Τελικός Κυπέλλου U-19: ΑΕΚ-ΑΠΟΕΛ (4-2 τελικό σκορ)

Το ThemaSports βρίσκεται στην ΑΕΚ Αρένα και σας μεταφέρει ζωντανά όλες τις εξελίξεις από τον μεγάλο τελικό Κυπέλλου U-19 ανάμεσα σε ΑΕΚ και ΑΠΟΕΛ!

Το live της ιστοσελίδας μας:

Έληξε το παιχνίδι με την ΑΕΚ να κερδίζει με σκορ 4-2 τον ΑΠΟΕΛ στον τελικό Νέων

116′ ΓΚΟΟΟΛ για την ΑΕΚ με τον Σκορδή στην κόντρα να κάνει το 4-2, σκορ που είναι και το τελικό αποτέλεσμα του τελικού

114′ ΓΚΟΟΟΛ για την ΑΕΚ! Ο Σόρια έκανε το πλασέ πάνω από τον Παρασκευά και έτσι έγινε το 3-2

112′ Ο Σόρια έχασε μεγάλη ευκαιρία καθώς απέναντι από τον Παρασκευά δεν σκόραρε

105′ Έναρξη στο δεύτερο ημίχρονο της παράτασης

Λήξη του πρώτου μέρους της παράτασης

103′ Mόνος ο Σκορδή, δεν κατάφερε να κατεβάσει καλά την μπάλα και μάζεψε ο Παρασκευά

102′ Κίτρινη για τον Στυλιανίδη

101′ Καλό σουτ του Γκρούμπατς, έδιωξε δύσκολα ο Τούμπας

97′ Καμία αξιόλογη φάση στην παράταση, η κούραση είναι εμφανέστατη στους ποδοσφαιριστές

90′ Έναρξη στο πρώτο μέρος της παράτασης

Λήξη του 90λεπτου, ο τελικός οδηγείται στην ημίωρη παράταση

90′ Πέντε λεπτά ο έξτρα χρόνος

88′ Εκτελέστηκε φάουλ από πλευράς ΑΕΚ, ο Παρασκευά μάζεψε την μπάλα όμως υπήρξαν έντονες διαμαρτυρίες ότι η μπάλα πέρασε την τελική γραμμή. Ο διαιτητής δεν έδειξε σέντρα και έτσι το σκορ παρέμεινε στο 2-2

82′ ΓΚΟΟΟΛ για τον ΑΠΟΕΛ, δεύτερο μέσα σε λίγα λεπτά έρχεται η ισοφάριση αφού ο Βαλετίνας μέσα από την περιοχή έκανε την προβολή και ήρθε το 2-2

80′ ΓΚΟΟΟΛ για τον ΑΠΟΕΛ! Ο Πολυκάρπου εξαπέλυσε ένα μακρινό σουτ με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα του Τούμπα. Ο ΑΠΟΕΛ μείωσε έτσι σε 2-1

79′ Συρτό σουτ του Αχιλλέως, έξω η μπάλα

78′ Πρώτη κίτρινη στο παιχνίδι και είναι για τον Καραγιάννη

76′ Kαλή στιγμή για τον ΑΠΟΕΛ με τον Βαλεντίνα να μην μπορεί από κοντά να σκοράρει

70′ ΓΚΟΟΟΛ για την ΑΕΚ! Ο Αναστασίου εκτέλεσε απευθείας το φάουλ, η μπάλα κόντραρε στο τοίχος και ξεγέλασε τον Παρασκευά και έτσι έγινε το 2-0 για την ΑΕΚ

67′ Αλλαγή για τον ΑΠΟΕΛ, έξω ο Σωκράτους, μέσα ο Βαλετίνας

66′ Aλλαγή για την ΑΕΚ, έξω ο Νικάνδρου, μέσα ο Μάμα Ραφαήλ

58′ Αλλαγή και για τον ΑΠΟΕΛ, έξω ο Ανδρέου, μέσα ο Οκκαρίδης

57′ Αλλαγή για την ΑΕΚ με τον Σολωμού να αποχωρεί, μέσα ο Σκορδή

54′ Kαλή στιγμή για την ΑΕΚ, το σουτ του Ράσπα πέρασε λίγο έξω

46′ Έναρξη στο δεύτερο μέρος, έξω ο Πάπουτσος μέσα ο Κούκου

Λήξη του πρώτου μέρους, η ΑΕΚ προηγείται με 1-0 του ΑΠΟΕΛ

44′ Καλό σουτ του Πολυκάρπου, επέμβαση από τον αντίπαλο κίπερ

43′ Ο Αρτεμίου το μακρινό σουτ, μαζεύει ο Τούμπας

41′ Οδεύει προς το τέλος το πρώτο ημίχρονο, η ΑΕΚ είναι μπροστά στο σκορ με 1-0

35′ Καλή κεφαλιά του Ανδρέου, η μπάλα έφυγε λίγο έξω από την εστία της ΑΕΚ

34′ Σουτ του Αναστασίου, μαζεύει ο Παρασκευά

26′ Κεφαλιά από τον Αρτεμίου, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Τούμπα

21′ Καλή ευκαιρία για τον ΑΠΟΕΛ όμως το σουτ του Πάπουτσου κόντραρε σε σώματα και έφυγε κόρνερ

19′ Kαλό σουτ του Γκρούμπατς, πέφτει και διώχνει σε κόρνερ ο Τούμπας

18′ ΓΚΟΟΟΛ για την ΑΕΚ! Ο Ράσπας προ κενής εστίας μετά από γύρισμα του Ραουνά, έκανε το 1-0

15′ Kαι πάλι ο Γκρούμπατς πήγε να γίνει επικίνδυνος όμως η άμυνα της ΑΕΚ έδιωξε τελευταία στιγμή σε κόρνερ

11′ Mακρινό σουτ από τον Γκρούμπατς, η μπάλα έξω

10′ Πατάει καλύτερα ο ΑΠΟΕΛ σε αυτά τα πρώτα λεπτά, απουσιάζει η μεγάλη φάση

1′ Έναρξη στην αναμέτρηση

16:59 Κοινή φωτογράφιση των δύο ομάδων μαζί με τους διαιτητές

16:54 Μπήκαν οι δύο ομάδες στο γήπεδο μαζί με το διαιτητικό τρίο

16:45 Όλα έτοιμα για να μπουν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο

16:33 Και το διαιτητικό τρίο συνεχίζει το ζέσταμά του

16:25 Συνεχίζεται κανονικά η προθέρμανση των δύο ομάδων

16:15 Το ίδιο έπραξαν και οι παίκτες του ΑΠΟΕΛ με τους τερματοφύλακες, δηλαδή ξεκίνησαν το ζέσταμά τους

16:11 Και οι ποδοσφαιριστές της ΑΕΚ άρχισαν την προθέρμανσή τους

16:08 Οι τερματοφύλακες της ΑΕΚ ξεκίνησαν το ζέσταμά τους

Φίλες και φίλοι του Themasports.com καλησπέρα,

Οι ενδεκάδες των δύο φιναλίστ:

ΑΕΚ: Τούμπας, Σολωμού, Τρύφωνος, Σωτηρίου, Νικάνδρου, Παναγίδης, Σόρια, Αχιλλέωνς, Ράσπας, Αναστασίου, Ραουνάς

ΑΠΟΕΛ: Παρασκευά, Σωκράτους, Καραγιάννης, Παπαδόπουλος, Πολυκάρπου, Στυλιανίδης, Πάπουτσος, Αρτεμίου, Ανδρέου, Χαραλάμπους, Γκρούμπατς

Οι διαιτητές του τελικού:

Διαιτητής: Κωνσταντίνος Σάββα

Α’ Βοηθός: Αντώνης Ζάρτηλας

Β’ Βοηθός: Δημήτρης Μιχαήλ

4ος Διαιτητής: Ορφέας Φελλάς

Παρατηρητής Διαιτησίας: Μιχάλης Παπαβαρνάβα

Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον τελικό Κυπέλλου U-19 ανάμεσα σε ΑΕΚ και ΑΠΟΕΛ. Το παιχνίδι είναι ορισμένο να ξεκινήσει στις 17:00 στο γήπεδο »ΑΕΚ Αρένα». Είναι ο τέταρτος τελικός στην ιστορία της διοργάνωσης και οι δύο ομάδες θέλουν να κατακτήσουν το τελευταίο τρόπαιο της χρονιάς.

Μήνυμα ΠτΔ για τερματικό: «Το κράτος δεν εκβιάζεται... με εκπλήσσει αυτή η ανάγκη της εταιρείας για δημόσιες παρεμβάσεις»

«Είμαι σε επαφή μαζί της και ο ίδιος προσωπικά, αλλά και με κάποια κράτη μέλη της ΕΕ, και εκτός της ΕΕ, όπως με Μόνιμα Μέλη του Συμβουλίου Ασφαλείας των ΗΕ, για να δούμε πώς μπορούν να δημιουργηθούν οι προοπτικές για επανέναρξη των συνομιλιών», είπε σήμερα ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας κ. Νίκος Χριστοδουλίδης.