«Σκόρπισε» την Σπέτσια η Γιουβέντους

Οι «μπιανκονέρι» κέρδισαν τη Σπέτσια με 3-0 και βρέθηκε στο -7 από την πρωτοπόρο, Ίντερ.

SERIE A’-25η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ-ΣΠΕΤΣΙΑ: 3-0

Γήπεδο: Allianz Stadium

Έκανε το καθήκον της η Γιουβέντους, που κέρδισε με 3-0 τη Σπέτσια και βρέθηκε στο -7 από την πρωτοπόρο, Ίντερ.

Στο 7ο μόλις λεπτό ο Φαρίας άνοιξε στον Μαρκίτσα που έκανε το σουτ από αριστερά αλλά η μπάλα κόντραρε και πέρασε έξω ενώ στο 24’ μετά από λάθος του Ραμπιό, ο Φαρίας βρήκε τον Ενζολά, ο οποίος κόπηκε την τελευταία στιγμή.

Στο 42ο λεπτό η Γιουβέντους  άγγιξε το γκολ καθώς ο Κουλουσέβσκι έβγαλε για τον Κριστιάνο, που πάτησε περιοχή και σούταρε από δεξιά αλλά είδε την μπάλα να σταματά στο δοκάρι.

Στο 61ο λεπτό οι Μοράτα και Μπερναρντέσκι μπήκαν στο ματς και στην πρώτη τους πεαφή με την μπάλα έκαναν τη ζημιά για τη Σπέτσια. Ο Μπερναρντέσκι σέντραρε από αριστερά και ο Μοράτα με προβολή στο πρώτο δοκάρι έγραψε το 1-0. Και στο 71’ και πάλι ο Μπερναρντέσκι έκανε την κίνηση και το γύρισμα από αριστερά και ο Κιέζα κοντρόλαρε στο πέναλτι, γύρισε κι έκανε το 2-0 με σουτ.

Και στο 89’ ο Μπεντανκούρ έκλεψε από τον Αγκουμέ κι έδωσε κάθετα στον Κριστιάνο που κοντρόλαρε και με σουτ από τα όρια της περιοχής έκανε το 3-0. Στο 90+6′ η Σπέτσια κέρδισε πέναλτι αλλά ο Σέζνι απέκρουσε την εκτέλεση του Γκαλαμπίνοφ.

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣΣέζνι, Ντανίλο, Σάντρο, Ντεμιράλ, Φραμπότα (61’ Μοράτα), Μπεντανκούρ, Ραμπιό, Κιέζα (72’ Ράμσεϊ), ΜακΚένι (61’ Μπερναρντέσκι), Κουλουσέβσκι (88’ ΝτιΠάρντο), Ρονάλντο

ΣΠΕΤΣΙΑΠροβεντέλ, Μαρκίτσα (86’ Μπαζτόνι), Γκιασί, Φαρίας (72’ Βέρντε), Σένα (86’ Αγκουμέ), Βινιάλι, Τέρτσι, Ενζολά (72’ Γκαλαμπίνοφ), Ματζιόρε (72’ Ακάμπορα), Εστέβες, Έρλιτς

Πηγή: Αek365.org

The post «Σκόρπισε» την Σπέτσια η Γιουβέντους appeared first on Thema Sports.

Μεγάλη η πυρκαγιά στην Πάφο, δυσκολεύουν την κατάσβεση οι ισχυροί άνεμοι - Δείτε βίντεο

Φωτιά ξέσπασε γύρω στις 20.00 την Τετάρτη στην περιοχή του «Aphrodite Hills», παρά την Πέτρα του Ρωμιού.