Η Γουλβς έκανε το… λάθος να σκοράρει κόντρα στη Σίτι και το «πλήρωσε»!

Η Σίτι κέρδισε και τη Γουλβς (4-1) και πλέον μετρά  21 διαδοχικές νίκες σε όλες τις διοργανώσεις.

PREMIER LEAGUE-27η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ-ΓΟΥΛΒΣ: 4-1

Γήπεδο: Etihad

Δεν κάνει στάση το τρένο του Πεπ! Η Σίτι κέρδισε με 4-1 τη Γουλβς, έφτασε τις 21 σερί νίκες σε όλες τις διοργανώσεις και βρέθηκε στο +15 από τη Γιουνάιτεντ (έχει ματς λιγότερο), την οποία αντιμετωπίζει την ερχόμενη Κυριακή!

Στο 3ο λεπτό ο Ντε Μπρόινε πέρασε κάθετα για τον Στέρλινγκ αλλά ο Πατρίσιο βγήκε και τον πρόλαβε, ενώ στο 10’ το μακρινό σουτ του Ντε Μπρόινε σταμάτησε στον Κόαντι.

Και στο 15ο λεπτό ο Ρόδρι άνοιξε πανέμορφα δεξιά στον Μαχρέζ, που έκανε το γύρισμα με τη μία για τον Στέρλινγκ και ο Ντεντόνκερ προσπαθώντας να σώσει, πέτυχε αυτογκόλ για το 1-0.

Η Σίτι ήλεγξε το ρυθμό και η επόμενη φάση ήρθε στο 41ο λεπτό, με τον Μαχρέζ να πιάνει το μακρινό σουτ, την μπάλα να κοντράρει και να στρώνεται στον Ζέσους, ο οποίος από κοντά δεν μπόρεσε να βρει στόχο. στο 43’ το σουτ του Ντε Μπρόινε κόντραρε στον Σεμέδο και στο 44’ oΛαπόρτ βρήκε δίχτυα αλλά το γκολ ακυρώθηκε για οφσάιντ.

Μάλιστα στο 45ο λεπτό ο Μπερνάρντο Σίλβα έπιασε καρφωτή κεφαλιά και ο Πατρίσιο έσωσε εντυπωσιακά.

Στο 47’ ο Τραορέ έκανε όμορφη ενέργεια αλλά όχι και καλή πάσα στον αμαρκάριστο Σεμέδο,  ενώ στο 52’ ο Πατρίσιο έσωσε και πάλι εντυπωσιακά μετά από σουτ του Ντε Μπρόινε. Μάλιστα στο 54’ είπε όχι και σε σουτ του Μαχρέζ ενώ στο 61’ μετά από εκτέλεση φάουλ του Μουτίνιο, ο Κόαντι με κεφαλιά ψαράκι έκανε το 1-1.

Στο 64’ ο Πατρίσιο έσωσε μετά από σουτ του Ζέσους και στο 69’ το σουτ του Τραορέ πέρασε λίγο έξω όπως κι εκείνο του ίδιου παίκτη στο 70’.

Στο 73’ ο Κόαντι έσωσε προ του Ζέσους και στο 74’ το πλασέ του Στέρλινγκ πέρασε λίγο έξω αλλά στο 80’ ο Γουόκερ έκανε το γύρισμα από δεξιά, ο Κόαντι έδιωξε πάνω στον Ζέσους που από κοντά σούταρε για το 2-1. Και στο 90ο λεπτό ο Μαχρέζ με άψογο πλασέ  από το ύψος της περιοχής έκανε το 3-1.

Και μάλιστα στο 90+3’ ο Πατρίσιο απέκρουσε το σουτ του Γκιντογκάν και ο Ζέσους σκόραρε στην επαναφορά με κοντινό πλασέ για το 4-1.

ΣΙΤΙ: Έντερσον, Κανσέλο, Λαπόρτ, Ντίας, Γουόκερ, Ντε Μπρόινε, Ρόδρι, Σίλβα (84’ Γκιντογκάν), Στέρλινγκ, Μαχρέζ, Ζέσους

ΓΟΥΛΒΣ: Πατρίσιο, Ντεντόνκερ, Χούβερ, Σάις, Κόαντι, Γιόνι (56’ Σίλβα), Μουτίνιο, Νέβες (89’ Οτοβασί), Σεμέδο, Νέτο, Τραορέ

Πηγή:

The post Η Γουλβς έκανε το… λάθος να σκοράρει κόντρα στη Σίτι και το «πλήρωσε»! appeared first on Thema Sports.

Τέμπη: Ισχυρές ενδείξεις μεταφοράς εύφλεκτης ουσίας – «Αλλοίωση της σκηνής του εγκλήματος»

Καταγγελία στο «T»: Διευθυντής στη Λεμεσό άφησε στάσιμη μαθήτρια με εγχείρηση καρδιάς και κρίσεις πανικού

Θερμή αέρια μάζα και σκόνη επηρεάζουν την Κύπρο - Δείτε ζωντανά την εξέλιξη του καιρού το Σαββατοκύριακο

Αυξήθηκαν οι αφίξεις τουριστών τον Μάρτιο – Ποιοι τουρίστες προτίμησαν την Κύπρο

«Δεν μπορώ να αναπνεύσω»: Σοκαριστικό βίντεο από τη σύλληψη μαύρου άνδρα που πέθανε ενώ βρισκόταν υπό κράτηση

«Μάχες χαρακωμάτων» στους θεσμούς: Καταχωρήθηκε η αίτηση για παύση Ελεγκτή για ανάρμοστη συμπεριφορά

Καταχωρήθηκε σήμερα (26/4) από τους δικηγόρους της ηγεσίας της Εισαγγελίας, η αίτηση για παύση του Γενικού Ελεγκτή.