Πηλακούτας: «Ήταν μία δύσκολη νίκη, που θα μπορούσε να ήταν πιο εύκολη»

Δείτε τι δήλωσε στη Cytavision μετά το τέλος του αγώνα στο «Τάσος Μάρκου» ανάμεσα στην ΕΝΠ και την Ανόρθωση, ο εκπρόσωπος Τύπου της Αμμοχωστιανής ομάδας, Σάββας Πηλακούτας.

Αναλυτικά:

«Ήταν μία δύσκολη νίκη, που θα μπορούσε να ήταν πιο εύκολη. Το πρώτο ημίχρονο μπορούσε να ήταν και 2-0 και 3-0.

Ήταν καθοριστικό το πρώτο γκολ, θέλαμε να τελειώσουμε το παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά δεχθήκαμε την ισοφάριση.

Δείξαμε όμως άμεση αντίδραση, σκοράραμε και πήραμε το ζητούμενο έστω και δύσκολα. Είμαστε όλοι ευχαριστημένοι από την απόδοση των παικτών.

Ακολουθούν δύσκολα παιχνίδια και θα χρειαστούμε τον κόσμο μας. Τους ευχαριστούμε που γέμισαν την κερκίδα σήμερα και είμαι σίγουρος ότι θα είναι κατάμεστο το ‘Αντώνης Παπαδόπουλος’ στο επόμενο παιχνίδι».

Μεγάλη η πυρκαγιά στην Πάφο, δυσκολεύουν την κατάσβεση οι ισχυροί άνεμοι - Δείτε βίντεο

Φωτιά ξέσπασε γύρω στις 20.00 την Τετάρτη στην περιοχή του «Aphrodite Hills», παρά την Πέτρα του Ρωμιού.