Καλύτερη η ΑΕΛ, προηγείται δίκαια με 1-0

> style="text-align: justify"> >

Καλύτερη η ΑΕΛ στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα στο Τσίρειο απέναντι στην Αλκή, προηγείται δίκαια με 1-0, ενώ είχε ευκαιρίες και για δεύτερο γκολ.

Η Λεμεσιανή ομάδα μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και άνοιξε το σκορ μόλις στο 8΄ με τον Λαφράνς, ενώ ο Αβραάμ στο 19΄ έχασε ανεπανάληπτη ευκαιρία για το 2-0.

Μετά το πρώτο 20λεπτο, η “Αθάνατη” ανέβασε στροφές και είχε ένα δοκάρι με σουτ του Τιγκρουτζιά στο 24΄, όμως η ΑΕΛ συνέχισε να έχει την κατοχή μπάλας και τον έλεγχο του ρυθμού, σε ένα πρώτο ημίχρονο όπου είχε κατά διαστήματα πολύ καλή κυκλοφορία μπάλας και αν οι παίκτες της ήταν πιο προσεκτικοί στην τελική πάσα, θα έφταναν περισσότερες φορές κοντά στο δεύτερο γκολ.

>Διαβάστε Περισσότερα στο: Themasports.com

Υπόθεση Θανάση Νικολάου: Ζητά ακύρωση του πορίσματος της θανατικής ανακρίτριας ο Σταυριανού

Το πόρισμα της θανατικής ανακρίτριας για την υπόθεση του Εθνοφρουρού Θανάση Νικολάου είδε χθες (10/05) το φως της δημοσιότητας.