Δύσκολα η Ομόνοια έκανε το πρώτο βήμα (ΦΩΤΟ)

Η Ομόνοια Λευκωσίας ενημερώνει:

«ΦΟΥΤΣΑΛ
ΟΜΟΝΟΙΑ-ΑΕΚ 3-2

Σε αγώνα που ολοκληρώθηκε πριν από λίγο η ομάδα μας νίκησε εντός έδρας με 3-2 την ΑΕΚ Λάρνακας, στον πρώτο αγώνα της ημιτελικής φάσης του πρωταθλήματος και πέτυχε το 1-0 στις νίκες.

Τα γκολ της ΟΜΟΝΟΙΑΣ πέτυχαν οι Αλεξίου(8’), Μανώλη(20’) και Μαντέλλι(38’).

Η ομάδα μας πλέον χρειάζετε ακόμα μια νίκη για την πρόκριση της στους τελικούς και αυτό θα επιχειρήσει την Πέμπτη 28/03 και ώρα 19:00, στην κλειστή άιθουσα «Κίτιον» στην Λάρνακα #ΟΜΟΝΟΙΑ».

Η ενημέρωση από πλευράς ΑΕΚ:

«Παρά την μεγάλη προσπάθεια και την πολύ καλή της εμφάνιση η AEK FUTSAL δεν τα κατάφερε τελικά και ηττήθηκε με 3-2 στην έδρα της Ομόνοιας, στον πρώτο αγώνα της ημιτελικής σειράς του πρωταθλήματος.

Η ομάδα μας ήταν μέσα στο παιχνίδι μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο και δέχθηκε το τρίτο γκολ δύο λεπτά πριν το τέλος, ενώ αξίζει να αναφερθεί ότι στα αρχικά στάδια του δευτέρου ημιχρόνου είχε αποχωρήσει με πρόβλημα τραυματισμού ο Λέο.

Ο δεύτερος αγώνας της ημιτελικής σειράς του πρωταθλήματος διεξάγεται την Πέμπτη (28/03, 19:00) στο Κίτιον, με την ομάδα μας να μην έχει περιθώριο για άλλο αποτέλεσμα πέραν της νίκης, αφού η πρόκριση στον τελικό κρίνεται στις δύο νίκες».

Απόπειρα φόνου στην Ανθούπολη: Υπό οκταήμερη κράτηση και ο 28χρονος που συνελήφθη στη Λάρνακα

Υπό οκταήμερη κράτηση τέθηκε και ο 28χρονος που συνελήφθη στη Λάρνακα, για την απόπειρα φόνου στην Ανθούπολη.