«Καθάρισε» με Κέιν η Τότεναμ, έβαλε το… χέρι της και την «πάτησε» η Γουλβς!

Με δύο γκολ του Κέιν, η Τότεναμ απέδρασε (3-1) από την έδρα της Νιούκαστλ, με την Γουλβς να ισοφαρίζεται σε 1-1 στο 90+6’ από την Μπέρνλι! Στο ρελαντί (2-1) η Σίτι την Μπόρνμουθ.

Σε… τροχιά πρώτης εξάδας βρίσκεται η Τότεναμ, φεύγοντας με τη νίκη (3-1) από την έδρα της Νιούκαστλ. Με μόλις έναν βαθμό από πάνω είναι η Γουλβς, η οποία ήρθε 1-1 με την Μπέρνλι, όπου δέχθηκε το γκολ της ισοφάρισης στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Από ‘κει και πέρα, η Μάντσεστερ Σίτι… απλοποίησε την κατάσταση απέναντι στην Μπόρνμουθ με τα δύο γκολ της από το πρώτο ημίχρονο, επικρατώντας με 2-1.

Πολύ καλύτερα ήταν τα «σπιρούνια» στο πρώτο ημίχρονο και μάλιστα πήγαν προηγούμενα στα αποδυτήρια, με γκολ του Σον από το 27’. Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά και με τον Ρίτσι κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσα, στο 56’. Ωστόσο, η απάντηση των παικτών του Μουρίνιο ήταν άμεση, με τον Κέιν να απαντά τέσσερα λεπτά αργότερα (60’) για το νέο προβάδισμα της Τότεναμ, ενώ ο ίδιος παίκτης έβαλε και το… κερασάκι στην τούρτα για το τελικό 1-3, στο 90’.

Στο άλλο ματς, η Γουλβς «καιγόταν» για τους βαθμούς και μετά το δύσκολο πρώτο ημίχρονο, που έληξε χωρίς σκορ, κατάφερε να πάρει το προβάδισμα με τον Χιμένες στο 76’. Από εκείνο το σημείο και έπειτα, οι «λύκοι» έδειχναν να ελέγχουν την κατάσταση, αλλά ο Νέτο έκανε χέρι στη μεγάλη περιοχή στο 90+5’, με τον Γουντ να μετατρέπει το πέναλτι σε γκολ ένα λεπτό αργότερα και το 1-1 να ήταν το τελικό σκορ.

Τέλος, χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα η Σίτι «καθάρισε» την αναμέτρηση με την Μπόρνμουθ. Οι «πολίτες» πήραν προβάδισμα δύο τερμάτων από το πρώτο μέρος με τους Σίλβα (6’) και Ζεσούς (39’), σβήνοντας τις… μηχανές στο δεύτερο. Το μόνο που κατάφεραν τα «κεράσια» ήταν να διαμορφώσουν το τελικό 2-1 με τον Μπρουκς στο 88ο λεπτό.

Σαουθάμπτον-Μπράιτον (22:15)
Κρίσταλ Πάλας-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (22:15)

sport-fm.gr

The post «Καθάρισε» με Κέιν η Τότεναμ, έβαλε το… χέρι της και την «πάτησε» η Γουλβς! appeared first on Thema Sports.

Πλαστικές σακούλες: Πού πήγαν τελικά τα λεφτά από τα 6 σεντς των πωλήσεων  - Γιατί καταργήθηκαν και ποιο το παράδοξο

Συγκλονιστικές εικόνες - Οδού: Τα σημεία όπου έσωσαν εθελοντές από την φονική πυρκαγιά το 2021 - Αποκάλυψη στο «Τ»

Θετικά νέα για την ανεργία στην Κύπρο: Η μείωση του ποσοστού και οι τομείς - Πίνακες

Θανατηφόρο στην Κοκκινοτριμιθιά: Υπό τετραήμερη κράτηση ο 23χρονος οδηγός - Οι κατηγορίες που αντιμετωπίζει

Επεισοδιακή καταδίωξη: Χειροπέδες σε 26χρονο καταζητούμενο και 32χρονο παράνομο μετανάστη - Βρήκαν και ναρκωτικά στο όχημα

Εντοπίστηκε νέα μετάλλαξη του Covid: Ονομάζεται «FLiRT» - Λειτουργούν τα τρέχοντα εμβόλια; - Όσα πρέπει να ξέρετε

Χριστιάνα Αριστοτέλους: Απαστράπτουσα στο κόκκινο χαλί του Φεστιβάλ των Καννών - Δείτε φωτογραφίες

Εκλογές 2024: Αναρτήθηκαν διαδικτυακά τα ψηφοδέλτια - Πώς προχωρούν οι διαδικασίες ενόψει της 9ης Ιουνίου

Ήδη ψηφοδέλτια έχουν αναρτηθεί διαδικτυακά, και οι εκλογείς μπορούν να εξοικειωθούν με αυτά, ενώ στα εκλογικά κέντρα θα δοθεί όση βοήθεια χρειάζεται προκειμένου να μπορέσει ο κάθε ψηφοφόρος να αντιληφθεί πώς και τι ακριβώς θα ψηφίσει, δήλωσε το Σάββατο στο Κυπριακό Πρακτορείο Ειδήσεων (ΚΥΠΕ) ο Γενικός Έφορος Εκλογών, Γενικός Διευθυντής του Υπουργείου Εσωτερικών, Δρ Ελίκκος Ηλία, ενόψει της επικείμενης διπλής εκλογικής διαδικασίας της 9ης Ιουνίου.