Στην παράταση η Σεβίλλη, διασυρμός για την Αλαβές

Η Αλαβές διασύρθηκε με 5-0 από την Αλμερία ενώ η Σεβίλλη κέρδισε με 1-0 στην παράταση τη Λεγανές για τον 3ο γύρου του Κυπέλλου Ισπανίας.

Αλμερία-Αλαβές: 5-0

(Σαντίκ 8’, 45+1’, Ακέτσε 45′, Μπατάλια 52’ αυτ., Βιγιάρ 81’ πεν.)

Αδιανόητο κάζο για την Αλαβές που διασύρθηκε με 5-0 από την Αλμερία κι έμεινε εκτός Κυπέλλου.

Ο Σαντίκ άνοιξε το σκορ μόλις στο 8’ ενώ η Αλαβές έχασε τον Πίνα στο 35’ με κόκκινη και ο Ακέτσε έγραψε το 2-0 στο 45’. Ένα λεπτό αργότερα ο Σαντίκ έκανε το 3-0 και στο 52 ήρθε το 4-0 με αυτογκόλ του Μπατάλια. Στο 81’ ο Βιγιάρ με πέναλτι διαμόρφωσε το 5-0.

Πένια Ντεπορτίβα-Ρεάλ Βαγιαδολίδ: 1-4 παρ.

(Αντράντα 13’-Ερέρο 62’ πεν., Μέσα 95’, 112’, Πλάνο 116’)

Πρόκριση στην παράταση για τη Βαγιαδολίδ που κέρδισε με 4-1 την Πένια.

Η οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Αντράντα ενώ ο Ερέρο ισοφάρισε με πέναλτι στο 62’ κι έστειλε το ματς στην παράταση όπου στο 95’ ο Μέσο έκανε το 1-2. Στο 101’ αποβλήθηκε ο Κολάου της Πένια και ο Μέσα έγραψε το 1-3 στο 112’ ενώ ο Πλάνο διαμόρφωσε το 1-4 στο 116’.

Τζιρόνα-Κάδιθ: 0-2 (Βάλερι 48’, 57’)

Στην επόμενη φάση η Τζιρόνα που κέρδισε με 2-0 τν Κάδιθ,

Και τα δύο γκολ ο Βάλερι στο 48’ και στο 57’.

Φουενλαμπράδα-Λεβάντε: 101 (2-4 πεν.)

(Γκαρσές 68’-Κριστιάν 19’ αυτ.)

Γλίτωσε  στα πέναλτι η Λεβάντε που κέρδισε με 4-2 τη Φουενλαμπράδα.

Η Λεβάντeπροηγήθηκε με το αυτογκόλ του Κριστιάν στο 19’ αλλά ο Γκαρσές έκανε το 1-1 στο 68’ κι έστειλε το ματς στην παράταση. Εκεί δεν υπήρξε γκολ και στα πέναλτι η Λεβάντε κέρδισε με 4-2.

Λεγανές-Σεβίλλη: 0-1 παρ.

(Οκάμπος 96’)

Στην επόμενη φάση, η Σεβίλλη που κέρδισε με 1-0 τη Λεγανές στην παράταση.

Το χρυσό γκολ πέτυχε ο Λούκας Οκάμπος στο 96ο λεπτό.

Πηγή: Aek365.org

The post Στην παράταση η Σεβίλλη, διασυρμός για την Αλαβές appeared first on Thema Sports.

Εκτός Πινδάρου η Νιόβη Παρισσινού - Τέλος ο ΔΗΣΥ για την πρώην Αναπληρώτρια Κυβερνητική Εκπρόσωπο

Σε διαθεσιμότητα ο Διευθυντής της Υπ.Μεταλλειών - Ζήτησε ανάκληση όλων των αδειών η Παναγιώτου

Βρέθηκαν για ώρες στο σημείο της απόπειρας φόνου οι ανακριτές – Η κατάσταση της υγείας του θύματος

Στον Αρχηγό Αστυνομίας με οδηγίες ΓΕ για ποινική διερεύνηση το πόρισμα για χειραγώγηση αγώνων ποδοσφαίρου

Πέντε νέες κάμερες θα τεθούν σε λειτουργία στη Λεμεσό - Πότε θα αρχίσουν να γράφουν

Υπόθεση Μονής Αββακούμ: Σιωπή από Ιερά Σύνοδο - Τι γίνεται με τα χρονικά περιθώρια της έρευνας

Δημοτικές Εκλογές: Στις 3232 οι υποψηφιότητες - Δείτε αναλυτικά ανά Δήμο και Επαρχία

Ο Γενικός Έφορος Εκλογών ανακοινώνει ότι σήμερα, από τις 8:30 π.μ. μέχρι και τις 12:30 μ.μ., υποβλήθηκαν στους Εφόρους Εκλογής οι υποψηφιότητες για τα αξιώματα των Προέδρων των Συμβουλίων των Επαρχιακών Οργανισμών Αυτοδιοίκησης, Δημάρχων, Αντιδημάρχων, Δημοτικών Συμβούλων και Μελών Σχολικών Εφορειών. Η όλη διαδικασία κύλησε ομαλά, χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα.