Τελικό: Πάφος FC-ΑΕΛ (0-1)

Τελικό: Πάφος FC-ΑΕΛ  (0-1)

Αναλυτικά το live της ιστοσελίδας μας:

Τέλος στην αναμέτρηση με την ΑΕΛ να φεύγει με το διπλό από την Πάφο αφού κέρδισε την Πάφος FC με 0-1, σκόρερο ο Μιτρέα στο 90′!

90′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ για την ΑΕΛ! Ο Μιτρέα μετά από εκτέλεση φάουλ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της Πάφου για το 0-1

90′ Καλή ευκαιρία για την Πάφο με τον Ντεούλ να κάνει το παράλληλο γύρισμα και τον Αβραάμ να διώχνει

86′ Καλή κεφαλία του Γκουλόν η μπάλα πάνω από την εστία της ΑΕΛ

82′ Kόκκινη και για την ΑΕΛ καθώς αποβλήθηκε ο Λαφράνς

80′ Καλή ευκαιρία για την ΑΕΛ αφού ο Αρουαμπαρένα αστόχησε σε κοντινό πλασέ με τον Κόπριβετς να διώχνει σωτήρια

76′ Σουτ του Σικόρσκι η μπάλα αρκετά έξω

68′ Καλή κεφαλιά από τον Αρουαμπαρένα με την μπάλα να φεύγει έξω

65′ Προσπαθεί η ΑΕΛ όμως δεν δημιούργησε κάτι αξιόλογο μέχρι στιγμής

60′ Σέντρα στην περιοχή της Πάφου, άστοχη έξοδος από τον Κόπριβετς κανείς όμως από πλευράς ΑΕΛ δεν ήταν εκεί για να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα

54′ Κίτρινη στον Αρουαμπαρένα της ΑΕΛ

50′ Με δέκα παίχτες η Πάφος στο παιχνίδι καθώς αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Τορμπνίσκι καθώς δημιουργήθηκε ένταση μέσα στο κέντρο του γηπέδου μεταξύ αυτού και του Γουίλερ

46′ Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στο «Στέλιος Κυριακίδης»

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, Πάφος-ΑΕΛ στο 0-0.

43′ Τίποτα το ιδιαίτερο στο διάστημα των πέντε αυτών λεπτών (38′ με 43′)

38′ Φάουλ για την ΑΕΛ σε καλό σημείο, εκτέλεσε ο Σοάρες με τον Κόπριβετς να αποκρούει σε κόρνερ

31΄Καλό συρτό σουτ του Σοάρες, έπεσε ο Κόπριβετς και μάζεψε. Από εκείνη την χρονική στιγμή και έπειτα το ματς συνεχίστηκε υπό έντονη βροχόπτωση

26′ Κίτρινη κάρτα για τον Μοστέφα της Πάφου ο οποίος χάνει τον επόμενο αγώνα της ομάδας του

25′ Επικίνδυνο γύρισμα του Μπενίτεθ, απέκρουσε ο Κόπριβετς προ του Αρουαμπαρένα

21′ Καλό σουτ του Μπενίτεθ, με διπλή επέμβαση απέκρουσε ο Κόπριβετς

20′ Μακρινό σουτ του Φυλακτού η μπάλα φεύγει αρκετά έξω

12′ Προσπαθούν και οι δύο ομάδες να επιβάλουν τον ρυθμό τους

8′ Tίποτα το ιδιαίτερο σε αυτά τα πρώτα οκτώ λεπτά

4′ Πρώτη κίτρινη κάρτα στο παιχνίδι για τον Τορμπνίσκι της Πάφου

1΄Ξεκινήσε το ματς στο «Στέλιος Κυριακίδης»

17:58 Οι δύο ομάδες μαζί με το διαιτητικό τρίο εισέρχονται στον αγωνιστικό χώρο

17:54 Όλα έτοιμα για να μπουν οι ομάδες στο γήπεδο και να ξεκινήσει η αναμέτρηση

17:47 Αποχώρησαν προς τα αποδυτήρια οι παίχτες της Πάφου και της ΑΕΛ

17:30 Και οι ποδοσφαιριστές στον αγωνιστικό χώρο για την προθέρμανσή τους

17:17 Οι τερματοφύλακες των δυο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο για το καθιερωμένο τους ζέσταμα

Οι ενδεκάδες των δυο ομάδων:

Πάφος FC (Λούκας Έλσνερ): Κόπριβετς, Κομπανί, Ντομίνγκεζ, Σικόρσκι, Ντεούλ, Σταύρου, Φυλακτού, Γιάνζα, Τορμίνσκι, Μοστέφα, Γκουλόν

AEΛ (Μπρούνο Μπαλταζάρ): Βοζίνια, Σίλβα, Αρουαμπαρένα, Λαφράνς, Μέσκα, Αϊρόσα, Σάσι, Μιτρέα, Γουήλερ, Σοάρες, Μπενίτεθ

Καλησπέρα σας φίλοι και φίλες του Themasports,

Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα μεταξύ της Πάφου και της ΑΕΛ που διεξάγεται στο γήπεδο «Στέλιος Κυριακίδης» στα πλαίσια της 20ης αγωνιστικής. Οι γηπεδούχοι βρίσκονται στην 8η θέση της βαθμολογίας με 21 πόντους ενώ η ΑΕΛ στην 5η με 33. Η κάθε μια από τις δύο ομάδες θέλει την νίκη για τους δικούς της λόγους. Από την μια η Πάφος για να πάρει τρίποντο μετά από πολύ καιρό ενώ οι φιλοξενούμενοι για να παραμείνουν στα ψηλά στρώματα.

Απόπειρα φόνου στην Ανθούπολη: Σύλληψη νέου υπόπτου στη Λάρνακα - Ισχυρή αστυνομική δύναμη στο σημείο - Δείτε φωτογραφία

Νέα σύλληψη σημειώθηκε σύμφωνα με πληροφορίες του ThemaOnline σήμερα το απόγευμα αναφορικά με την απόπειρα φόνου στην Ανθούπολη.