Φιλικός… συμβιβασμός για ΑΕΚ και Ολυμπιακό στο «ΑΕΚ Αρένα» (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ)

Ισόπαλο 1-1 έληξε το αποψινό φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη στο «ΑΕΚ Αρένα», ανάμεσα στην ΑΕΚ Λάρνακας και τον Ολυμπιακό Λευκωσίας.

Αναλυτική ενημέρωση από την επίσημη ιστοσελίδα των «κιτρινοπράσινων»:

«Ισοπαλία με 1-1 για την ομάδα μας, στο φιλικό προετοιμασίας με αντίπαλο τον Ολυμπιακό Λευκωσίας στο AEK ARENA. Φιλικό προετοιμασίας δίνει η ομάδα μας, που αντιμετωπίζει τον Ολυμπιακό Λευκωσίας στο AEK ARENA.

AEK (Imanol Idiakez): Χριστοδούλου, Thandi (82′ Τρύφωνος), Αντωνιάδης (75′ Μikel), Mojsov (46′ Truyols), Spoljaric, Jean Luc, Fiolic, Ιωάννου (82′ Raul), Aναστασίου, Sastre (46′ Κωνσταντίνου), Florian (25′ Keaveny).

Ολυμπιακός Λευκωσίας (Πάμπος Χριστοδούλου): Bajza, Ψάλτης, Samba, Sidibe, Francisco, Rogerio, Acosta, Romo, Οικονομίδης, Ζαχαρίου, Khalifa.

Στο δεύτερο μέρος αγωνίστηκαν οι Μario, Χατζηγαβριήλ, Duvendru, Fabrice, Ανδρέου, Σαμάρας, Κυριάκου, Παχίπης.

Διαιτητές: Λεόντιος Τράττος (Ανδρέας Μιχαηλίδης, Στέφανος Αναστασίου)

Κίτρινες: Acosta, Sidibe

Η εξέλιξη της αναμέτρησης:

1′ Έναρξη της αναμέτρησης.

10′ Δυνατό μαρκάρισμα του Acosta στον Jean Luc και προσωρινή διακοπή προκειμένου να του παρασχεθούν οι πρώτες βοήθειες. Επιστρέφει μετά από λίγο ο Ιβοριανός μεσοεπιθετικός.

16′ ΓΚΟΛ! 1-0 για την ομάδα μας με τον Florian να σκοράρει από κοντά, μετά την ασταθή απόκρουση του τερματοφύλακα στο σουτ που επιχείρησε από πλάγια θέση ο Jean Luc.

38′ Ευκαιρία για την ομάδα μας, με τον Thandi να συνδυάζεται ωραία με τον Fiolic και να κάνει το σουτ, με τον αντίπαλο τερματοφύλακα να κάνει δύσκολη απόκρουση. Στην εξέλιξη της φάσης, ο Αναστασίου έκανε το σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή, με τον Bajza να διώχνει και πάλι σωτήρια.

45+2′ Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

46′ Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.

50′ Σουτ του Spoljaric, στην αγκαλιά του αντίπαλου τερματοφύλακα.

63′ Ωραία προσπάθεια από δεξιά και παράλληλη μπαλιά του Thandi, κοντινή προβολή από τον Jean Luc και ενστικτώδης επέμβαση από τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

66′ ΓΚΟΛ. Ισοφαρίζουν σε 1-1 οι φιλοξενούμενοι, με γρήγορη αντεπίθεση και κοντινή προβολή του Ayite.

70′ Aπευθείας κόκκινη κάρτα για τον τερματοφύλακα του Ολυμπιακού, που ανέτρεψε τον Keaveny λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή. O Spoljaric εκτέλεσε το φάουλ, με τον Χατζηγαβριήλ να αποκρούει.

82′ Γύρισμα του Κωνσταντίνου, σουτ στην κίνηση από τον Spoljaric, η μπάλα ψηλά έξω.

86′ Μετά από λάθος στην άμυνα των φιλοξενουμένων, ο Fiiolic έκανε το σουτ, με τον αντίπαλο τερμαφύλακα να αποκρούει.

87′ Νέα καλή ευκαιρία, μετά από γύρισμα του Κωνσταντίνου και κοντινό πλασέ του Keaveny, με τον τερματοφύλακα των φιλοξενουμένων να αποκρούει ενστικτωδώς.

89′ Φάση διαρκείας στην περιοχή των φιλοξενουμένων, τελειώνει με ατομική ενέργεια του και σουτ του Κωνσταντίνου, η μπάλα κοντράρει και απομακρύνεται από τους αμυντικούς.

90′ Τέλος της αναμέτρησης».

Πέρασαν χειροπέδες σε δεσμοφύλακα: Τον έπιασαν με τις πιτζάμες του ενώ έφερε κουκούλα και γάντια

Ετοιμάζουν βαλίτσες οι Κύπριοι: Οι προορισμοί που επέλεξαν για ταξίδι το Πάσχα - Τι ισχύει με τις τιμές

Τραυματισμός 29χρονου: Καταζητείται ο 33χρονος συγκάτοικος του - Τον μαχαίρωσε έπειτα από λογομαχία

Πασχαλινό τραπέζι: «Καίει» το κρέας τις τσέπες των καταναλωτών – Πιο φθηνά από πέρσι τα αυγά και τα λαχανικά – Δείτε πίνακες

Δίκη για το Μάτι: Φυλάκιση από 111 έως 3 έτη στους 6 ενόχους - Εξαγοράσιμη η ποινή, αφέθηκαν ελεύθεροι

Εκλογές 2024: Αυτή είναι η κοινότητα με τους λιγότερους εκλογείς

Απόπειρα φόνου: Ανάμεσα στους συλληφθέντες φυσικοί δράστες - Καταζητείται άλλο ένα πρόσωπο - Τεκμήρια θα ρίξουν φως στην υπόθεση

Υπό κράτηση βρίσκονται από χθες Κυριακή επτά πρόσωπα για τα οποία υπάρχει μαρτυρία για την ενδεχόμενη εμπλοκή τους στην απόπειρα φόνου κατά 34χρονου στην Ανθούπολη.