Google Play Store Apple Store
World News Media Themasports Socialista lifenewscy

«Ξεφάντωμα ξανά»: Μεγάλα ονόματα του ελληνικού πενταγράμμου στον «Κατακλυσμό» Λάρνακας – Δείτε όλο το πρόγραμμα

03.06.2022
12:42
Κοινωνία

Μια βδομάδα γεμάτη χορό, τραγούδι και γλέντι επιφυλάσσει ο Δήμος Λάρνακας για τις εκδηλώσεις του Κατακλυσμού, 10 – 15 Ιουνίου.

Μετά από δύο ολόκληρα χρόνια, οι Φοινικούδες κατακλύζονται με κόσμο. Από τις εκδηλώσεις ξεχωρίζει η συναυλία με Πάολα. Στην σκηνή θα ανέβουν και οι Πάνος Μουζουράκης, Josephine και Ηλίας Βρεττός.

 

Δείτε ολόκληρο το πρόγραμμα εδώ.

ΕΞΕΔΡΑ ΠΑΡΑΛΙΑΣ (ΚΕΝΤΡΙΚΗ)

ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ: ΚΩΣΤΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 10 ΙΟΥΝΙΟΥ
8:00 μ.μ. – 8:30 μ.μ.
ΕΝΑΡΚΤΗΡΙΑ ΠΑΡΕΛΑΣΗ
Λαμβάνουν μέρος:
Πολιτιστικοί Όμιλοι, Χορευτικά Συγκροτήματα,
Ναυτικός Όμιλος Λάρνακας,
Πρόσκοποι, Ναυτοπρόσκοποι, Αεροπρόσκοποι,
Οδηγοί, Ναυτοδηγοί, Οδοιπόροι Αγάπης,
298ον Σύστημα Ναυτοπροσκόπων Ζήνων
Φιλαρμονική Δήμου Λάρνακας
Φιλαρμονική Αστυνομικής Δύναμης Κύπρου

ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΣ
από τον Δήμαρχο Λάρνακας
κ. Ανδρέα Βύρα

ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΣ
από την Πρόεδρο της Βουλής των Αντιπροσώπων
κ. Αννίτα Δημητρίου

8:45μ.μ – 9:20μ.μ.
Ο Πολιτιστικός Όμιλος ΒΑΣΙΛΙΤΖΙΑ
παρουσιάζει το πρόγραμμα
«Οι ρίζες της παράδοσης»
Τραγούδι: Μαρία Κερτεπενέ-Λαζάρου, Κώστας Κονταξάκης
Χορογραφίες-Χοροδιδασκαλία: Ζαχαρίας Κερτεπενέ -Μαρία Δημητρίου-Ττοφαρή
Μουσική επιμέλεια: Κωνσταντίνος Κάρβελλος

9:25 μ.μ – 9:40 μ.μ.
Ο Πολιτιστικός Όμιλος ΝΕΑ ΓΕΝΙΑ Βορόκλινης και
Συνοικισμού παρουσιάζει κυπριακούς παραδοσιακούς χορούς
Χορογραφίες: Μιχάλης Μιχαήλ

9:45 μ.μ – 10:00 μ.μ.
Η Σχολή Χορού ΖΟΡΜΠΑΣ
παρουσιάζει ελληνικούς και λαϊκούς χορούς
Χορογραφίες: Δημήτρης και Δέσπω Κόνσολου

10:10 μ.μ. – 00:00
Συναυλία με την
JOSEPHINE


ΠΥΡΟΤΕΧΝΗΜΑΤΑ

ΕΞΕΔΡΑ ΠΑΡΑΛΙΑΣ (ΚΕΝΤΡΙΚΗ)

ΣΑΒΒΑΤΟ 11 ΙΟΥΝΙΟΥ

7:30 μ.μ. – 8:30 μ.μ.
ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΚΥΠΡΙΑΚΩΝ ΧΟΡΩΝ
Κατηγορίες: Μέχρι 16 χρονών και άνω των 16 χρονών
Βιολί: Μωυσής Παπαμωυσέως
Λαούτο: Χρίστος Ισιδώρου

8:35 μ.μ. – 9:15 μ.μ
THE GODFATHER – Magic Beyond Illusion
Ο δημοφιλής Mentalist Χρίστος Σφηκουρής
Γνωστός με το ψευδόνυμο «The Godfather»
παρουσιάζει «Μαγεία πέραν της Οφθαλμαπάτης»


9:20 μ.μ –9:40 μ.μ
Το Χορευτικό Συγκρότημα ΔΙΓΕΝΗΣ ΟΡΟΚΛΙΝΗΣ
παρουσιάζει κρητικούς παραδοσιακούς χορούς
Βιολί/τραγούδι: Μάριος Ορθοδόξου
Λαούτο: Νίκος Αδάμου
Χοροδιδασκαλία: Ανδρέας Ιωάννου

9:45μ.μ – 10:20 μ.μ.
Μουσικό πρόγραμμα «ΠΑΙΞΕ ΤΣΙΤΣΑΝΗ ΜΟΥ»
με τον ΧΡΙΣΤΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ και την
ΕΣΤΟΥΔΙΑΝΤΙΝΑ ΜΠΟΥΖΟΥΚΙΩΝ
Καλλιτεχνική επιμέλεια: Χρίστος Αλεξάνδρου


10:25 μ.μ. – 10:55μ.μ
ΕΡΜΟΓΕΝΗΣ ΣΚΗΤΙΝΗΣ


11:00 μ.μ. – 12:45 π.μ.
Συναυλία με τον
ΗΛΙΑ ΒΡΕΤΤΟ

 
ΕΞΕΔΡΑ ΠΑΡΑΛΙΑΣ (ΚΕΝΤΡΙΚΗ)

ΚΥΡΙΑΚΗ 12 ΙΟΥΝΙΟΥ

7:00 μ.μ. – 11:00 μ.μ.
ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ
ΚΥΠΡΙΑΚΩΝ ΠΟΙΗΜΑΤΩΝ,
ΕΡΩΤΙΚΩΝ ΤΡΑΓΟΥΔΙΩΝ &
ΤΣΙΑΤΤΙΣΜΑΤΩΝ
Βιολί: Σπύρος Δημητρίου
Λαούτο: Χρίστος Ισιδώρου

11:05μ.μ. – 11:20 μ.μ.
Ο Πολιτιστικός Όμιλος ΑΡΑΔΙΠΠΟΣ – ΚΑΡΟΤΣΕΡΗΣ
παρουσιάζει κυπριακούς χορούς
Χοροδιδασκαλία: Αντώνης Αβραάμ, Μάριος Αβραάμ,
Χρυσή Αβραάμ και Άντρη Αβραάμ

11:25 – 01:00 π.μ
ΣΥΝΑΥΛΙΑ
Το Μουσικό Σχήμα Μιχάλη Χατζήμιχαηλ
παρουσιάζει το πρόγραμμα
«Κύπριοι Συνθέτες Κυπριακών Τραγουδιών»
με τους Άντρη Καραντώνη, Δημήτρη Μεσιμέρη,
Δήμητρα Χατζήμιχαηλ και Μιχάλη Χατζήμιχαηλ
Συνοδεύει 10μελή ορχήστρα


ΕΞΕΔΡΑ ΠΑΡΑΛΙΑΣ (ΚΕΝΤΡΙΚΗ)

ΔΕΥΤΕΡΑ 13 ΙΟΥΝΙΟΥ
7:30 μ.μ. – 8:30 μ.μ.
Διαγωνισμοί
ΑΥΛΟΥ - ΜΠΑΛΟΥ
Βιολί: Μωυσής Παπαμωυσέως
Λαούτο: Χρίστος Ισιδώρου

8:35 μ.μ – 9:15 μ.μ.
Ευχάριστο μουσικό πρόγραμμα με την
ΕΥΗ ΚΑΠΑΤΑΗ

9:20 μ.μ. – 9:40 μ.μ.
Σάτιρα με τον
ΣΟΦΟΚΛΗ ΚΑΣΚΑΟΥΝΙΑ

9:45 μ.μ. – 10:00 μ.μ.
Ο Πολιτιστικός Όμιλος ΑΘΑΝΑΣΙΑ
παρουσιάζει λαϊκό πρόγραμμα
Χοροδιδασκαλία: Γιώργος και Θεόδουλος Θεοδούλου

10:05 μ.μ. – 10:45 μ.μ.
Μουσικό πρόγραμμα με Stand Up Show
με την Έλια Ιωαννίδου και Νικο Τρίκκη
Μπουζούκι: Μάριος Πυθαρίδης
Πλήκτρα: Φώτης Νεοφύτου

10:50 μ.μ. - 12:50 π.μ.
Συναυλία με την
ΠΑΟΛΑ


ΠΥΡΟΤΕΧΝΗΜΑΤΑ

 
ΕΞΕΔΡΑ ΠΑΡΑΛΙΑΣ (ΚΕΝΤΡΙΚΗ)

ΤΡΙΤΗ 14 ΙΟΥΝΙΟΥ

8:00 μ.μ. – 9:00 μ.μ.
ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΤΡΑΓΟΥΔΙΟΥ
ΠΑΙΔΙΚΟΣ

9:05 – 9:20
Ο Πολιτιστικός Όμιλος ΟΜΟΝΟΙΑ Αραδίππου
παρουσιάζει μικρασιάτικους χορούς
Χοροδιδασκαλία: Λούκας Πάρτου

9:25 – 9:55
Μουσικό πρόγραμμα με την
ΦΑΝΗ ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ

10:00 μ.μ. – 10:15 μ.μ
Ο Χορευτικός Όμιλος «ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ 1980»
παρουσιάζει ελληνικούς παραδοσιακούς χορούς
Χοροδιδασκαλία: Σοφοκλής Χαραλαμπίδης

10:20 μ.μ. – 10:35 μ.μ
Η Σχολή Χορού ΚΥΠΡΟΣ
παρουσιάζει παραδοσιακούς χορούς
Χοροδιδασκαλία: Κώστας Ανδρέου , Μιράντα Προκοπίου

10:40 μ.μ. – 10:55 μ.μ.
Ο Πολιτιστικός Όμιλος Χοροζαλίτες ΣΕΡΚΗΣ
παρουσιάζει λαϊκό πρόγραμμα
Χοροδιδασκαλία: Σέργιος Πίττας

11:00 μ.μ. –12:30 π.μ.
Συναυλία με τον
ΣΤΑΥΡΟ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
συμμετέχει η ΕΛΕΝΑ ΠΑΠΑΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ
Πλήκτρα/πιάνο: Αντρέας Καρβέλας
Κιθάρα: Ευάγγελος Ευαγγέλου
Μπάσο: Στέλιος Ιωάννου
Κρουστά: Ρούμεν
Μπουζούκι / βιολί: Θεόδουλος Βακανάς

 

ΕΞΕΔΡΑ ΠΑΡΑΛΙΑΣ (ΚΕΝΤΡΙΚΗ)
ΤΕΤΑΡΤΗ 15 ΙΟΥΝΙΟΥ
8:00 μ.μ. – 9:00 μ.μ.
ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΩΝ ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΩΝ

9:05 μ.μ. - 9:10 μ.μ.
Η ΜΑΡΙΑ ΑΥΞΕΝΤΗ τραγουδά την
«ΑΡΟΔΑΦΝΟΥΣΑ»
Μουσική και στίχοι: Αγγέλα Κωνσταντινίδου

9:15 μ. μ. – 9:35 μ. μ.
Το Χορευτικό Συγκρότημα ΚΙΜΩΝ Ξυλοτύμβου
Παρουσιάζει κυπριακούς χορούς
Χοροδιδασκαλία: Χριστάκης Κορυζής

9:40 μ.μ. – 10:10 μ.μ.
Το Μουσικό Σχήμα ΑΙΓΑΙΟΠΕΛΑΓΙΤΙΚΑ
παρουσιάζει νησιώτικα τραγούδια
Βιολί: Ιωσήφ Πουλλής
Τραγούδι / βιολί: Βάσω Νικολή
Κιθάρα / τραγούδι: Γιώργος Κουρόγιωργας
Τουμπερλέκι: Μάριος Χριστοδούλου

10:15 μ.μ. – 12:00 π.μ
Συναυλία με τον
ΠΑΝΟ ΜΟΥΖΟΥΡΑΚΗ

 


ΕΞΕΔΡΑ ΠΛΑΤΕΙΑΣ ΕΥΡΩΠΗΣ

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙ Η ΝΙΚΗ ΝΙΚΟΛΑΟΥ
Την εμφάνιση της Νίκης Νικολάου επιμελείται το κατάστημα «RIVA Boutique»

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 10 ΙΟΥΝΙΟΥ

8:00 μ.μ.-8: 30μ.μ
ΠΑΡΕΛΑΣΗ

8:35μ.μ.-8:55μ.μ.
Το Χορευτικό Συγκρότημα ΚΙΜΩΝ Ξυλοτύμβου
παρουσιάζει νησιώτικους χορούς
Χοροδιδασκαλία: Χριστάκης Κορυζής


9:00 μ.μ.-9:20μ.μ.
Η Σχολή Χορού DANCING ART της Λένας Θεοδώρου
παρουσιάζει λατινοαμερικάνικους χoρους και Street dance
Χοροδιδασκαλία: Όλγα Πουπνόβα, Χρίστος Καραγιάννης, Λένα Θεοδώρου

9:25 μ.μ. - 9:45μ.μ.
Η Σχολή Χορού ΚΑΡΟΤΣΕΡΗ
παρουσιάζει ελληνικούς χορούς
Χοροδιδασκαλία: Αντώνης και Χρυσή Αβραάμ


9:45μ.μ.- 10:05μ.μ
Ο Πολιτιστικός Όμιλος «ΣΥΝΑΠΑΝΤΗΜΑ ΑΓΑΠΗΣ»
παρουσιάζει λαϊκούς χορούς
Χοροδιδασκαλία: Χριστίνα Δημητρίου

10:10 μ.μ. – 10:35 μ.μ
Το Χορευτικό Συγκρότημα ΔΙΓΕΝΗΣ Ορόκλινης
παρουσιάζει ελληνικούς παραδοσιακούς χορούς
Χοροδιδασκαλία: Ανδρέας Ιωάννου

10:40 – 11:05
O Πολιτιστικός Όμιλος ΣΤΑΜΝΑ Αναλυόντα
παρουσιάζει παραδοσιακούς κυπριακούς χορούς
Χοροδιδασκαλία: Αντώνης Αντωνίου

ΠΥΡΟΤΕΧΝΗΜΑΤΑ

 
ΕΞΕΔΡΑ ΠΛΑΤΕΙΑΣ ΕΥΡΩΠΗΣ
ΣΑΒΒΑΤΟ 11 ΙΟΥΝΙΟΥ

7:00 μ.μ – 7:20 μ.μ.
Η ΠΑΙΔΙΚΗ ΧΟΡΩΔΙΑ του Δήμου Λάρνακας
παρουσιάζει ένα μουσικό ταξίδι
Μαέστρος: Λουκία Λαζάρου
Πιάνο: Μάρα Φιλίππου

7:25μ.μ-7:45μ.μ
H Σχολή Χορού «LET’S DANCE STUDIO»
παρουσιάζει χορούς λάτιν, μοντέρνους, zumba και break dance.
Χοροδιδασκαλία: Κατερίνα Στυλιανού, Δώρος Μποντούροφ

7:50μ.μ.-8:10μ.μ
Το Σωματείο Λαογραφικός Όμιλος ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΣΕΚ
Λάρνακας - Αμμοχώστου
παρουσιάζει ποικίλο χορευτικό πρόγραμμα
Χοροδιδασκαλία: Μάριος Πατσιάς

8:15μ.μ.-8:35μ.μ
Η Σχολή Χορού ΣΕΡΚΗ
παρουσιάζει λαϊκό πρόγραμμα με λαϊκούς και κρητικούς χορούς
Χοροδιδασκαλία: Σέργιος Πίττας

8:40 μ.μ.-9:00μ.μ
Ο Πολιτιστικός Όμιλος ΜΑΖΩΤΟΥ – ΔΡΟΜΟΛΑΞΙΑΣ
παρουσιάζει κυπριακούς και ελληνικούς χορούς
Χοροδιδασκαλία: Αντώνης και Χρυσή Αβραάμ

9:05 μ.μ.-9:25μ.μ
Ο Πολιτιστικός Όμιλος ΑΛΕΘΡΙΚΟΥ
παρουσιάζει κυπριακούς και ελληνικούς χορούς
Χοροδιδασκαλία: Αντώνης και Χρυσή Αβραάμ

9:30 μ.μ.-9:50μ.μ
Η Σχολή Χορού «ΒΑΣΙΛΙΤΖΙΑ»
παρουσιάζει ποικίλο ρεπερτόριο με λαϊκούς, μοντέρνους και σύγχρονους χορούς.
Χοροδιδασκαλία: Έλενα Γεωργίου

9:55 μ.μ.-10:15μ.μ
Το Χορευτικό Συγκρότημα της Κοινότητας Πυργών
παρουσιάζει ελληνικούς χορούς
Χοροδιδασκαλία: Έλενα Σάββα, Γιώργος Καμηλάρης

10:20 μ.μ.-10:40μ.μ
Ο Χορευτικός Όμιλος «ΑΧΝΑ» Κέντρου Νέων ΑΧΝΑΣ
παρουσιάζει παραδοσιακούς νησιώτικους – μικρασιάτικους χορούς
Χοροδιδασκαλία: Κυριάκος Ματθαίου

ΕΞΕΔΡΑ ΠΛΑΤΕΙΑΣ ΕΥΡΩΠΗΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ 12 ΙΟΥΝΙΟΥ


6:30 μ.μ- 6:50μ.μ.
Η ΠΑΙΔΙΚΗ ΦΙΛΑΡΜΟΝΙΚΗ του Δήμου Λάρνακας
παρουσιάζει ένα ευχάριστο μουσικό πρόγραμμα
Μαέστρος: Ελένη Παπαδοπούλου

6:55 μ.μ.-7:15 μ.μ.
Η ΣΧΟΛΗ ΧΟΡΟΥ «DANZANTE»
παρουσιάζει ένα ποικίλο χορευτικό πρόγραμμα
Χοροδιδασκαλία: Αναστασία Ευαγγελίδου

7:20μ.μ-7:40μ.μ.
Ο Λαογραφικός Όμιλος ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΑΣΣΙΩΤΗΣ Ομόνοιας Άσσιας
παρουσιάζει ένα ποικίλο πρόγραμμα κυπριακών χορών.
Χοροδιδασκαλία: Σώτος Κουπής Ματθαίος Ματθαίου 99537984

7:45μ.μ - 8:05 μ.μ
Η Σχολή Χορού ΜΑΡΙΑΝΝΑ
παρουσιάζει ένα ποικίλο λαϊκό Πρόγραμμα
Χοροδιδασκαλία: Μαριάννα Σαββίδου
8:10 μ.μ-8:30 μ.μ.
Η Σχολη Χορού ΖΟΡΜΠΑΣ
παρουσιάζει λαϊκούς και λατινικούς χορούς
Χορογραφίες: Δημήτρης και Δέσπω Κόνσολου

8:35 μ.μ-8:50 μ. μ.
Η Σχολή Χορού «PAVLOS LAZAROY DANCE CENTER»
παρουσιάζει ένα ποικίλο πρόγραμμα μοντέρνων χορών
Χοροδιδασκαλία: Παύλος Λαζάρου

9:00 μ.μ.-9:20 μ.μ.
Ο Πολιτιστικός Όμιλος ΑΘΑΝΑΣΙΑ
παρουσιάζει ένα ποικίλο χορευτικό πρόγραμμα .
Χοροδιδασκαλία: Γιώργος Θεοδούλου
9:25 μ.μ- 9:45 μ.μ.
Η Σχολή Χορού ΑΘΑΝΑΣΙΑ
παρουσιάζει ένα ποικίλο χορευτικό πρόγραμμα .
Χοροδιδασκαλία: Γιώργος και Θεόδουλος Θεοδούλου, Μαρία Ουστίνοβα
9:50 μ.μ-10:10 μ.μ.
Η Σχολή Χορού ΚΥΠΡΟΣ
παρουσιάζει παραδοσιακούς χορούς
Χοροδιδασκαλία: Κώστας Ανδρέου , Μιράντα Προκοπίου

10:15 μ.μ-10:35 μ.μ.
Ο ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ «ΒΡΑΚΟΦΟΡΟΙ»
παρουσιάζει λαϊκούς παραδοσιακούς χορούς
Χοροδιδασκαλία: Κώστας Ανδρέου, Μιράντα Προκοπίου

10:40 μ.μ. – 11:00 μ.μ.
Η Χορευτική Ομάδα του ΑΝΟΙΚΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ Δήμου Λάρνακας
παρουσιάζει ένα ποικίλο χορευτικό πρόγραμμα
Χοροδιδασκαλία: Μιράντα Προκοπίου

 

 

ΕΞΕΔΡΑ ΠΛΑΤΕΙΑΣ ΕΥΡΩΠΗΣ

ΔΕΥΤΕΡΑ 13 ΙΟΥΝΙΟΥ


7:00μ.μ – 7:30 μ.μ.
Η Παιδική Σκηνή ΔΩΡΟΥ ΚΥΡΙΑΚΙΔΗ
παρουσιάζει την παιδική μουσική παράσταση «Ο ΝΙΚΟΛΑΚΗΣ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΣΤΑ ΣΤΡΟΥΜΦΑΚΙΑ ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ»

7:35μ.μ-7:55μ.μ
O Πολιτιστικός Όμιλος ΔΙΕΘΝΟΥΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΥ ΣΥΝΔΕΣΜΟΥ (I.P.A)
παρουσιάζει κυπριακό παραδοσιακό προγραμμα
Χοροδιδασκαλία: Γιώργος Θεοδούλου

8:00μ.μ-8:20μ.μ
Ο ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ «ΟΜΟΝΟΙΑ» Αραδίπου
παρουσιάζει ελληνικούς παραδοσιακούς χορούς
Χοροδιδασκαλία: Λούκας Πάρτου

8:25 μ.μ-8:45μ.μ
Ο Πολιτιστικός Όμιλος ΝΕΑ ΓΕΝΙΑ Βορόκλινης και Συνοικισμού
παρουσιάζει ένα ποικίλο πρόγραμμα από λαϊκούς, ελληνικούς χορούς και Ηip-Hop.
Χοροδιδασκαλία: Μιχάλης Μιχαήλ, Λήδα Βούρκα, Πένυ Κυριάκου

8:50μ.μ-9:10μ.μ
Ο Λαογραφικός Πολιτιστικός Όμιλος ΤΡΙΔΑΤΑ ΛΕΙΒΑΔΙΩΝ
παρουσιάζει ένα λαϊκό χορευτικό πρόγραμμα
Χοροδιδασκαλία: Μάριος Σιουκρής , Εμανουέλλα Σιέρκουλα και Λευτέρης Σιουκρής

9:15μ.μ-9:35μ.μ
Η Σχολή Χορού ΑΝΤΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
παρουσιάζει ποικίλο πρόγραμμα
Χοροδιδασκαλία: Άντρη Γεωργίου, Γκλόρια Λαγού, Παύλος Θεμιστοκλέους
9:40μ.μ-10:00.μ
TO ELΙSO DANCE STUDIO
παρουσιάζει μοντέρνους χορούς
Χοροδιδασκαλία: Άννη και Μαρία Πανασέτη, Ιωάννα Χατζηστεφάνου
Γενική επιμέλεια: Άντρη Πανασέτη

10:05μ.μ-10:20 μ.μ
H Σχολή Χορού BELLY DANCE ACADEMY
παρουσιάζει ανατολίτικους χορούς .
Χοροδιδασκαλία: Βαλεντίνα Δημητρίου

10:25 -10:45
Η Σχολή Χορού BE DANCE STUDIO
παρουσιάζει ένα μοντέρνο πρόγραμμα χορών
Χορογράφος: Χρυστάλλα Κουρούγιαννη, Παναγιώτης Χαραλάμπους

 

ΕΞΕΔΡΑ ΠΛΑΤΕΙΑΣ ΕΥΡΩΠΗΣ

ΤΡΙΤΗ 14 ΙΟΥΝΙΟΥ


7:00 μ.μ - 7:30μ.μ.
Παράσταση «ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΑΙΡΟ»
από την ομάδα ΚΟΥΚΛΟιστορίες

7:40μ.μ-8:00μ.μ
Μουσικό πρόγραμμα με τους «BIG SMALL BOYS»
Διδασκαλία: Μάριος Γαβριήλ

8:05μ.μ-8:25μ.μ
Η CHARISMA BAND παρουσιάζει
ελληνικά τραγούδια διαφόρων εποχών
Τραγούδι: Νεφέλη Αντωνίου, Γιάννης Πολυχρόνης
Τραγούδι / Βιολί: Χρίστος Κασουλίδης
Τραγούδι / Κιθάρα : Αλέξανδρος Τζέιμς
Μπουζούκι: Άνθιμος Σολωμού
Κρουστά: Δημήτρης Νεανίδης, Σάββας Σολωμού
Πλήκτρα: Μιχάλης Μετάξάς
Καλλιτεχνική επιμέλεια: Δημήτρης Κωνσταντίνου

8:30μ.μ-8:50μ.μ
Η Σχολή DANCE FROM HEART
Παρουσιάζει πρόγραμμα έντεχνου χορού
Χοροδιδασκαλία: Καλοπετρίδου Λευκοθέα – Άννα Μαρία Καρακκόκκινου

8:55μ.μ-9:15μ.μ
Η Σχολή Χορού ΖΟΡΜΠΑΣ
παρουσιάζει λαϊκούς και λατινικούς χορούς
Χορογραφίες: Δημήτρης και Δέσπω Κόνσολου

9:20μ.μ-9:40μ.μ
Η Χορωδία ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗΣ ΚΙΝΗΣΗΣ ΛΑΡΝΑΚΑΣ
παρουσιάζει ποικίλο ελληνικό ρεπερτόριο
Μαέστρος: Μάριος Λυσσάνδρου

9:45μ.μ-10:05μ.μ
Το Folk Dance Group JGODKI και το Professional Artistic School FLY –IN-DANCE
παρουσιάζουν παραδοσιακούς χορούς
Χοροδιδασκαλία:Tatiana Zenevich

10:10μ.μ-11:10 μ.μ.
Μουσικό πρόγραμμα με την
ΕΙΡΗΝΗ ΧΑΡΟΥΣ

 
ΕΞΕΔΡΑ ΠΛΑΤΕΙΑΣ ΕΥΡΩΠΗΣ

ΤΕΤΑΡΤΗ 15 ΙΟΥΝΙΟΥ

6:30 μ.μ. – 6:40 μ.μ.
ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΣ από τον Δήμαρχο Λάρνακας
κ. Ανδρέα Βύρα

6:45 μ.μ.- 7:00 μ.μ


7:00μ.μ-7:30μ.μ
Ό ταχυδακτυλουργός JOHN BOX OF SUPRISES
παρουσιάζει μαγικά κόλπα

7:35μ.μ-7:55μ.μ
Η Σχολή Χορού ANNA’S SCHOOL OF DANCE (A.S.D)
παρουσιάζει μοντέρνους και παραδοσιακούς χορούς
Χοροδιδασκαλία: Άννα Βουκή, Γιάννος Σιάντονας, Ζωή Ελευθερίου, Άντρη Σταύρου


8:00μ.μ-8:20μ.μ
Μουσικό πρόγραμμα με το συγκρότημα ROCK ALL ROCK
Διδασκαλία: Μάριος Γαβριήλ

8:25μ.μ-8:45μ.μ
Η Σχολή Χορού ΜΑΜΒΟ
παρουσιάζει ποικίλο χορευτικό πρόγραμμα
Χορογραφίες: Μαρία Ζαχαρίου – Καραπίττα

8:50 μ.μ-9:10 μ.μ
Η Σχολή Μπαλέτου DANCE HOUSE BY KALIA
παρουσιάζει κλασικο, σύγχρονομ hip hop kai latin
Χορογραφίες: Κάλια Χατζηττοφή,
Έλενα Γεωργίου, Σταυρίνα Κούσπαρου και
Ζωή Ελευθερίου

9:15 μ.μ- 9:35 μ.μ
Η εφηβική και επαγγελματική ομάδα της Σχολής Χορού MAMBO
παρουσιάζει ένα μοντέρνο χορευτικό πρόγραμμα
Χορογραφίες: Μαρία – Ζαχαρίου Καραπίττα

 

ΕΞΕΔΡΑ ΜΕΣΑΙΩΝΙΚΟΥ ΚΑΣΤΡΟΥ
ΕΙΣΟΔΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΗ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 10 ΙΟΥΝΙΟΥ
8:30 μ. μ.

Το Μουσείο – Εργαστήριο Θεάτρου Σκιών ΠΑΦΙΟΣ
παρουσιάζει το έργο:
«Καραγκιόζης - Ο βοηθός του Μέγα Αλέξαντρου»
{ΕΚΘΕΣΗ ΦΙΓΟΥΡΩΝ ΘΕΑΤΡΟΥ ΣΚΙΩΝ}

ΣΑΒΒΑΤΟ 11 ΙΟΥΝΙΟΥ
8:30 μ. μ.

Το Θέατρο Σκιών του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ
παρουσιάζει το έργο:
«Ο Καραγκιόζης τραγουδιστής»
{ΕΚΘΕΣΗ ΦΙΓΟΥΡΩΝ ΘΕΑΤΡΟΥ ΣΚΙΩΝ}


ΚΥΡΙΑΚΗ 12 ΙΟΥΝΙΟΥ
8:30 μ. μ.

Το Θέατρο Σκιών ΤΟΥ ΓΙΑΝΝΗ ΠΑΦΙΟΥ
παρουσιάζει το έργο:
«Ο Καραγκιόζης σε διαγωνισμό τσιαττιστού»
{ΕΚΘΕΣΗ ΦΙΓΟΥΡΩΝ ΘΕΑΤΡΟΥ ΣΚΙΩΝ}

ΔΕΥΤΕΡΑ 13 ΙΟΥΝΙΟΥ
8:30 μ. μ.

To Σύγχρονο Παιδικό Θέατρο Σκιών ΕΛΕΝΗΣ ΠΑΠΑΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ
παρουσιάζει το έργο:
«Μες του Αιγαίου τα νησιά»

 

ΠΕΡΙΠΤΕΡΑ ΠΛΑΤΕΙΑΣ ΕΥΡΩΠΗΣ

ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΑ ΚΥΠΡΙΑΚΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΑ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 10 ΙΟΥΝΙΟΥ – ΤΡΙΤΗ 14 ΙΟΥΝΙΟΥ
1. Μασούρισμα στο δουλάππι
2. Καρεκλάς
3. Δερματοτεχνία (κατασκευή βούρκας)
4. Σκαρπάρης
5. Καλαθοπλεκτική
6. Ψαθοπλεκτική (τσέστος – πανέρι)
7. Σαρκές – ταπατζιές – ματσούκες – βούρκες) Πιθκιαύλι
8. Χαράλαμπος Χαραλάμπους
9. Ξύλινες δημιουργίες
10. Κομπολόγια
11. Πλέξιμο
12. Χειροτεχνήματα κουκουλιών

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ

ΣΑΒΒΑΤΟ 11 ΙΟΥΝΙΟΥ
ΚΟΛΥΜΒΗΤΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΚΑΙ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
10:00 π.μ. - 1:00 μ.μ.
ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΝΑΚΑΣ


Σημείωση: Ασθενοφόρο, 200 μετάλια
ΣΑΒΒΑΤΟ 11 ΙΟΥΝΙΟΥ
ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΜΠΛΙΤΖ
10:30 π.μ.
GOLDEN BAY BEACH HOTEL ΛΑΡΝΑΚΑ

ΚΥΡΙΑΚΗ 12 ΙΟΥΝΙΟΥ
ΑΓΩΝΕΣ ΚΑΝΩ - ΚΑΓΙΑΚ
8:00 π.μ.
ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΝΑΚΑΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ 12 ΙΟΥΝΙΟΥ
ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ
ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ: OPTIMIST, LASER, GENERAL HANDICAP
10:00 π.μ. – 5:00 μ.μ.
ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΝΑΚΑΣ

ΔΕΥΤΕΡΑ 13 ΙΟΥΝΙΟΥ
ΠΑΓΚΥΠΡΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ BEACH VOLLEY
10:00 π.μ.
ΠΑΡΑΛΙΑ ΤΗΣ ΛΑΡΝΑΚΑΣ (ΦΟΙΝΙΚΟΥΔΕΣ)
ΧΟΡΗΓΟΣ: ΚΕΟ

ΔΕΥΤΕΡΑ 13 ΙΟΥΝΙΟΥ
ΣΚΑΦΟΙ ΑΝΟΙΚΤΗΣ ΘΑΛΑΣΣΗΣ
10:00 π.μ.
ΘΑΛΑΣΣΙΑ ΠΕΡΙΟΧΗ ΛΑΡΝΑΚΑΣ (ΦΟΙΝΙΚΟΥΔΕΣ)