Προελαύνει προς τον τίτλο η ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΗ Παρί Σεν Ζερμέν! (ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ)

Για ένα ημίχρονο συνάντησε δυσκολίες η Παρί που συνέτριψε 4-1 τη Ρεν με τον Καβάνι να σημειώνει δύο γκολ και συνέχισε την μοναχική της πορεία προς τον τίτλο.

Επιβεβαιώνοντας για μια ακόμα αγωνιστική πως παίζει χωρίς αντίπαλο, η Παρί Σεν Ζερμέν με πρωταγωνιστή τον Καβάνι επικράτησε 4-1 της Ρεν.

Ο Έντινσον Καβάνι σημείωσε δύο τέρματα, στο 7’ και στο 71’, ενώ από ένα τέρμα έβαλαν οι Ντι Μαρία και Καβάνι. Ο Νιάνγκ είχε ισοφαρίσει προσωρινά στο 28ο λεπτό.

Οι Παριζιάνοι που έχουν και το θέμα με τον Νεϊμάρ, έχουν 13 πόντους διαφορά από την 2η θέση με 2 ματς λιγότερα.

Στο άλλο ματς που διεξήχθη το βράδυ της Κυριακής, η Τουλούζ με την Ανζέ ήρθαν ισόπαλες 0-0.