Απίστευτα ΠΡΑΓΜΑΤΑ με Τρίσκο σε 23 λεπτά!

Τρομερό ξέσπασμα από την ΑΕΚ, η οποία μέσα σε 23 λεπτά, μετέτρεψε το 0-1 στο ματς με τον Ερμή σε 3-1, με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ιβάν Τρισκόφσκι που έκανε χατ-τρικ!

Συγκεκριμένα, το… “πολυβόλο” της ΑΕΚ σκόραρε στο 23΄, στο 29΄ και στο 45΄+1΄, με το τρίτο του γκολ να είναι από το σημείο του πέναλτι.

Με τα τρία τέρματα που πέτυχε στο Α΄ ημίχρονο ο Σκοπιανός επιθετικός, έφτασε τα εννέα στο πρωτάθλημα, έκανε άλμα στον πίνακα των σκόρερ και βρίσκεται μόλις δύο γκολ πίσω από τους Ντιγκινί και Κβιλιτάια που είναι στην πρώτη θέση με έντεκα τέρματα!

Και έχει ακόμα 45 λεπτά συν τις καθυστερήσεις για να πετύχει και άλλο/άλλα γκολ…

The post Απίστευτα ΠΡΑΓΜΑΤΑ με Τρίσκο σε 23 λεπτά! appeared first on Thema Sports.

Ένταξη του Κοσόβου στο Συμβούλιο της Ευρώπης: Ανοίγει ο ασκός του Αιόλου - Ο ρόλος της Ντόρας Μπακογιάννη

Με εισήγηση της Ντόρας Μπακογιάννη ως επικεφαλής της ελληνικής αντιπροσωπείας εγκρίθηκε κατά πλειοψηφία από την ολομέλεια της Κοινοβουλευτικής Συνέλευσης του Συμβουλίου της Ευρώπης, για το θέμα της ένταξης του Κοσόβου στο Συμβούλιο της Ευρώπης.