Πέρασαν… αέρα Λέστερ και Μπέρνλι (ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ)

Η Λέστερ υπέταξε την Μπρέντφορντ με 3-1 και η Μπέρνλι… κέρασε τριάρα στην Φούλαμ περνώντας αμφότερες στην επόμενη φάση.

Η Λέστερ και η Μπέρνλι πέρασαν στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Αγγλίας πετυχαίνοντας 3 γκολ έκαστος σε Μπρέντφορντ και Φούλαμ αντίστοιχα.

Μόλις στο 6ο λεπτό ο Μαντς Μπεχ Σόρενσεν άνοιξε το σκορ για την Μπρέντφορντ, ενώ στο 46’ ο Ουντέρ έφερε το ματς στα ίσα και έκανε το 1-1.

Πέντε λεπτά αργότερα ο Τίλεμανς στο 51’ διπλασίασε τα τέρματα και έκανε το 1-2 για τους φιλοξενούμενους. Στο 71’ ο Μάντισον διαμόρφωσε το τελικό 1-3 και η Λέστερ πέρασε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου.

Από την άλλη, η Μπέρνλι… χάρισε μια τριάρα στην Φούλαμ και την έστειλε σπίτι της! Με πρωταγωνιστή τον Ροντρίγκεζ η ομάδα του Σον Ντάις πήρε το εισιτήριο για την επόμενη φάση και απέκλεισε την Φούλαμ.

Στο 31΄ο Ροντρίγκεζ άνοιξε το σκορ, ενώ στο 71΄έκανε το 2-0. Στο 81ο λεπτό ο Λονγκ διαμόρφωσε το τελικό 3-1 ύστερα από ασίστ του σκόρερ των δυο πρώτων τερμάτων.

Μπόρνμουθ-Κρόουλι

The post Πέρασαν… αέρα Λέστερ και Μπέρνλι (ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ) appeared first on Thema Sports.

Έπεσε από τον δεύτερο όροφο οικίας 56χρονος - Κρίσιμα στο Νοσοκομείο

Κεντρικές Φυλακές: «Τσάκωσαν» το κρατούμενο που είχε αποδράσει – Πού εντοπίστηκε

Πασχαλινά αυγά από «χρυσάφι» - Γιατί ανεβαίνουν οι τιμές του κακάο; Οι λόγοι, το ποσοστό και η νόσος του μαύρου λοβού

Δρόμος Πάφου-Πόλης: Έμεινε στα χαρτιά η ολοκλήρωση της Α’ φάσης λόγω καθυστερήσεων - Εν αναμονή αποφάσεων

Βόμβα σε club στον Πρωταρά: Στο κελί για 8 ημέρες ο 31χρονος – Οι κατηγορίες που τον βαραίνουν

Κατερίνα Στικούδη: «Κεκλεισμένων των θυρών» η βάφτιση του δεύτερου γιου της

LIVE: «Το Ιράν δεν σχεδιάζει άμεσα αντίποινα εναντίον του Ισραήλ» - Ρίχνουν τους τόνους Τεχεράνη και Τελ Αβίβ

Νέος συναγερμός σήμανε σε ολόκληρη τη Μέση Ανατολή, μετά τις αναφορές αμερικανικών ΜΜΕ για επίθεση του Ισραήλ στο Ιράν με πυραύλους. Το ThemaOnline σας μεταφέρει τις εξελίξεις