«Πράσινη» ΑΝΑΤΡΟΠΗ σε ένα παιχνίδι με πέντε γκολ και χαμένο πέναλτι

Από ένα ημίχρονο είχαν στο φιλικό παιχνίδι του ΓΣΖ, Ερμής Αραδίππου και Ομόνοια.

Οι «φτεροπόδαροι» βρέθηκαν μπροστά στο σκορ με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο, ενώ η Ομόνοια, έκανε την ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο και κέρδισε τον αγώνα με 2-3.

Τα γκολ της ομάδας του Κώστα Καϊάφα σημείωσαν οι Μαύρου (4ο λεπτό) και Χριστοδούλου (34ο λεπτό).

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ομόνοια μείωσε το σκορ στο 53΄ με εύστοχο κτύπημα πέναλτι του Νταρμπισάιρ.  Στο 75ο ο Μόντες έκανε το 2-2, ενώ στο 88΄ ο Σοάρες με πλασέ έδωσε τη φιλική νίκη με 2-3.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Νταρμπισάιρ αστόχησε σε πέναλτι στο 59ο λεπτό στέλνοντας την μπάλα στο δοκάρι.

Πατήστε εδώ για να δείτε τη ζωντανή ενημέρωση του αγώνα από το Themasports.com

Ερμής: Φιρινίδης, Ντίντακ, Κουατζίκα, Εμπαλό, Χριστοδούλου, Μπανούσης, Πηλέας, Μαύρου, Κιπιάνι, Πουτζουρής, Ταραλίδης

Ομόνοια: Μεχία, Ενρίκες (Τζιωνής 71′), Γκαφούρ, Μανρίκε (Λόπεθ 46′), Κατελάρης (Πρτσέ 46′), Λόρα (Φώτη 71′), Λόε (Σοάρες 46′), Γκόμεθ, Ζίβετς (Εντρένα 46′), Αλμπίν (Μόντες 46′), Ντάρμπισαιρ (Γκρίνιτς 65′)

Ετοιμάζουν βαλίτσες οι Κύπριοι: Οι προορισμοί που επέλεξαν για ταξίδι το Πάσχα - Τι ισχύει με τις τιμές

Ανάβουν φλας από σήμερα πέντε νέες κάμερες τροχαίας στη Λεμεσό - Δείτε σε ποια σημεία

Μεγάλη Εβδομάδα: Tα πάθη του Κυρίου, μέχρι την Σταύρωση και την Ανάσταση - Οι Ιερές ακολουθίες και τα τροπάρια

Υποβάλλονται σήμερα οι υποψηφιότητες για Κοινοτάρχες και Κοινοτικούς Συμβούλους

Λίλι Ρόουζ Ντεπ: Ποζάρει στο Τόκιο με τη σύντροφό της - «Εγώ και η δικιά μου» - Δείτε φωτογραφίες

Απόπειρα φόνου: Ανάμεσα στους συλληφθέντες φυσικοί δράστες - Καταζητείται άλλο ένα πρόσωπο - Τεκμήρια θα ρίξουν φως στην υπόθεση

Υπό κράτηση βρίσκονται από χθες Κυριακή επτά πρόσωπα για τα οποία υπάρχει μαρτυρία για την ενδεχόμενη εμπλοκή τους στην απόπειρα φόνου κατά 34χρονου στην Ανθούπολη.