Live: ΑΠΟΕΛ- Σούντουβα 1-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

Το κείμενο ανανεώνεται…

90+4′ ΤΕΛΟΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ!

90′ Μεγάλη φάση για την Σούντουβα

88′ Μεγάλη φάση και πάλι για τον ΑΠΟΕΛ με το σουτ του Σόουζα

81′ Κόρνερ για τον ΑΠΟΕΛ

76′ Αλλαγή για τον ΑΠΟΕΛ. Ο Νατέλ πήρε την θέση του Νικόλα Ιωάννου και ο Αλωνεύτης την θέση του Εφραίμ

75′ Διακοπή στο παιχνίδια για ένα λεπτό. Οι ποδοσφαιριστές δροσίστηκαν με λίγο νερό

74′ Πρώτη φάση για την Σούντουβα και κόρνερ

71′ Κόρνερ για τον ΑΠΟΕΛ

70′ Κόρνερ για τον ΑΠΟΕΛ

65′ Πρώτη αλλαγή για τον ΑΠΟΕΛ με τον Σάλαι να παίρνει την θέση του Τααμάρι

57′ Μεγάλη τριπλή ευκαιρία για τον ΑΠΟΕΛ με τον Εφραίμ και Ντελλατόρε να μην μπορούν να σκοράρουν

55′ μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΠΟΕΛ σε σουτ του Εφραίμ που κατέλυξε κόρνερ. γρήγορα εκτελεσμένο κόρνερ απο τον ΑΠΟΕΛ και μεγάλη χαμένη ευκαιρία

52′ Μεγάλο φάση και πάλι για τον ΑΠΟΕΛ με δυνατό σουτ του Σόουζα

51′ Κόρνερ για τον ΑΠΟΕΛ

51′ Πρώτη μεγάλη φάση για τον ΑΠΟΕΛ στο β’ ημίχρονο με την σκαστή κεφαλιά του Ντελλατόρε

50′ Κόρνερ για τον ΑΠΟΕΛ

48′ Κίτρινη κάρτα για την Σούντουβα

45′ Έναρξη Β’ ημιχρόνου

45′ ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

45+4′ Κόρνερ για τον ΑΠΟΕΛ

45+3′ Διπλό κόρνερ για τον ΑΠΟΕΛ

45+2′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΠΟΕλ και πάλι με τον Εφραίμ μέσα από την περιοχή να μην μπορεί να σουτάρει καλά.

45′ Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων

38′ Σουτ αλα Εφραίμ με εξαιρετικά φάλτσα με τον τερματοφύλακα να αποκρούει  ενστικτωδώς σε κόρνερ

34’ Μεγάλη φάση και πάλι για τον ΑΠΟΕΛ με κεφαλιά του Ντελλατόρε

30’  Διακοπή στο παιχνίδια για ένα λεπτό. Οι ποδοσφαιριστές δροσίστηκαν με λίγο νερό

29′ Κόρνερ για τον ΑΠΟΕΛ

28′ Κόρνερ για τον ΑΠΟΕΛ

23′ Κόρνερ για τον ΑΠΟΕΛ

21′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΟΕΛ!!!! Ο Μίκαελ Ποτέ σκόραρε με κοντινό πλασέ μετά από μια οργανωμένη επίθεση από τα αριστερά

19′ Κερδίζει δεύτερο συνεχώμενο κόρνερ ο ΑΠΟΕΛ, με τον τερματοφύλακα να ελέγχει εύκολα

19′ Πρώτο κόρνερ στο παιχνίδι για τον ΑΠΟΕΛ

17′ Πρώτη κίτρινη στο παιχνίδι για τον Μοράις

7′ Πρώτη μεγάλη φάση για τον ΑΠΟΕΛ στο παιχνίδι. Έγινε η σέντρα από τα δεξιά με την άμυνα της Σουντούβα να απομακρύνει και τον Τααμαρι να γεμίζει ξανά. Ο Ποτέ αστόχησε από κοντά.

1′ Έναρξη αγώνα.

19:45 Αποχώρηση και των δυο ομάδων για τα αποδυτήρια

19:20 Kαι οι δυο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο για το καθιερωμένο ζέσταμα τους.

19:15 Oι τερματοφύλακες του ΑΠΟΕΛ στο γήπεεδο για το ζέσταμά τους.

19:10 Στον αγωνιστικό χώρο οι τερματοφύλακες της Σούντουβα.

Οι ενδεκάδες των δυο ομάδων:

ΑΠΟΕΛ (Μπρούνο Μπαλταζάρ): Βάτερμαν, Εφραίμ, Σόουζα, Ποτέ, Αλ Τάαμαρι, Μιλάνοφ, Μοράις, Ταβάρες, Ιωάννου, Ντελατόρε, Καρλάο.

Σούντουβα (Bλαδιμίρ Σεμπούριν): Καρτνούμ, Λειμόνας, Ζιβάνοβιτς, Ματουλεβίτσιους, Σλάβισκας, Αζεβέδο, Βερμπίσκας,Τόπγκαγκιτς, Γιανκάουσκας, Σισίλια, Σβέρλουκα

Ένα εφιαλτικό 20λεπτο την προηγούμενη εβδομάδα έφερε σε θέση ισχύος την Σούντουβα που μέχρι το 20 λεπτό ήταν μπροστά στο σκορ με το εκπληκτικό 3-0. Ο ΑΠΟΕΛ προσπάθησε να ξυπνήσει στην  συνέχεια του παιχνιδιού, ανέλπιστα όμως. Το μόνο που κατάφερε ήταν να σκοράρει με τον Καζού στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού και ουσιαστικά να μπει ξανά στο κόλπο της πρόκρισης.

Οι πρωταθλητές μας καλούνται να ανατρέψουν τα εις βάρος τους δεδομένα και να πάρουν αυτοί την πρόκριση στην επόμενη φάση του Τσάμπιονς Λίγκ. Ο πρώτος αγώνα έληξε με σκορ 3-1 υπέρ των Λιθουανών. Από την άλλη πλευρά η Σούντουβα θα έρθει στο ΓΣΠ με πρώτιστο  στόχο να αμυνθεί και να πάρει αυτή την πρόκριση στην επόμενη φάση.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε λάιβ την εξέλιξη του επαναληπτικού αγώνα του ΑΠΟΕΛ κόντρα στην Σούντουβα. Ο αγώνας είναι προγραμματισμένος να αρχίσει στις 20:00 στο ΓΣΠ.

Φίλοι και φίλες του themasports.com κάλο σας βράδυ,

Παππούς Χρύσανθος: Συγκινητικά τα λόγια της συζύγου του - «Αναστήθηκε ο Χριστός, αναστηθήκαμε κι εμείς»

ΕΔΕΚ: Σε ανοδική πορεία η συσπείρωση - Η 6η έδρα - Φαβορί ο Ανδρέας Αποστόλου

Συναγερμός στις Αρχές: Έβαλαν φωτιά σε δημοτικό σχολείο και προκάλεσαν ζημιές σε εξωτερικούς χώρους

Βεγγαλικά σε περίπτερα: Ποια δικαιούνται να διατίθενται - Μπορούν να πωλούνται σε ανήλικους;

«Ω γλυκύ μου… κρέας»: Έρχεται νέα αύξηση στο χοιρινό – Στα ύψη το αρνί - Τρέχουν να προλάβουν την αργία της Πρωτομαγιάς οι καταναλωτές