά του Τάμαρι άστοχη.

12′ Κεφαλιά του Σάντος, έξω.

11′ Ατομική προσπάθεια του Τάμαρι, έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ.

4′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ριμπέιρο, απέκρουσε σταθερά ο Σίλβα.

Ξεκίνησε ο αγώνας.

ΑΠΟΕΛ (Ουζουνίδης): Σίλβα, Μιχαΐλοβιτς (62′ Αποστολάκης), Μερκής (46′ Λαφράνς), Σάντος, Ιωάννου (62′ Γουίλερ), Γένσεν (73′ Καλογήρου), Σατσιάς (62′ Σιέλης), Γαβριήλ (46′ Λουντέμο), Τάμαρι (73′ Αρτεμίου), Εφραίμ (54′ Χάνι), Κουτσάκος (46′ Κατσαντώνης)

Eρμής (Παναγιώτου): Φιρινίδης, Δημητρίου, Ντίαζ, Λοϊζίδης (54′ Οκόγε), Σισοκό, Γεμπλί, Νουμά (49′ Καϊσερλίδης), Αΐρτον (34′ Γεωργίου – 38′ Ντανγκούς), Μάρσιο, Ριμπέιρο (54′ Παπαθανασίου), Κύπρου

Kίτρινες: – / Γεμπλί, Μέιρα
Κόκκινες:

Στάδιο: ΓΣΠ
Διαιτητής: Νικόλας Νεοκλέους
Βοηθοί διαιτητές: Πέτρος Πέτρου, Ιωάννης Λαζάρου

The post Έριξε φιλική τριάρα ο ΑΠΟΕΛ – Συστήθηκε με το… «καλημέρα» ο Λουντέμο! appeared first on Thema Sports.

Μονή Αββακούμ: Επιμένει η υπεράσπιση των μοναχών - «Σφάλμα και λάθος εκτίμηση του Μητροπολίτη Ησαΐα»

Με την κατάθεση σήμερα του Ιερομόναχου Αββακούμ ολοκληρώθηκαν ενώπιον της Ανακριτικής Επιτροπής της Αρχιεπισκοπής οι καταθέσεις των μελών της αδελφότητας της Μονής Οσίου Αββακούμ, με την υπεράσπιση να επαναλαμβάνει δια στόματος του συνήγορου Αναστάσιου Βαβούσκου της θέση περί δεδικασμένου επικαλούμενη τον Καταστατικό Χάρτη της Εκκλησίας της Κύπρου.