Αντίδραση απέναντι στον ΑΠΟΕΛ και ΑΦΕΝΤΙΚΟ ξανά ο Green Air Παφιακός

Το 0-2 στους αγώνες των πλέϊ-οφς πείσμωσε τον Green Air Παφιακό που κέρδισε την Παρασκευή στον τρίτο αγώνα των προημιτελικών το ΑΠΟΕΛ με 3-0 σετ σε 1 ώρα και 27 λεπτά με συνέπεια να προηγηθεί 3-2 στις νίκες.

AΦΡΟΔΙΤΗ: Green Air ΠΑΦΙΑΚΟΣ – ΑΠΟΕΛ 3-0(25-18,25-22, 25-18)

Η έλευση του Αντώνη Κωνσταντίνου επηρέασε θετικά την ομάδα που αντέδρασε. Το ΑΠΟΕΛ έχασε τον αγώνα όμως βλέπει το επόμενο ραντεβού της ερχόμενης Παρασκευής στο «Λευκόθεο» με στόχο εκ νέου την ισοφάριση.

Καλύτερα μπήκε ο Green Air Παφιακός στον αγώνα που πήρε το πρώτο σετ με 25-18 και απέκτησε το ψυχολογικό προβάδισμα. Στα αρχικά στάδια το σετ πήγαινε πόντο – πόντο με τον Green Air Παφιακό όμως να ξεφεύγει και να προηγείται 21-16 για να κερδίσει τελικά 25-18.

Ανασκόπησε τις δράσεις για 2024 σε ειδική συνεδρία το Υπουργικό Συμβούλιο - Δείτε βίντεο

Την εξέλιξη των 88 δράσεων που ανακοίνωσε στις αρχές του χρόνου για το 2024 ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας Νίκος Χριστοδούλιδης, εξέτασε σε ειδική συνεδρίασή του το Υπουργικό Συμβούλιο, το απόγευμα της Δευτέρας.