Συναρπαστικό β΄ ημίχρονο με ΚΟΚΚΙΝΗ, VAR και… «Χ»

Ισοπαλία 1-1 στο παιχνίδι του Μακαρείου Σταδίου μεταξύ Δόξας Κατωκοπιάς και Ολυμπιακού για τη 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος Α΄ κατηγορίας.

Α΄ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Ο Ολυμπιακός ξεκίνησε κάπως καλύτερα το παιχνίδι, προσπαθώντας να φτιάξει κάτι το καλό επιθετικά με τον Μάντζη, ενώ στη συνέχεια η Δόξα ισορρόπησε το παιχνίδι και είχε φτιάξει τις δικές της ευκαιρίας.

Δύναμη και πάθος, όμως, και αστοχία παικτών, κράτησαν το μηδέν στο πρώτο μέρος.

Β΄ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με γκολ, καθώς στο 47ο λεπτό ο Εγγλέζου με εκτέλεση φάουλ από πλάγια δεξιά έξω από τη μεγάλη περιοχή του Ολυμπιακού, χωρίς να αγγίξει κανείς στην μπάλα, αυτή αναπαύτηκε στα δίκτυα του Καραδαή.

Το παιχνίδι άνοιξε με το γκολ, η μπάλα ανεβοκατέβαινε, με τον Ολυμπιακό να ψάχνει την ισοφάριση.  Κάτι που ήρθε μεταξύ 71ου και 76ου λεπτού.

Το κείμενο ανανεώνεται…

90+6΄ Τέλος αγώνα

90+2΄ Κίτρινη κάρτα στον Σωτηρίου.

90΄ Αλλαγή για Δόξα. Μέσα Λουίς Κάρλος έξω Μέσκα

90΄ Έξι λεπτά καθυστερήσεις

89΄ Αλλαγή για Ολυμπιακό. Μέσα Χάνι έξω Κα.

88΄ Κίτρινη σε Χριστοφή

83΄ Αλλαγή για Ολυμπιακό. Μέσα Κοστόφ έξω Ανδρέου.

81΄ Δύο αλλαγές για Δόξα. Μέσα Άδωνη και Ντα Κόστα, έξω Εγγλέζου και Μπόλιεβιτς.

ΔΟΞΑ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Πέναλτι και… ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ VAR για κόκκινη και επανάληψη

76΄ ΓΚΟΛ: Εύστοχο κτύπημα πέναλτι. Ο Σάλι εκτελεί το πέναλτι και αυτή τη φορά ευστοχεί.

Παρέμβαση VAR και ο ρεφ δίνει επανάληψη του πέναλτι.

74΄ Χαμένο πέναλτι Ολυμπιακού. Ο Σάλι το εκτελεί πέφτει και αποκρούει ο Κωνσταντίνου.

73΄ Αλλαγή για Δόξα. Μέσα Κωνσταντίνου έξω Ολιβέιρα.

71΄ ΚΟΚΚΙΝΗ: Μετά την παρέμβαση του VAR ο διαιτητής βγάζει την απευθείας κόκκινη κάρτα στον Σισκόφσκι.

70΄ Κίτρινη κάρτα στον Σισκόφσκι.

69΄ Πέναλτι κερδίζει ο Ολυμπιακός. Ο Σισκόφσκι ανέτρεψε τον Σάλι.

67΄ Αλλαγή για Ολυμπιακό. Μέσα Πεχλιβάνης έξω Ζαχαρίου.

63΄ Κίτρινη κάρτα στον Σαρφό.

53΄ Κίτρινη κάρτα στον Κα

47΄ ΓΚΟΛ: Εκτέλεση φάουλ από πλάγια δεξιά από Εγγλέζου η μπάλα περνάει από όλους και καταλήγει στα δίκτυα του Καραδαή.

46΄ Έναρξη β΄ ημιχρόνου

45+2΄ Τέλος ημιχρόνου

45΄ Δύο λεπτά καθυστερήσεις.

44΄ Σέντρα σουτ Κα η μπάλα άουτ.

38΄ Σουτ Οικονομίδη η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Καραδαή άουτ.

35΄ Άστοχο σουτ Ζαχαρίου.

34΄ Σουτ Σαντίκ η μπάλα πάνω από τα δοκάρια άουτ.

28΄ Εκτέλεση φάουλ Εγγλέζου διώχνει με γροθιές ο Καραδαής.

25΄ Κίτρινη κάρτα στον Τραϊτσέφσκι.

22΄ Σουτ Μέσκα άουτ η μπάλα.

19΄ Κίτρινη κάρτα στον Ολιβέιρα.

12΄ Σε καλή θέση ο Σαντίκ δεν βρίσκει την μπάλα όπως θα ήθελε και αυτή πάει άουτ.

10΄ Σουτ Μάντζη άουτ η μπάλα.

7΄ Ακυρώνεται γκολ του Μάντζη για οφ σάιντ.

1΄  Έναρξη αγώνα

Live αγώνα

Συνεχίζεται σήμερα η 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος Α΄ κατηγορίας.

Στο Μακάρειο Στάδιο η ώρα 16:00 είναι προγραμματισμένο το παιχνίδι μεταξύ της Δόξας Κατωκοπιάς και του Ολυμπιακού.

Η Δόξα είναι στην 8η θέση με 20 βαθμούς, ενώ ο Ολυμπιακός στην 6η με 22 βαθμούς.

Οι αρχικές ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Δόξα: Σισκόφσκι, Πάντιτς, Εγγλέζου, Μπόλιεβιτς, Ολιβέιρα, Σαντίκ, Οικονομίδης, Χριστοφή, Τραϊτσέφσκι, Μέσκα, Μιντίκκης

Ολυμπιακός: Καραδαής, Σωτηρίου, Ανδρέου, Σαμπίνια, Σαλί, Νάνι, Σαρφό, Κα, Μανρίκε, Ζαχαρίου, Μάντζης

Παρατηρητής: Δημητρίου Ανδρέας

The post Συναρπαστικό β΄ ημίχρονο με ΚΟΚΚΙΝΗ, VAR και… «Χ» appeared first on Thema Sports.