«Για που το έβαλες καρδιά μου» ... ακούστηκε από τα στόματα μαθητών Λυκείου στην μνήμη του Κυπριανού Παπαϊωάννου ο οποίος έχασε την ζωή του πριν ένα χρόνο στην σιδηροδρομική τραγωδία στα Τέμπη.
Το πρωί της Τετάρτης 28 Φεβρουαρίου τελέστηκε τρισάγιο στο Λύκειο Κοκκινοχωρίων «Φώτη Πίττα». Ο Κυπριανός φοίτησε στο Μουσικό Σχολείο Κοκκινοχωρίων, ενώ σπούδαζε Νομική στην Ελλάδα.
Πέρα από τρισάγιο, ο Διευθυντής του σχολείου στην ομιλία του , χαρακτήρισε τον Κυπριανό ως ένα μαθητή ευγενικό που έσφυζε από χαρά ενώ διακρινόταν για το ήθος του και το ταλέντο του στη μουσική.
Με το τέλος του τρισαγίου, οι μαθητές του σχολείου ερμήνευσαν σε ένα άκρως συγκινητικό κλίμα το τραγούδι «Για που το έβαλες καρδιά μου».
Δείτε το βίντεο:
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΔΩ:
• «Έσβησε» κατάδικος των Κεντρικών Φυλακών - Εν αναμονή της νεκροτομής επί της σορού του
• Ανείπωτη θλίψη - «Έφυγε» η μικρή Έλενα Νικολάου - Η συγκινητική παράκληση της οικογένειας
• Συγκινεί η Ιλάειρα Ζήση: Η φωτογραφία της κόρης της και το μήνυμα όλο νόημα
Ακολουθήστε το Tothemaonline.com στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις