Άγονη μοιρασιά στο Παραλίμνι…

Σε ένα κακό ποιοτικά παιχνίδι ΕΝΠ και Δόξα μοιράστηκαν τον βαθμό της ισοπαλίας αφού έμειναν στο 0-0 στο «Τάσος Μάρκου». Δεύτερο συνεχόμενο 0-0 για την ΕΝΠ ενώ η Δόξα είχε μια μικρή υπεροχή αλλά χωρίς ουσία και αποτέλεσμα.

Η εικόνα του ματς

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα της Δόξας ήταν αυτή που είχε τον έλεγχο του αγώνα στο μεγαλύτερο διάστημα όμως σε γενικές γραμμές δεν είχαμε πολλές ευκαιρίες. Δύο καλές στιγμές είχαν οι φιλοξενούμενοι με Ολιβέιρα ενώ η ΕΝΠ απείλησε μια φορά με την κεφαλιά του Ουντότζι.

Στην επανάληψη συνεχίστηκε ο ίδιος αργός ρυθμός με τη Δόξα να δείχνει πιο απαιτητική που απείλησε ξανά δις στο 52′ όμως ο Πέτρου είπε όχι στο δυνατό σουτ του Μπόλιεβιτς ενώ ο Μέσκα από κοντά αστόχησε.

Η ΕΝΠ απείλησε με τον Λουσέρο στο 80′ όμως έκανε κακό σουτ από καλή θέση ενώ πέντε λεπτά μετά το σουτ του Κάρλος έφυγε λίγο έξω.

ΕΝΠ (Φερέρ): Πέτρου, Κυριάκου, Μπάλαζιτς, Μπαρμπόσα, Θεοδώρου (80΄ Φνα Άνχολντ), Λουσέρο, Μπελόνε, Μαϊσουράτζε, Φελίπε, Ουντότζι (71΄ Ντένινγκ), Μπαλοτέλι

Δόξα (Σακκάς): Σισκόφσκι, Μιντίκκης, Πάντιτς, Μουκτάρης, Εγγλέζου, Μπόλιεβιτς (87΄ Ασαμόα), Τραίτσέφσκι, Ολιβέιρα, Μέσκα (63΄ Λουίς Κάρλος, Φιρμίνο (72΄ Οικονομίδης), Σαντίκ

To live:

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

3 λεπτά οι καθυστερήσεις

81′ Μέσα ο Φαν Άνχολτ, έξω ο Θεοδώρου

80′ Eυκαιρία για την ΕΝΠ όμως το σουτ του Μπελόνε δεν ήταν καλό

74′ Κίτρινη στον Ντένινγκ

71′ Αλλαγή για την ΕΝΠ. Έξω ο Ουντότζι μέσα ο Ντένινγκ

70′ Απειλεί η Δόξα όμως η κεφαλιά του Σαντίκ περνάει μόλις έξω

62′ Αλλαγή για Δόξα. Μέσα ο Λουίς Κάρλος αντί Μέσκα

61′ Κίτρινη στον Τραιτσέφσκι

59′ Κίτρινη ο Ουντότζι που συμπληρώνει τρεις

52′ Δυνατό σουτ του Μπόλιεβιτς, μεγάλη απόκρουση του Πέτρου ενώ στη συνέχεια της φάσης ο Μέσκα από καλή θέση έστειλε την μπάλα άουτ

ΕΝΑΡΞΗ Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

30′ Απειλεί η Δόξα με την κεφαλιά του Ολιβέιρα να περνάει λίγο πάνω από τα δοκάρια του Πέτρου

26′ Κίτρινη στον Σαντίκ, τρίτη φετινή

25′ Πρώτη καλή ευκαιρία για την ΕΝΠ. Μπαλιά του Λουσέρο από αριστερά, η κεφαλιά του Ουντότζι φεύγει λίγο έξω

20′ Χωρίς την μεγάλη φάση το παιχνίδι. Αργός ρυθμός και χωρίς φαντασία οι δύο ομάδες

6′ Καλό σουτ του Ολιβέϊρα στη γωνία από δεξιά, ο Πέτρου διώχνει σε κόρνερ

18:00 – ΕΝΑΡΞΗ ΑΓΩΝΑ

ENΠ (Φερέρ): Πέτρου, Κυριάκου, Μπάλαζιτς, Μπαρμπόζα, Θεοδώρου, Μπελόνε, Μαισουράντζε, Λουσέρο, Φελίπε, Ουντότζι, Μπαλοτέλι

Στον πάγκο:  Γκατσέφσκι, Φαν Άνχολντ, Ιρέπ, Μουλαζίμης, Κοτσώνης, Παναγή, Κοσμάς, Μαρκόφσκι, Ντένινγκ

Δόξα (Σακκάς): Σισκόφσκι, Πάντιτς, Εγγλέζου, Μουκτάρης, Μπόλιεβιτς, Μιντίκκης, Ολιβέιρα, Τραιτσέφσκι, Φιρμίνο, Μέσκα, Σαντίκ

Στον πάγκο:  Παρασκευάς, Κωμοδίκης, Οικονομίδης, Κάρλος, Χριστοφή, Ασαμόα, Άδωνη, Καραμόκο, Κίκας