Δεν έδειξε… έλεος η Σέλτικ!

Οι «Καθολικοί» φιλοδώρησαν με πεντάρα την Μάδεργουελ στην έδρα της (5-2) και έκαναν το δύο στα δύο στην Σκωτία, έχοντας πέντε διαφορετικούς σκόρερς.

Παρά το γεγονός πως έμεινε πίσω στο σκορ στο 13’, η Σέλτικ δεν δυσκολεύτηκε να επικρατήσει 5-2 επί της Μάδεργουελ και να ζευγαρώσει τις νίκες της στο πρωτάθλημα. Το σκορ άνοιξε για τους φιλοξενούμενους ο Ντόνελι, αλλά δύο λεπτά μετά ο Άγιερ στο 15’ ισοφάρισε σε 1-1. Ο Γκρίφιθς στο 42’ έδωσε προβάδισμα στους «Καθολικούς» για να κλείσει έτσι το πρώτο μέρος.

Στο 65’ ο Φόρεστ έκανε το 1-3, ο Έντουαρντ στο 75’ έκανε το 1-4, ενώ ο Κρίστι με πέναλτι στο 85’ διαμόρφωσε το 1-5, για να κλείσει το σκορ ο Ντόνελι στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με τη μείωση σε 2-5.

Πηγή: Sport-fm.gr

Σοβαρές καταγγελίες κατά αεροπορικών εταιρειών: Από καθυστερήσεις και βάρος αποσκευών μέχρι αλλαγές - Όσα πρέπει να ξέρετε

Θα καταταγείς στον στρατό; Όλα όσα πρέπει να γνωρίζεις – Οι σημαντικές ημερομηνίες και οι εκπαιδεύσεις που θα ακολουθήσουν

Τροχαίο στη Λευκωσία - Στο νοσοκομείο τέσσερα πρόσωπα

Απόπειρα φόνου στην Ανθούπολη: Ξανά στο Δικαστήριο οι 10 συλληφθέντες - Σήμερα η απόφαση για κράτηση

Τραγωδία στη Λεμεσό - Απεβίωσε 30χρονος ενώ έπαιζε ποδόσφαιρο

Φουντώνει η μάχη των ευρωεκλογών - Η επίθεση του Νικόλα κατά ΕΛΑΜ - Η ενόχληση του ΔΗΣΥ για τις κινήσεις Χριστοδουλίδη

Με εντατικούς ρυθμούς μπαίνουν τα επιτελεία των κομμάτων στην τελική ευθεία για τις εκλογές της 9ης Ιουνίου.