Έχασε έδαφος στο δρόμο για την Ευρώπη η Πάρμα (ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ)

Την ευκαιρία να πλησιάσει ακόμα περισσότερο τις θέσεις που οδηγούν στο ευρωπαϊκό εισιτήριο έχασε η Πάρμα, που ήρθε ισόπαλη 1-1 με την Τορίνο στην πρωτεύουσα του Πιεμόντε.

Την ευκαιρία να πλησιάσει τις θέσεις που οδηγούν στην Ευρώπη έχασε η Πάρμα στην επανέναρξη της Serie A.

Οι «Παρμέντσι» ήρθαν ισόπαλοι 1-1 με την Τορίνο στην πρωτεύουσα του Πιεμόντε, σε ένα ματς που θα μπορούσαν κάλλιστα να έχουν γνωρίσει την ήττα, αφού οι «γκρανάτα» έχασαν πέναλτι με τον Μπελότι στην επανάληψη.

Οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα στο ματς στο 15ο λεπτό, με τον Ενκουλού με κεφαλιά να ανοίγει λογαριασμό μετά από κόρνερ του Μπερενγκέρ.

Η απάντηση για την ομάδα της Βόρειας Ιταλίας ήρθε στο 31ο λεπτό. Ο Ζερβινιό, χόρεψε την άμυνα της Τορίνο, έσπασε την μπάλα στον επερχόμενο Κούτσκα που εκτέλεσε ιδανικά για το 1-1.

Ο Μπελότι στο 48ο λεπτό, έχασε σπουδαία ευκαιρία να δώσει εκ νέου προβάδισμα στην ομάδα του, αφού νικήθηκε από το σημείο του πέναλτι από τον Σέπε.