«ΠΟΛΥΒΟΛΟ» η Ντουντελάνζ, καθάρισε από το Α΄ ημίχρονο και έκανε συντήρηση δυνάμεων

Ξέσπασε απέναντι στη Βικτόρια Ροσπόρτ η Ντουντελάνζ, την οποία συνέτριψε σήμερα (29/09) το απόγευμα με 0-7, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Εθνικής Κατηγορίας του Λουξεμβούργου.

Η αντίπαλος του ΑΠΟΕΛ στους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ, μπήκε… φουριόζα στο ματς και δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στην αντίπαλο της, την οποία «καθάρισε σαν αυγό» από το Α΄ ημίχρονο, όπου σκόραρε… πέντε γκολ (!) και στο δεύτερο έκανε συντήρηση δυνάμεων.

Τα τέρματα της Ντουντελάνζ σημείωσαν οι Στολζ (2΄, 42΄), Σινάνι (16΄, 23΄), Μουράτοβιτς (39΄, 90΄+1΄) και Ποκάρ (86΄).

Με αυτή τη νίκη, η αντίπαλος του ΑΠΟΕΛ ανέβηκε στους 7 βαθμούς και βρίσκεται στην… 8η (!) θέση της βαθμολογίας, 9 πόντους μακριά από την κορυφή!

Η αρχική ενδεκάδα της Ντουντελάνζ:

Απόπειρα φόνου στην Ανθούπολη: Για άλλες 8 μέρες στο κελί οι 6 συλληφθέντες - Σήμερα η απόφαση για τους άλλους 3

Συνελήφθησαν Ουκρανοί αξιωματούχοι - Κατηγορούνται ότι σχεδίαζαν να δολοφονήσουν τον Ζελένσκι

Δημοτικός σύμβουλος και Δήμαρχος κατήγγειλαν ο ένας τον άλλον για σωματική επίθεση – Μελετούν κλειστά κυκλώματα για καταθέσεις

Δημοτικό Λιβαδιών: 10χρονος ανάμεσα στα άτομα που προκάλεσαν ζημιές - «Υπήρχε φρουρός στο σχολείο»