ΚΥΠΡΟΣ

Ερμής – Ανόρθωση 1-1

Κάζο για την Κυρία στο Αμμόχωστος.

TEΛΟΣ ΑΓΩΝΑ: 1-1

85’ Η Ανόρθωση τα δίνει όλα στην επίθεση για να αποφύγει το κάζο.

69’ Αναγκαστική αλλαγή για την Ανόρθωση. Ο Κάλβο χωλαίνει και την θέση του παίρνει εσπευσμένα ο Γκαρσία.

56’ Διπλή χαμένη ευκαιρία για την Ανόρθωση με τους Κάλβο και Αβραάμ.

53’ ΓΚΟΛ 1-1: Ο Γκολζάλβες με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι φέρνει το ματς στα ίσα.

52’ Ο Μανού ανατρέπει τον Τζέινσον Δημητρίου και ο διαιτητής υποδεικνύει πέναλτι.

ΤΕΛΟΣ Α“ ΜΕΡΟΥΣ:

36’ Ο Ερμής κρατάει σχετικά εύκολα το υπέρ του προβάδισμα. Η Ανόρθωση σταδιακά δείχνει ότι συνέρχεται.

35’ Οι Ανόρθωση ζήτησε πέναλτι σε πτώση του Κάλβο στην περιοχή. Τίποτα λέει ο διαιτητής. Το ριπλέει δείχνει να τον δικαιώνει.

26’ Διπλή μεγάλη για τον Ερμή. Ο Ονίλο μόνος απέναντι στον Καμίνσκι δεν κατάφερε να τον νικήσει, στην επαναφορά ο Ρέζεκ έκανε το σουτ όμως έδιωξε προ της γραμμής ο Δημητρίου.

20’ Η Ανόρθωση προσπαθεί να συνέλθει μετά το γκολ που δέχτηκε.

15’ Κόντρα στην ροή του αγώνα ο Ερμής σκοράρει και βάζει πίεση στην Ανόρθωση.

-Αυτό είναι το 15ο γκολ του Ονίλο στο πρωτάθλημα.

12’ ΓΚΟΛ 1-0: Ο Ονίλο ανοίγει το σκορ για τον Ερμή με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Στην παράβαση υπέπεσε ο  Mαισουράντζε.   Καθαρή ανατροπή.

8’ Όμορφος συνδυασμός Εντέ και Αβράμ. Ο δεύτερο κάνει το δυνατό σουτ όμως ο Στυλιανού πέφτει σωστά και μαζεύει.

6’ Με επιθετικές διαθέσεις η Ανόρθωση έχει το πάνω χέρι στο ματς.

- Γύρω στους 1500 θεατές στο γήπεδο Αμμόχωστος. Κατά συντριπτική πλειοψηφία περισσότεροι οι φιλοξενούμενοι.

ΕΝΑΡΞΗ ΑΓΩΝΑ:

ΕΡΜΗΣ: Στυλιανού, Λόπες, Χριστοφή, Ντε Πίνα, Ταραλίδης, Μουσταφά, Τούρκο, Ρέζεκ, Μανού, Τσίνα, Ονίλο.

ΑΝΟΡΘΩΣΗ: Καμίνσκι, Δημητρίου, Αβραάμ, Χόλγκερσον, Μάκος, Μαϊσουράτζε, Αμπουρτζάνια, Μακρής, Κάλβο, Εντέ, Γκονσάλβες.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Χρίστος Νικολαΐδης
ΒΟΗΘΟΙ: Αθηνόδωρος Ιωάννου / Μάριος Καλογήρου

Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ