Ο Τιάγκο σε 45 λεπτά πάσαρε περισσότερο από κάθε παίκτη της Τσέλσι! (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ)

Ο Τιάγκο Αλκάνταρα έπαιξε για πρώτη φορά με την φανέλα της Λίβερπουλ και με το… καλημέρα έδειξε το πόσο μεγάλη θα είναι η επιρροή του στο παιχνίδι της ομάδας του.

Η Λίβερπουλ νίκησε στο Λονδίνο 2-0 την Τσέλσι. Ο Τιάγκο πραγματοποίησε το ντεμπούτο του και παρά το πέναλτι που έκανε – και έπιασε ο Άλισον – πραγματοποίησε μια εμφάνιση που δύσκολα θα ξεχάσει κάποιος.

Κυρίως γιατί έβγαλε στον αγωνιστικό χώρο αυτό που ξέρει να κάνει όσο λίγοι: Να πασάρει! Συγκεκριμένα σημείωσε 75 επιτυχημένες πάσες σε μόλις 45 λεπτά αγώνα. Δηλαδή πέτυχε ένα νούμερο που δεν κατάφερε κανένας άλλος αντίπαλός του σ’ όλη τη διάρκεια του ματς.

Πηγή: Gazzetta.gr

The post Ο Τιάγκο σε 45 λεπτά πάσαρε περισσότερο από κάθε παίκτη της Τσέλσι! (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ) appeared first on Thema Sports.

ΠτΔ για μεταναστευτικό: «Δεν μπορούμε να συνεχίσουμε με την κατάσταση ως έχει» - Συναντήθηκε με τον Πρωθυπουργό του Λιβάνου

Πακέτο στήριξης ενός δισεκατομμυρίου ευρώ για τον Λίβανο ανακοίνωσε την Μεγάλη Πέμπτη η Πρόεδρος της Ευρωπαϊκής Επιτροπής, Ούρσουλα φον ντερ Λάιεν, η οποία επισκέφθηκε τη Βηρυτό μαζί με τον  Πρόεδρο της Δημοκρατίας, Νίκο Χριστοδουλίδη, για συνομιλίες σχετικά με το μεταναστευτικό.