Live: Δόξα – ΑΕΚ (Ημίχρονο)

Ζωντανά η εξέλιξη του αγώνα Δόξα – AEK (21/1) στο Μακάρειο στάδιο για την 17η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Το live (το κείμενο ανανεώνεται):

• Λήξη στο πρώτο ημίχρονο με την ΑΕΚ να προηγείται με 0-3

45+1′ Ο Λαρένα έπιασε ένα μακρινό εκπληκτικό σουτ, όμως η μπάλα δεν του έκανε την χάρη και σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Γκρεμσλ

45′ Ένα λεπτό ο χρόνος των καθυστερήσεων

42′ Κίτρινη στον Κάρλος της Δόξας

39′ ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ και 0-3! Ο Τρισκόφσκι από το σημείο του πέναλτι πλασάρει τον Γκρεμσλ και ανεβάζει τον δείκτη του σκορ

37′ Το 0-2 διατηρείται στην αναμέτρηση

33′ Μακρινή εκτέλεση φάουλ από τον Ακίνο, ψηλά έξω η μπάλα

25′ Εκτέλεση φάουλ του Μιτρέα, η μπάλα έξω χωρίς να ανησυχήσει ο Τόνιο

22′ Η ΑΕΚ κάνει το 0-2 με δράστη τον Τρισκόφσκι. Ο Σκοπιανός επιθετικός των φιλοξενούμενων κατέβασε την μπάλα μετά από μακρινή μπαλιά του Κάσες, και απέναντι από τον Γκρεσμλ δεν λάθεψε και έδωσε αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του

15′ ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ και 0-1! Ο Ακοράν άδειασε δύο παίκτες, έκανε ένα φοβερό πλασέ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της Δόξας

12′ Καλό σουτ του Χατζηβασίλη, δύσκολα ο Τόνιο σε κόρνερ και το 0-0 διατηρείται

5′ Πρώτη ευκαιρία στο παιχνίδι και είναι για την ΑΕΚ! Ο Ακίνο έκανε το πλασέ, δύσκολα ο Γκρεσμλ σε κόρνερ

1′ Έναρξη στο παιχνίδι

18:55 Οι δύο ομάδες εισέρχονται στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές της αναμέτρησης

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Δόξα: Γκρεμσλ, Βιέϊρα, Μπα, Τίνκου, Λ. Κάρλος, Χατζηβασίλης, Αλεξάνδρου, Ζατλ, Μέσα, Μιτρέα, Σωτηρίου

ΑΕΚ: Τόνιο, Μοισόφ, Καταλά, Φ. Γκαρσία, Κάσες, Λαρένα, Ακοράν, Τέτε, Τρισκόφσκι, Χέφελ, Ακίνο