Live: ΑΕΚ-Αλκή (Ημίχρονο 0-1)

Το Live της ιστοσελίδας μας

Λήξη του πρώτου μέρους, ΑΕΚ-Αλκή στο 0-1!

45+1′ Άστοχο σουτ του Τομάς

45′ Καλή σέντρα του Ρούγκα, ο Φαμπρίτσιο έπιασε την κεφαλιά με την μπάλα να φεύγει έξω

43΄Σουτ του Φλοριάν σαν ήταν στο έδαφος ο ποδοσφαιριστής, η μπάλα στην αγκαλιά του Πάρντο

39΄Πρώτη κίτρινη στο ματς και είναι για τον Τομάς της ΑΕΚ

38′ Ο Νέλσον έκανε την σέντρα, ο Χέφελ έπιασε το σουτ η μπάλα απελπιστικά έξω

36′ ΓΚΟΟΟΟΟΛ για την Αλκή! Ο Φαμπρίτσιο μετέτρεψε το πέναλτι σε γκολ και οι φιλοξενούμενοι είναι μπροστά με 0-1!

35΄Πέναλτι για την Αλκή. Ο Χαμντί μπήκε στην περιοχή, ο Τρουγιόλς τον ανέτρεψε και ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα

33΄Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Έγινε το λάθος από την  άμυνα της Αλκής, ο Φλοριάν στο τετ α τετ με τον Πάρντο έκανε ένα αδύναμο πλασέ και ο Τρισκόφσκι δεν κατάφερε να μπει στη συνέχεια στη φάση για να σκοράρει και έτσι έμεινε το 0-0

33′ Μακρινό σουτ του Λαρένα, μπλόκαρε σταθερά ο τερματοφύλακας της Αλκής

31′ Η πρώτη μεγάλη ευκαιρία της ΑΕΚ. Ο Χέφελ έκανε την σέντρα, ο Τομάς πετάχτηκε στην πορεία της μπάλας και με προβολή ανάγκασε τον Πάρντο να διώξει με υπερένταση

30′ Καλή στιγμή για την Αλκή, ο Φαμπρίτσιο έφυγε στην πλάτη της άμυνας και από πλάγια θέση με σουτ έστειλε την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των δικτύων του Πάμπλο

28′ Ωραία ντρίμπλα του Νέλσον, έκανε την σέντρα όμως ο Χέφελ δεν πρόλαβε να κατεβάσει την μπάλα

24′ Ατομική ενέργεια του Νέλσον, σέντρα προς το μέρος του Φλοριάν η μπάλα όμως έφυγε έξω

20′ Φτάσαμε στο πρώτο 20λέπτο, όλα στο μηδέν

16′ Kαλή ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Αντωνιάδης έκανε την σέντρα, ο Πάρντο έκανε την άστοχη έξοδο και ο Φλοριάν πήρε την κεφαλιά με την μπάλα να φεύξει έξω

15΄Πολυπρόσωπη αμυντική λειτουργία από την Αλκή, δυσκολεύεται η ΑΕΚ στην ανάπτυξη!

11′ Παράλληλο γύρισμα του Τολεμές, τελευταία στιγμή ο Φραγκέσκου έδιωξε σε κόρνερ προ του Χέφελ

7΄Σουτ του Τομάς, αδύναμο όμως στην αγκαλιά του Πάρντο

5′ Τίποτα ιδιαίτερο μέχρι στιγμής, παρά ένα σουτ του Φαμπρίτσιο στο 4′ όπου δεν ανησύχησε καθόλου τον Πάμπλο

4′ Διαγώνιο σουτ του Φαμπρίτσιο, η μπάλα έφυγε μακριά έξω

1′ Έναρξη της αναμέτρησης

19:01 Μονόλεπτος σιγή εις μνήμη του Γιώργου Γεωργίου (Κόκος), ιδρυτικό μέλος της ΑΕΚ

18:59 Οι δύο ομάδες στο γήπεδο μαζί με το διαιτητικό τριο

18:55 Όλα έτοιμα για να μπουν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο

18:46 Και οι ποδοσφαιριστές της ΑΕΚ στα αποδυτήρια

18:40 Αποχώρησαν οι ποδοσφαιριστές της Αλκής από το γήπεδο προς τα αποδυτήρια για τις τελικές οδηγίες του κ. Δαμιανού

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

ΑΕΚ (Ι. Ιδιάκεθ): Πάμπλο, Αντωνιάδης, Τρουγιόλς, Μοίσοφ, Καταλά, Λαρένα, Τομάς, Τρισκόφσκι, Χέφελ, Τολεμές, Νέλσον

Αλκή (Σ. Δαμιανού): Πάρντο, Θεοχάρους, Φραγκέσκου, Ντουβεντρού, Μάτσι, Ντιγκρουντζιά, Ιτούα, Φαμπρίτσιο, Ρούγκα, Μπιλάλ, Γκλομπαρντ

Οι διαιτητές της σημερινής αναμέτρησης:

Διαιτητής: Τσούκκας Αβραάμ
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Κυριάκου Κυριάκος
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Τζιωρτζής Ομηρος
4ος Διαιτητής: Χριστοδούλου Κυριάκος

Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης ΑΕΚ-Αλκή Ορόκλινης. Το παιχνίδι γίνεται στα πλαίσια της 23ης αγωνιστικής και είναι ορισμένος να ξεκινήσει στις 19:00 στο γήπεδο «ΑΕΚ Αρένα». Η γηπεδούχος ΑΕΚ προέρχεται από εντός έδρας νίκη με σκορ 4-0 απέναντι στην Δόξα, ενώ η Αλκή ηττήθηκε την προηγούμενη αγωνιστική στην έδρα της από τον Ερμή με σκορ 3-4. Η ΑΕΚ θέλει την νίκη για να παραμείνει στα ψηλά ενώ οι φιλοξενούμενοι θέλουν βαθμολογικό κέρδος για να κερδίσουν έδαφος στην μάχη της παραμονής.

Απόπειρα φόνου στην Ανθούπολη: Σύλληψη νέου υπόπτου στη Λάρνακα - Ισχυρή αστυνομική δύναμη στο σημείο - Δείτε φωτογραφία

Νέα σύλληψη σημειώθηκε σύμφωνα με πληροφορίες του ThemaOnline σήμερα το απόγευμα αναφορικά με την απόπειρα φόνου στην Ανθούπολη.