Χωρίς φαντασία και φρεσκάδα είναι πίσω στο σκορ!

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο στην Εσθονία με το αποτέλεσμα να είναι στο 2-0. Οι Εσθονοί μέσα σε ένα 5 λεπτο μέσα έφεραν τα πάνω κάτω και έδωσαν αξία στον αγώνα.Το αποτέλεσμα του πρώτου αγώνα στο ΓΣΠ είναι αυτό που δίνει την πρόκριση στους πρωταθλητές μας. Ένα πρώτο ημίχρονο που ο ΑΠΟΕΛ δυσκολεύτηκε αρκετά στο να διασπάσει την πολυπρόσωπη άμυνα της Φλόρα και να έχει 2-3 καλές φάσεις. Η Φλόρα τιμώρησε τον ΑΠΟΕΛ στις δυο επιθέσεις που είχε.

Ένα πρώτο ημίχρονο που κύλησε πολύ αργά και βασανιστικά για τις δυο ομάδες ο ΑΠΟΕΛ είχε την  κατοχή της μπάλας αλλά χωρίς να μπορεί να δημιουργήσει αρκετές ευκαιρίες. Η πρώτη φάση του αγώνα ήρθε για τον ΑΠΟΕΛ στο 12’ με τον Ντελατόρε να αστοχεί από κοντά. Η επόμενη φάση ήταν και πάλι για τον ΑΠΟΕΛ στο 19’ μετά από ένα όμορφο συνδυασμό μεταξύ Μιλάνοφ και Τάμαρι. Οι δυο τους βρήκαν ωραία τον Ζαχίντ ο οποίος σούταρε με την μπάλα να καταλήγει στα χέρια του τερματοφύλακα. Από εκεί και πέρα ο ΑΠΟΕΛ αναλώθηκε στο να κρατά την μπάλα χωρίς να μπορεί γίνει επικίνδυνος ούτε καν να δημιουργήσει. Δυο φάσεις ήταν αρκετές για την Φλόρα Ταλίν όπου κατάφερε να σκοράρει καις στις δυο.  Στο 32’ ο Κάμς πλάσαρε πλάγια τον Βάτερμαν και τον νίκησε ενώ στην ακριβώς επόμενη φάση σε τετ-α-τετ του Πούμ, ο οποίος νίκησε τον Βάτερμαν και έγραψε το τελικό 2-0 του πρώτου ημιχρόνου.

Αυτά έγιναν στο πρώτο ημίχρονο με την Φλόρα να είναι μπροστά στο σκορ με 2-0

Τραγωδία στην άσφαλτο - Έχασε τη ζωή του ο Πολύκαρπος Μιχαήλ από την Κοκκινοτριμιθιά