Στα ΙΣΑ η Δόξα, την ευκαιρία του αγώνα ο Τρισκόφσκι

Πολύ καλά στημένη στον αγωνιστικό χώρο η Δόξα, κουμπωμένη η ΑΕΚ στην Αρένα και 0-0 στο Α’ Ημίχρονο.

Με τον Σαντίκ στον πάγκο η Δόξα απείλησε σε αρκετές περιπτώσεις με Παβλόφ και Λουίς Κάρλος όμως δεν βρήκε την μεγάλη ευκαιρία. Από την άλλη όμως κράτησε για αρκετή ώρα την ΑΕΚ μακριά από την περιοχή του Λοΐζου.

Η ΑΕΚ απείλησε και αυτή με τα σουτ των Τρισκόφσκι και Ιγκόρ να μην βρίσκουν στόχο και έπρεπε να φτάσουμε στο 44′ για την ευκαιρία του αγώνα.

Ο Φλοριάν έκλεψε και έδωσε στον Τρισκόφκσι, ο οποίος μόνος μέσα στην περιοχή έκανε το πλασέ όμως ο Λοΐζου ενστικτωδώς απέκρουσε και απεσώβησε σίγουρο γκολ διατηρώντας το 0-0 μέχρι το ημίχρονο.