Ζωντανά από το ΓΣΠ η εξέλιξη του μεγάλου ντέρμπι ανάμεσα σε Ομόνοια και Απόλλωνα.

Ομόνοια: Μεχίας, Λόρα, Λόπεζ, Βύντρα, Πριτσε, Γκόμες, Σοάρες, Μόντες, Τζαίλσον, Ραμίρες, Ντάρμπισαιαρ

Απόλλων: Βάλε, Πέδρο, Μπρου, Ρομπέρζ, Βασιλείου, Σακέτι, Μάρκοβιτς, Σαρδινέρο, Μάγκλιτσα, Παπουλής, Σκέμπρι

90΄+5΄ Λήξη αγώνα, μεγάλη νίκη για τον Απόλλωνα επί της Ομόνοιας με 0-2!

90΄ Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

87΄ Μακρινό άστοχο σουτ από τον Σοάρες.

85΄ «Κόπηκαν» 7677 εισιτήρια…

81΄ Τρίτη αλλαγή για την Ομόνοια, ο Μανρίκε αντί του Μόντες.

76′ Ο Καραγιόλ μπαίνει στην περιοχή και κάνει το πλασέ από αριστερά, η μπάλα κάπου κοντράρει και φεύγει εκτός

73′ Μέσα ο Ζελάγια, έξω ο Μάγκλιτσα

72′ ΓΚΟΛ για τον Απόλλωνα και πάλι με τον Φακούντο Περέιρα και 0-2! Σέντρα του Πέδρο από δεξιά και ο Φακούντο και πάλι με το κεφάλι θα σκοράρει το δεύτερο προσωπικό του γκολ

68′ Αλλαγή για την Ομόνοια. Μέσα ο Αλμπίν, έξω ο Ραμίρες

62′ Εκτελεί ο Άγγλος, όμως γλυστράει και η μπάλα πάει ψηλά άουτ!

61′ Πέναλτι για την Ομόνοια που κερδίζει ο Ντάρμπισαιαρ μετά από μαρκάρισμα του Ρομπέρζ!

61′ Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Έξω ο Σκέμπρι, μέσα ο Καραγιόλ.

57′ Γρήγορη επίθεση από τον Απόλλωνα, ο Βασιλείου μόνος από αριστερά όμως κάνει δυνατή μπαλιά και χάνεται η ευκαιρία.

54′ Πιέζει η Ομόνοια όμως τα χαλάει στην τελική προσπάθεια.

48′ Δυνατό σουτ του Ζίβετς, η μπάλα δεν βρίσκει στόχο.

46′ Αλλαγή για την Ομόνοια. Μέσα ο Ζίβετς, έξω ο Λόρα. Ο Τζαίλσον πάει σε θέση δεξιού μπακ

ΕΝΑΡΞΗ Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

45′ Αναγκαστική αλλαγή για Απόλλωνα. Έξω ο Μπρού, μέσα ο Μάριος Στυλιανού

37′ Δυνατό συρτό σουτ του Μάρκοβιτς η μπάλα κτυπά σε σώματα και φεύγει μακριά

35΄Ευκαιρία για την Ομόνοια με τον Σοάρες μόνο στο ύψος της περιοχής να κάνει δυνατό σουτ όμως η μπάλα πέρασε λίγο έξω

30′ Συρτό σουτ του Τζαίλσον από το ύψος της περιοχής μαζεύει ο Βάλε

29′ Ο Ίσμα Λόπες μπήκε επικίνδυνα στην περιοχή του Απόλλωνα όμως το γύρισμα του δεν ήταν καλό.

26′ ΓΚΟΛ για τον Απόλλωνα! Ο Φακούντο Περέιρα βρέθηκε σε καλή θέση μέσα στην περιοχή και με ωραία κεφαλιά άνοιξε το σκορ!

21′ Ακόμη μια καλή στιγμή για την Ομόνοια από δεξιά, ο Τζαίλσον έκανε την μπαλιά, όμως η κεφαλιά του Ντάρμπισαιαρ ήταν αδύναμη και μάζεψε ο Βάλε.

19′ Ωραία κίνηση του Σκέμπρι από αριστερά, η μπαλιά του όμως για Περέιρα είναι λίγο πιο δυνατή από ότι έπρεπε

18′ Πιέζει ψηλά η Ομόνοια, όπως είχε κάνει και στα πρώτα λεπτά με ΑΕΚ

16′ Σέντρα του Ζοάο Πέδρο από δεξιά, ο Σκέμπρι παίρνει την κεφαλιά όμως δεν βρίσκει στόχο

10′ Επικίνδυνη μπαλιά του Λόρα από δεξιά, ο Ματ μόνος στην περιοχή δεν προλαβαίνει την μπάλα

4′ Ο Σκέμπρι έφυγε μόνος στην πλάτη της άμυνας της Ομόνοιας όμως δεν έκανε καλό τελείωμα

1′ Απειλεί από νωρίς η Ομόνοια. Το σουτ του Μόντες έξω από την περιοχή καταλήγει στην αγκαλιά του Βάλε.

ΕΝΑΡΞΗ ΑΓΩΝΑ

17:56 – Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες υπό τα χειροκροτήματα των φιλάθλων

17:51 – Όλα έτοιμα για την έναρξη με τον κόσμο να αυξάνεται σταδιακά

17:40 – Η Ομόνοια τίμησε τον Μιχαλάκη Κυριάκου για τα 26 χρόνια προσφοράς του στο σύλλογο.

17:35 – Μαζεύεται σιγά σιγά ο κόσμος

17:25 – Και οι δύο ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο για προθέρμανση

Η Ομόνοια προέρχεται από την ήττα με την ΑΕΚ και θέλει να επιστρέψει στις νίκες απέναντι σε ένα μεγάλο αντίπαλο. Από την άλλη ο Απόλλωνας μετά την παλικαρίσια ισοπαλία στο Γιουρόπα με Μαρσέιγ στο ΓΣΠ έρχεται ξανά Λευκωσία με στόχο να συνεχίσει την αλάνθαστη πορεία του.

Καλησπέρα σας από το ΓΣΠ. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του ντέρμπι ανάμεσα σε Ομόνοια και Απόλλωνα

Τραγωδία στην άσφαλτο: «Έσβησε» ο 30χρονος Ευτύχιος Χαρίτου μετά από τροχαίο στη Λεμεσό

Σε νέα θανατηφόρα οδική σύγκρουση που σημειώθηκε γύρω στις 7.40 χθες το απόγευμα στον κύριο δρόμο Καλού Χωριού - Λεμεσού, έχασε τη ζωή του ο άτυχος Ευτύχιος Χαρίτου, 30 ετών από τη Λεμεσό.