Το πρόγραμμα της 20ης αγωνιστικής στη Β’ κατηγορία

Με την αναμέτρηση που θα διεξαχθεί στο Δημοτικό Στάδιο Αγίας Νάπας ανοίγει σήμερα η αυλαία της 20ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας.

Η Αγία Νάπα θα αντιμετωπίσει το ΘΟΪ Λακατάμιας. Σέντρα στις 19:00 με απευθείας τηλεοπτική μετάδοση από τη Cytavision με τη στήριξη της ΚΟΠ.

Στην προηγούμενη αγωνιστική το ΘΟΪ νίκησε με 1-0 την ΠΑΕΕΚ και η Αγία Νάπα ηττήθηκε από την Αναγέννηση Δερύνειας με 1-0 στο γειτονικό ντέρμπι.

Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου είχαμε ισοπαλία 1-1 που διαμορφώθηκε από δύο πέναλτι. Η Αγία Νάπα άνοιξε το σκορ στο 15ο λεπτό με τον Μάριο Ζανέττου και το ΘΟΪ ισοφάρισε στο 60ο λεπτό με τον Άλτο Ατόρνο.