Ανατροπή με γκολ στο 98′ η Γκενκ

Ανατροπή με γκολ στο 90+8′ και ήρωα τον Ονουάτσου για την Γκενκ που νίκησε 2-1 την Μουσκρόν. Όρθια η Σταντάρ που βρέθηκε 2-0 πίσω στην Αντβέρπ, αλλά απέσπασε 2-2.

Η Γκενκ, λίγες μέρες μετά το 0-0 με την Νάπολι για το Champions League και παρά το γεγονός πως έμεινε πίσω στο σκορ με 1-0 στο 49′ κατάφερε να επιστρέψει στο ματς και να πάρει τη νίκη με 2-1 απέναντι στην Μουσκρόν για να μείνει στο -6 από την Μπριζ, έχοντας έναν αγώνα περισσότερο. Ο Ονουάτσου με γκολ στο 75′, αλλά και ένα στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων λύτρωσε τους γηπεδούχους.

Στο ματς που έγινε νωρίτερα, η Αντβέρπ πήρε μεγάλο προβάδισμα για τη νίκη, με τα γκολ του Ραφαέλοφ στο 22’ με πέναλτι και του Μποκανί στο 55’, αλλά ο Εμόντ στο 58’ και στο 72’ κατάφερε να σώσει τον βαθμό για την Σταντάρ Λιέγης που βρίσκεται στο -3 από την Μπριζ και έχοντας δώσει αγώνα περισσότερο.

Ζούλτε Βάρεγκεμ-Σερκλ Μπριζ 6-0
(13′ , 90′ +1′ Λανίν, 23′, 73′ Μπρούνο, 74′ αυτ. Ταραβέλ, 85′ Μπεραχίνο)

Μπέβερεν-Οστάνδη 3-1
(33′ αυτ. Βαν Ντεντρέσε, 37′ Βέγκελ, 58′ Βούκοτιτς-15′ Σακαλά)

Κορτράικ-Σεντ Τρούιντεν 4-0
(15′ Μπόγιο, 32′, 70′ Χόμπι, 41′ Καγκελμάσερ)

Κυριακή 6 Οκτωβρίου

Κλαμπ Μπριζ-Γάνδη 4-0
(11’ Φάνακεν, 28’, Ντιατά, 51’ Ντένις, 90+2’ Ντιανέ)

Άντβερπ-Σταντάρ Λιέγης 2-2
(22′ Ραφαέλοφ, 55, Μποκανί – 58, 72′ Εμόντ)

Πηγή: Sport-fm.gr

Απόπειρα φόνου στην Ανθούπολη: Για άλλες 8 μέρες στο κελί οι 6 συλληφθέντες - Σήμερα η απόφαση για τους άλλους 3

Συνελήφθησαν Ουκρανοί αξιωματούχοι - Κατηγορούνται ότι σχεδίαζαν να δολοφονήσουν τον Ζελένσκι

Δημοτικός σύμβουλος και Δήμαρχος κατήγγειλαν ο ένας τον άλλον για σωματική επίθεση – Μελετούν κλειστά κυκλώματα για καταθέσεις

Δημοτικό Λιβαδιών: 10χρονος ανάμεσα στα άτομα που προκάλεσαν ζημιές - «Υπήρχε φρουρός στο σχολείο»