Παφίτικο ΠΑΡΤΙ με σόου Βαλακάρι και Τόρες!

Με πρωταγωνιστές τον Τόρες (2 γκολ) και το Βαλακάρι (2 γκολ και ασίστ) η Πάφος επικράτησε με το εμφατικό 5-0 του Ολυμπιακού και επέστρεψε στις νίκες μετά 6 αγώνες. Κατώτερος των περιστάσεων ο Ολυμπιακός που αγνοεί τη νίκη εδώ και 5 ματς.

Μοιρασμένο ήταν το πρώτο ημίωρο του αγώνα με τον Ολυμπιακό να απειλεί με τα μακρινά σουτ του Πεχλιβάνη και η Πάφος με ένα μακρινό σουτ του Αντωνίου όμως οι δύο πορτιέρο δεν ανησύχησαν.

Στη συνέχεια όμως ένα τρίλεπτο φωτιά της Πάφου έφερε πρώτα το 1-0 με πέναλτι του Βαλακάρι στο 33′, δοκάρι από τον Βαλακάρι και πάλι στο 34′ ενώ στο 36′ ο Τόρες με κοντινό πλασέ έγραψε το 2-0.

Στην επανάληψη ο Ολυμπιακός προσπάθησε να αντιδράσει απειλώντας με Κα στο 54′ όμως στο 62′ ήρθε ο Τόρες και πάλι με εξαιρετική κεφαλιά μέσα από την περιοχή να σημειώσει το δεύτερο προσωπικό του γκολ και το 3-0.

Δεκαπέντε λεπτά μετά, στο 77′ ο Βαλακάρι σέρβιρε στον Μέρφι και ο Άγγλος επιθετικός με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή έγραψε το 4-0. Στο 88′ ο Βαλακάρι με κοντινό πλασέ πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ και έγραψε το τελικό 5-0 χαρίζοντας στην Πάφο μια μεγάλη και εμφατική νίκη.

Πάφος FC (Μιχαϊλένκο): Ρούτκο, Σάιθ, Μπεριγκό (64′ Καμπράλ), Τόρες (64′ Μέρφι), Βαλεριάνος (10′ Αντωνίου), Φουρ, Αουρέλιο, Αραγιούρι, Βαλακάρι, Πάνιτς (80΄ Ράκελς), Πάντσεον (80΄ Λελιούκιν).

Ολυμπιακός (Βόκολος): Καραδαής, Ψάλτης, Σάλι (72′ Χάνι), Γαρουφαλιάς (72′ Κοστόφ), Μάντζης, Γκουστάβο (84′ Χαραλάμπους), Μανρίκε, Πεχλιβάνης, Ανδρέου, Νάνι, Φαν Κέσελ (46′ Κα).

Το LIVE:

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

2 λεπτά οι καθυστερήσεις

89′ ΓΚΟΛ για την Πάφο! Ο Βαλακάρι με σουτ από το ύψος του πέναλτι βρίσκει στο δοκάρι όμως πήρε ξανά την μπάλα και σκόραρε από κοντά

84′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Έξω ο Γκουστάβο, μέσα ο Στέφανος Χαραλάμπους

80′ Ακόμη δύο αλλαγές η Πάφος. Έξω οι Πάντσιον και Πάνιτς, μέσα οι Λελιούκιν και Ράκελς

77′ ΓΚΟΛ για την Πάφο και 4-0 με τον Μέρφι! Ο Βαλακάρι βρήκε τον Μέρφι και αυτός μπήκε στην περιοχή και κεραυνοβόλησε τον Καράδαη

72′ Διπλή αλλαγή ο Ολυμπιακός. Έξω οι Γαρουφαλιάς και Σαλί, μέσα οι Κοστόφ και Χάνι

64′ Διπλή αλλαγή η Πάφος. Έξω οι Μπεριγκό και Τόρες, μέσα οι Μέρφι και Καμπράλ

62′ ΓΚΟΛ για την Πάφο! Ο Πάντσιον έκανε την μπαλιά από αριστερά και ο Τόρες με κεφαλιά εκτέλεσε τον Καράδαη

54′ Ευκαιρία για τον Ολυμπιακο με τον Κα, που μπήκε στην περιοχή και έκανε το δυνατό σουτ όμως δεν βρήκε στόχο για λίγο

53′ Ο Φουρ δοκίμασε να σκοράρει με ένα ψηλοκρεμαστό πλασέ όμως η μπάλα έφυγε λίγο έξω

46′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Μέσα ο Κα, έξω ο Φαν Κέσελ

ΕΝΑΡΞΗ Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

45′ Κίτρινη στον Αραγιούρι

36′ ΓΚΟΛ για την Πάφο και 2-0! Λάθος του Μανρίκε, οι Βαλακάρι και Πάντσιον έκαναν τα σουτ με τον Καράδαη να αποκρούει όμως στην επαναφορά ο Τόρες σκόραρε με κοντινό πλασέ

34′ ΔΟΚΑΡΙ για την Πάφο! Ο Βαλακάρι με ένα τρομερό σουτ από το ύψος του πέναλτι σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι του Καράδαη

33′ ΓΚΟΛ για την Πάφο με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Βαλακάρι!

31′ Πέναλτι για την Πάφο για μαρκάρισμα του Νάνι στον Μπεριγκό!

27′ Κίτρινη στον Πάντσιον

24′ Δυνατό σουτ του Γαρουφαλιά, ο Ρούτκο με διπλή προσπάθεια μαζεύει

23′ Ο Αντωνίου δοκίμασε να απειλήσει από μακριά, δεν αιφνιδιάστηκε ο Καράδαης

21′ Ακόμη ένα δυνατό σουτ του Πεχλιβάνη, ο Ρούτκο απέκρουσε σταθερά

11′ Δυνατό σουτ του Πεχλιβάνη έξω από την περιοχή, δεν βρίσκει στόχο

10′ Αναγκαστική αλλαγή για την Πάφο. Εκτός λόγω τραυματισμού ο Βαλεριάνος, μέσα ο Αντωνίου

9′ Αργός ρυθμός, χωρίς κάποια καλή φάση μέχρι στιγμής

19:00 – ΕΝΑΡΞΗ ΑΓΩΝΑ

Πάφος (Μιχαϊλένκο): Ρούτκο, Σάιθ, Αραγιούρι, Μπεριγκό, Τόρες, Βαλεριάνος, Φουρ, Αουρέλιο, Βαλακάρι, Πάνιτς, Πάντσεον.
Στον πάγκο: Πέτρου, Αντωνίου, Λελιούκιν, Ακαλέ, Μέρφι, Καμπράλ, Βαρέλα, Ράκελς

Ολυμπιακός (Βόκολος): Καραδαής, Ψάλτης, Σάλι, Γαρουφαλιάς, Μάντζης, Γκουστάβο, Μανρίκε, Πεχλιβάνης, Ανδρέου, Νάνι, Φαν Κέσελ.
Στον πάγκο: Μιχαήλ, Κα, Σαντάντα, Ευτυχίδης, Κοστόφ, Κυριάκου, Τσολάκης, Χάνι, Χαραλάμπους.

Πέμπτη, 07.01.2021 / 19:00