TΕΛΙΚΟ: Πάφος-Ανόρθωση (1-1/ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ)

Το live ανανεώνεται…

• Λήξη στο παιχνίδι με το τελικό σκορ να είναι το 1-1

90+1′ Καλή στιγμή για την Κυρία, όμως ο Ντούρις δεν κατάφερε να σκοράρει με το κεφάλι

90′ Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων

88′ Αλλαγή για την Ανόρθωση, έξω ο Ράγιος, μέσα ο Μπεσάτ

88′ Αλλαγή για τη Πάφο, έξω ο Γιαννούλης, μέσα ο Λορρέν

86′ Κίτρινη κάρτα για τον Κατσαράβα

86′ Σουτ του Κατσαράβα, ο Χαλ έδιωξε σωτήρια

84′ Αλλαγή για την Ανόρθωση. Έξω ο Μικελτάντζε, μέσα ο Κατσαράβα

82′ ΓΚΟΟΛ για τη Πάφο! Ο Αγκούλο με αριστερό σουτ εντός περιοχής ισοφάρισε σε 1-1

77′ Αλλαγή για τη Πάφο, έξω ο Νέμετς, μέσα ο Ράσιτς

76′ Καλή στιγμή για την Ανόρθωση, ο Βίκτορ έκανε το σουτ όμως ο Χαλ δύσκολα απέκρουσε την μπάλα

74′ Αλλαγή για την Ανόρθωση, ο Σισέ μέσα, έξω ο Εγγλέζου

73′ Η Πάφος ανέβασε ρυθμούς και προσπαθεί να ισοφαρίσει

66′ Ο Μπεριγκό από πλάγια δεν κατάφερε να νικήσει στο τετ-α-τετ τον τερματοφύλακα της Ανόρθωσης

58′ Αλλαγή για τη Πάφο, έξω ο Κουλς, μέσα ο Ανγκούλο

57′ Κεφαλιά του Ιγιεμπόρ, η μπάλα έξω

53΄Ο Φόλμπρεχτ έκανε το σουτ, μάζεψε σταθερά ο Βάργκιτς

52′ Νέα καλή στιγμή για την Κυρία, ο Ράγιος όμως δεν πλάσαρε εύστοχα τον αντίπαλο κίπερ

52′ Σουτ από τον Ιγιεμπόρ, μάζεψε σταθερά ο Χαλ

45′ Έναρξη στο δεύτερο ημίχρονο

• Λήξη στο πρώτο ημίχρονο

45+1′ Κίτρινη κάρτα για τον Σίντελφελντ

45+1′ Ο Ντούρις επιχείρησε από μακριά να αιφνιδιάσει τον Χαλ, όμως ο κίπερ της Πάφου απομάκρυνε σωτήρια

45′ Ένα το έξτρα λεπτό

40′ Το 0-1 παραμένει στο ματς

30′ Σέντρα σουτ από τον Εγγλέζου, απομακρύνει σε κόρνερ με δυσκολία ο κίπερ της Πάφου

25′ Κίτρινη κάρτα για τον Μπαγκάρτ

21′ ΓΚΟΟΛ για την Ανόρθωση! Ο Μικελτάντζε έκανε το σουτ, ο Μαλ απέκρουσε ασταθώς και στην επαναφορά ο Ράγιος σημείωσε το 0-1

19′ Kαλή στιγμή για τη Πάφο με το σου του Σίροκ να φεύγει έξω

15′ Το σκορ πάντα στο 0-0

10′ Kαλή στιγμή για την Ανόρθωση, ο Πράνιτς έκανε το σουτ όμως η μπάλα έφυγε λίγο έξω

2′ Μεγάλη φάση για την Πάφο καθώς ο Μπεριγκό πέρασε και τον τερματοφύλακα όμως από πλάγια δεν κατάφερε να σκοράρει

1′ Έναρξη στην αναμέτρηση

19:55 Πάφος και Ανόρθωση εισέρχονται στον αγωνιστικό χώρο μαζί με το διαιτητικό τρίο

19:47 Οι δύο ομάδες αποχώρησαν προς τα αποδυτήρια για να λάβουν τις τελικές οδηγίες από τους προπονητές τους

19:35 Οι παίκτες των δύο ομάδων ξεκίνησαν την προθέρμανσή τους

19:30 Οι τερματοφύλαες της Ανόρθωσης άρχισαν την προθέρμανσή τους

19:22 Οι τερματοφύλακες της Πάφου ξεκίνησαν το ζέσταμά τους

Η Πάφος φιλοξενεί την Ανόρθωση για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Η Πάφος κάνει την δική της πρεμιέρα, μιας και το ματς της πρώτης αγωνιστικής κόντρα στην ΑΕΚ είχε αναβληθεί, ενώ η Ανόρθωση είχε κερδίσει την Δόξα με 0-1.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Πάφος: Μαλ, Καρώ, Μπάνγκαρδ, Χολτ, Κουλς, Γιαννούλης, Σίροκ, Πολίτσι, Φόλμπρεχτ, Νέμετς, Μπεριγκό

Ανόρθωση: Βάργκιτς, Στρούνα, Σίντελφελντ, Ντουγκλάο, Εγγλέζου, Βίκτορ, Ιγιεμπόρ, Ράγιος, Πράνιτς, Μικελτάντζε, Ντούρις