Από γκέλα σε γκέλα η Άντερλεχτ (ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ)

Τρίτο στραβοπάτημα σε τέσσερις αγώνες στη Juriler League για την Άντερλεχτ, που ήρθε ισόπαλη 2-2 με την Οστάνδη.

Μπορεί η Άντερλεχτ να είναι αήττητη μετά από τέσσερις αγώνες στη Juriler League, αλλά αν αναλογιστεί κάποιος ότι μετράει τρεις ισοπαλίες, καταλαβαίνει ότι δεν μιλάμε για επιτυχία. Το αντίθετο μάλιστα. Η ομάδα του Βινσέντ Κομπανί έμεινε στο 2-2 στην έδρα της Οστάνδης και ήδη βρίσκεται στο -3 από τις πρωτοπόρους, που έχουν και ματς λιγότερο. Από την άλλη, οι γηπεδούχοι μετά τις δύο πρώτες ήττες, πήραν τη δεύτερη ισοπαλία τους.

Η Οστάνδη σόκαρε την αντίπαλό της, καθώς προηγήθηκε μόλις στο 11’ με τον Ντχάσε, ενώ στο 34’ ο Γκέιγ με πέναλτι έκανε το 2-0. Ένα λεπτό αργότερα, η Άντερλεχτ ξαναμπήκε στο ματς, μειώνοντας με τον Τρεμπέλ και με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου (55’), ήρθε ο Ταού να φέρει το ματς στα ίσια. Παρότι ο χρόνος ήταν αρκετός για την πλήρη ανατροπή, εντούτοις, αυτή δεν ήρθε ποτέ. Το τρίτο γκολ δεν μπήκε κι έτσι στο 2-2 ήταν το τελικό αποτέλεσμα.