Ξεκίνησε το Πρωτάθλημα Εθνών με ΙΣΤΟΡΙΚΟ διπλό!

Η Γεωργία επικράτησε με 2-0 του Καζακστάν στο «Astana Arena» στο πρώτο παιχνίδι της νέας διοργάνωσης Nations League και έγραψε ιστορία.

Στο γήπεδο της Αστάνα σήμερα το απόγευμα γράφτηκε ιστορία καθώς στο πρώτο παιχνίδι του νέου Nations League η Γεωργία πήρε σπουδαίο «διπλό» απέναντι στο Καζακστάν.

Το πρώτο μέρος δεν είχε πολλές ευκαιρίες με το 0-0 να είναι μοιραία το αποτέλεσμα του ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος το Καζακστάν ήταν καλύτερο, δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει και το… πλήρωσε στο 69ο λεπτό, με τον 19χρονο ταλαντούχο μέσο μετά από εξαιρετική προσπάθεια με βολίδα έξω από την περιοχή να κάνει το 1-0 για την ομάδα του Βλάντιμιρ Βέις.

Στο 74΄ η Γεωργία «καθάρισε», την υπόθεση νίκη καθώς μετά από εξαιρετική αντεπίθεση ο Μαλίγ έστειλε άθελά του την μπάλα στα δίχτυα του Έριτς, διαμορφώνοντας το τελικό 2-0.

Πασχαλινό μήνυμα ΠτΔ: «Είναι η ώρα της προσωπικής ενδοσκόπησης» - Δείτε βίντεο

Τις ευχές του σε όλους τους πολίτες ενόψει της Ανάστασης και του Πάσχα έδωσε σε τηλεοπτικό πασχαλινό μήνυμα ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας Νίκος Χριστοδουλίδης.