ΔΙΕΛΥΣΕ την Έπεν η Γάνδη και έδειξε πως είναι σε… ΤΡΟΜΕΡΗ φόρμα ενόψει ΑΕΚ

Σε τρομερή φόρμα βρίσκεται το τελευταίο διάστημα η Γάνδη και το επιβεβαίωσε για μία ακόμη φορά.

Συγκεκριμένα, σε αγώνα για τη 2η αγωνιστική του Βελγικού πρωταθλήματος (Τζουπίλιερ Λιγκ), η αντίπαλος της ΑΕΚ Λάρνακας στον Γ΄ προκριματικό του Γιουρόπα Λιγκ, συνέτριψε την Έπεν με 6-1, «καθαρίζοντας» την υπόθεση νίκη από το Α΄ ημίχρονο, όπου προηγούταν στο σκορ με 4-0 και στο δεύτερο μέρος έκανε συντήρηση δυνάμεων ενόψει ΑΕΚ!

Η Γάνδη άνοιξε το σκορ μόλις στο 2΄ με αυτογκόλ του Κοχ και στο 8΄ πέτυχε το 2-0 με τον Ngadeu-Ngadjui.

Το 3-0 σημειώθηκε στο 33΄ από τον Bezus και το 4-0 στο 41΄ από τον Yaremchuk με εύστοχο κτύπημα πέναλτι.

Στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα στο 62΄, ο Blondelle μείωσε για την Έπεν σε 4-1, όμως η Γάνδη φόρτσαρε στο φινάλε της αναμέτρησης και έδωσε διαστάσεις θριάμβου στην άνετη νίκη της, σκοράροντας ακόμα δύο γκολ με τους Bezus και David στο 90΄ και 90΄+2΄ αντίστοιχα, που διαμόρφωσαν μέσα σε αποθέωση, το τελικό 6-1!

Η αρχική ενδεκάδα της αντιπάλου της ΑΕΚ Λάρνακας (πρώτο ματς στην «Αρένα» στις 08/08 και η ρεβάνς στο Βέλγιο στις 15 Αυγούστου):

Αίσιο τέλος: Υπό έλεγχο η πυρκαγιά στη Λεμεσό - Κινδύνευσαν σπίτια, στρατόπεδο και μοναστήρι - Δείτε βίντεο και φωτογραφίες

Υπό έλεγχο έχει τεθεί η μεγάλη πυρκαγιά που ξέσπασε το απόγευμα της Παρασκευής (24/5) παρά την Κοινότητα Παραμάλι της Επαρχίας Λεμεσού.