logo
ΑΡΧΙΚΗ
ΠΟΛΙΤΙΚΗ
ΕΥΡΩΕΚΛΟΓΕΣ 2019
ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ
ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟ ΡΕΠΟΡΤΑΖ
ΚΟΙΝΩΝΙΑ
LIFESTYLE
ΑΘΛΗΤΙΚΑ
ΕΛΛΑΔΑ
ΚΟΣΜΟΣ
ΚΥΠΡΙΑΚΟΣ ΤΥΠΟΣ
ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΕΥΡΩΕΚΛΟΓΕΣ 2019 ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟ ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΚΥΠΡΟΣ LIFESTYLE ΚΥΠΡΙΑΚΟΣ ΤΥΠΟΣ ΠΑΡΑΠΟΛΙΤΙΚΑ ΕΛΛΑΔΑ ΔΙΕΘΝΗ ΚΟΣΜΟΣ ΚΥΠΡΙΑΚΟΣ ΧΡΟΝΟΓΡΑΦΟΣ ΑΝΘΡΩΠΙΝΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΚΑΤΑΓΓΕΛΕΤΕ ΚΑΙ ΣΤΟΙΧΕΙΟΘΕΤΟΥΜΕ ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΑΝΑΘΕΜΑΤΙΣΜΟΙ ΑΡΘΟΓΡΑΦΙΑ ΣΤΕΛΙΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ ΠΑΡΑ-ΤΗΕΜΑ ΠΑΡΑΞΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΗ ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΥΓΕΙΑ ΦΙΛΟΖΩΟΙ ΦΟΙΤΗ-TEXT

Και τώρα οι δυο τους… Υπό τη σκιά του ντέρμπι κορυφής οι δύο αγώνες μπαράζ

 18 Μαρ 2018 Αθλητικά

Ολοκληρώνεται σήμερα με τρεις αναμετρήσεις η 3η αγωνιστική της β΄ φάσης του πρωταθλήματος πρώτης κατηγορίας.

Το ενδιαφέρον και τα περισσότερα βλέμματα, αν όχι όλα, είναι στο ντέρμπι κορυφής η ώρα 16:00 στο Τσίρειο Στάδιο όπου ο Απόλλωνας θα υποδεχθεί τον ΑΠΟΕΛ.

Δύο ομάδες που συγκατοικούν στην κορυφή με 67 βαθμούς.

Α΄ Όμιλος

Κυριακή, 18 Μαρτίου

16:00 ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού vs ΑΠΟΕΛ Λευκωσίας

Στάδιο: ΤΣΙΡΕΙΟ

Διαιτητής: Τράττου Λεόντιος

Α’ Βοηθός Διαιτητής: Χαραλάμπους Χαράλαμπος

Β’ Βοηθός Διαιτητής: Λαζάρου Ιωάννης

4ος Διαιτητής: Νεοκλέους Νικόλας

Παρατηρητής Διαιτησίας: Τσαγγάρης Μάριος

Η βαθμολογία ως έχει στον όμιλο:

1   ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ 28 20 7 1 74 17 67
2   ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 28 21 4 3 74 25 67
3   ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ 29 17 9 3 46 21 60
4   Α.Ε.Κ.ΛΑΡΝΑΚΑΣ 29 17 7 5 62 27 58
5   ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ 29 15 6 8 38 25 51
6   ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 29 13 5 11 53 45 44

Για τον Β΄ όμιλο εξάδας δύο αναμετρήσεις, με το περισσότερο ενδιαφέρον να υπάρχει στην αναμέτρηση του Μακαρείου Σταδίου.

Ο Ολυμπιακός υποδέχεται τη Νέα Σαλαμίνα η ώρα 16:00, ενώ η ώρα 18:00 στο ΓΣΖ ο Ερμής Αραδίππου θα αντιμετωπίσει τη Δόξα Κατωκοπιάς.

Β΄ Όμιλος

Κυριακή, 18 Μαρτίου

16:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λ/σιας vs Ν. ΣΑΛΑΜΙΝΑ Αμ/στου

Στάδιο: ΜΑΚΑΡΕΙΟ

Διαιτητής: Δημητρίου Βασίλης

Α’ Βοηθός Διαιτητής: Χρίστου Αριστείδης

Β’ Βοηθός Διαιτητής: Τζιωρτζής Όμηρος

4ος Διαιτητής: Αναστασίου Γιάννης

Παρατηρητής Διαιτησίας: Ξάνθου Ανδρέας

18:00 ΕΡΜΗΣ Αραδίππου vs ΔΟΞΑ Κατωκοπιάς

Στάδιο: Γ.Σ.Ζ

Διαιτητής: Θεουλή Χρυσοβαλάντης

Α’ Βοηθός Διαιτητής: Τούρος Δώρος

Β’ Βοηθός Διαιτητής: Ξενοφώντος Χαράλαμπος

4ος Διαιτητής: Κώστα Ροβέρτος

Παρατηρητής Διαιτησίας: Δημητρίου Ανδρέας

Η βαθμολογία ως έχει στον Β΄ όμιλο:

1   ΔΟΞΑ ΚΑΤΩΚΟΠΙΑΣ 28 11 4 13 38 46 37
2   ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 28 10 3 15 36 50 33
3   ΑΛΚΗ Ορόκλινη 29 9 5 15 37 58 32
4   ΠΑΦΟΣ F.C. 29 7 8 14 26 43 29
5   ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ 28 7 6 15 35 51 27
6   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 28 4 8 16 23 59 20

Χθες είχαμε τα εξής αποτελέσματα:

Για τον Α΄ Όμιλο:

Ομόνοια – ΑΕΚ 1-3

ΑΕΛ – Ανόρθωση 0-2

Για τον Β΄ Όμιλο:

Αλκή Ορόκλινη – Πάφος FC 3-0

Διαβάστε Περισσότερα στο: Themasports.com