Πανδαισία από γκολ στο «Άνφιλντ» – Σπουδαία νίκη με ανατροπή η Μπάρτσα – Τριάρα στη Βαλένθια ο Άγιαξ! (ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ) – ΒΙΝΤΕΟ

Οι αναμετρήσεις της Τετάρτης (2/10) για τη δεύτερη αγωνιστική του Champions League, ήταν συναρπαστικές και προσέφεραν υπέροχα γκολ και πλούσιο θέαμα.

Στο ντέρμπι της ημέρας, η Μπαρτσελόνα με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Λούις Σουάρες έκανε την ανατροπή και επικράτησε 2-1 της Ίντερ στο Καμπ Νόου.

Ο Ουρουγουανός στράικερ έσωσε την Μπάρτσα από μια ακόμη γκέλα και με δυο προσωπικά του γκολ έδωσε τη νίκη στην ομάδα.

Οι «νερατζούρι» προηγήθηκαν στο 3ο λεπτό του ματς με τον Λαουτάρο Μαρτίνεθ, ο Σουάρες ισοφάρισε στο 58ο λεπτό και στο 84ο λεπτό πέτυχε την ανατροπή.

Η κάτοχος του τελευταίου τροπαίου της διοργάνωσης Λίβερπουλ γύρισε από την «κόλαση» στον «παράδεισο» μιας και μπορεί να προηγήθηκε 3-0, όμως είδε την Ζάλτσμπουργκ να φέρνει το ματς στα ίσια (3-3).

Με τον Μοχάμεντ Σαλάχ να λυτρώνει τους «Reds».

Ο Άγιαξ πέρασε με 3-0 από την έδρα της Βαλένθια, η Τσέλσι επικράτησε 2-1 της Λιλ, ενώ η Μπενφίκα ηττήθηκε 3-1 στην έδρα της Ζενίτ.

Τέλος η Λιόν δεν δυσκολεύτηκε και επικράτησε με 2-0 της Λειψίας στη Γερμανία.

Champions League: Τα αποτελέσματα της Τετάρτης 2/10

Γκενκ – Νάπολι 0-0
Σλάβια Πράγας – Ντόρτμουντ 0-2
Μπαρτσελόνα – Ίντερ 2-1
Λίβερπουλ – Ζάλτσμπουργκ 4-3
Ζενίτ – Μπενφίκα 3-1
Λειψία – Λιόν 0-2